Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 23.03.2021

Eliminatory baterii - nowość na polskim rynku


Eliminatory baterii to proste a jednocześnie bardzo przydatne urządzenia. Co ciekawe, dotychczas na polskim rynku były zupełnie nieobecne, w przeciwieństwie do krajów zachodnich, gdzie od dawna cieszą się bardzo dużą popularnością. Tą niszę postanowiła zagospodarować firma MPM, która właśnie wprowadziła na rynek całą serię eliminatorów, zastępujących wszystkie najpopularniejsze rodzaje baterii.

linia
Kup jeden raz eliminator zamiast regularnie kupować i wymieniać baterie!

Eliminatory pozwalają na zastąpienie baterii innym źródłem zasilania. Możemy wyróżnić zarówno wersje z zasilaczem, przeznaczone do gniazdka 230V, jak i wersje ze złączem USB dedykowane do komputerów, laptopów, ładowarek, power banków i innych urządzeń z gniazdem USB 5V.

Eliminatory składają się z elementu zasilającego (zasilacz lub złącze USB), atrapy baterii na przewodzie oraz z odpowiedniej ilośći atrap „zworek”, zamykających obwód elektryczny. Wszystkie elementy metalowe użyte w konstrukcji atrap są wykonane ze stali nierdzewnej. Biegun dodatni oznaczony jest kolorem czerwonym, a biegun ujemny kolorem czarnym.

Eliminator USB 2 baterii AA R6
Podpis zdjęciaEliminator USB 2 baterii AA R6

Eliminatory baterii to oszczędność czasu i pieniędzy!

Możemy wyróżnić eliminatory następujących rodzajów baterii:

• eliminatory baterii AAA R3
• eliminatory baterii AA R6
• eliminatory baterii C R14
• eliminatory baterii D R20
• eliminatory baterii CR123 3V
• eliminatory baterii 6F22 9V
• eliminatory baterii A23 12V

Oferowane eliminatory doskonale sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach. Najczęściej wykorzystywane są do wszelkiego rodzaju lampek LED, cotton balls, karuzelek dla niemowląt, odświeżaczy powietrza, wag, dzwonków bezprzewodowych itp.

Firma MPM przygotowała również coś dla majsterkowiczów - zestaw atrap DIY do samodzielnego montażu. Do wyboru mamy zarówno atrapy z przewodami jak i atrapy „zworki”. Jeżeli dysponujemy zatem źródłem odpowiedniego napięcia to bez problemu możemy „zbudować” własny eliminator. Możliwość ta jest szczególnie przydatna na etapie projektowania i wykańczania wnętrz. Jeżeli rozprowadzamy instalację niskonapięciową to bez problemu możemy dołączyć do niej atrapy baterii, które na zawsze wyeliminują problem z koniecznością regularnej wymiany baterii.

Atrapa baterii C R14 z przewodem
Podpis zdjęciaAtrapa baterii C R14 z przewodem

Wybierając eliminator baterii chronisz środowisko przed śmieciami trudnymi i kosztownymi w utylizacji zawierającymi metale ciężkie i inne trucizny. Wykluczasz zagrożenie "wylania baterii", co często skutkuje uszkodzeniem urządzenia.

Najczęściej jednak o zakupie eliminatora decyduje czynnik ekonomiczny. Energia 1 kWh pobrana z gniazdka to koszt poniżej 1 zł, aby taką energię pozyskać z baterii trzeba ich zakupić za kilkaset złotych.

Baterie, które można zastąpić jednym eliminatorem.
Podpis zdjęciaBaterie, które można zastąpić jednym eliminatorem.

Eliminator 4 baterii D R20
Podpis zdjęciaEliminator 4 baterii D R20

Eliminator 4 baterii D R20

Eliminator 4 baterii D R20


Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: