Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 13.05.2021

Automatyka rolet F&F

Podpis zdjęcia

Promienie słoneczne pod kontrolą. Sterowniki rolet – poznaj szeroką ofertę firmy F&F
linia

Chcielibyśmy Państwu przybliżyć serie urządzeń produkowanych przez firmę F&F. Moduły przeznaczone do sterowania roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi. Istotną cechą wielu z prezentowanych sterowników rolet jest fakt, że stanowią one część większych systemów, które można w przyszłości rozbudować o sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i innymi mediami.

Można więc rozpocząć przygodę z inteligentnymi budynkami od sterowania wyłącznie roletami lub bramami, a później w miarę możliwości finansowych rozbudowywać system o dodatkowe elementy. Wszystkie wymienione poniżej urządzenia zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Sterowanie żaluzjami i roletami.

Sterowniki z serii STR to interesująca propozycja dla klientów, którzy nie są zainteresowani zaawansowaną automatyką, a oczekują jedynie podwyższonego komfortu w rozsądnym budżecie. Sterowniki typu STR-3D i STR-3P, to uniwersalne rozwiązanie współpracujące z napędami rolet i żaluzjami 230 V AC oraz niskonapięciowymi silnikami prądu stałego STR-4D i STR-4P, pozwalające na montaż sterowników do puszek montażowych (typ P) oraz rozdzielnic (typ D).

Podpis zdjęcia

Zalety sterowników typu P i D:
-możliwość sterowania żaluzjami i roletami
- możliwość sterowania lokalnego, grupowego oraz centralnego;
- sterowanie z pojedynczych lub podwójnych klawiszy
- funkcja blokady w położeniu dolnym (możliwość integracji z systemami alarmowymi);
- pamięć kierunku dla sterowania lokalnego i centralnego. Jeśli sterownik wykona komendę „wszystkie rolety - dół”, to kolejne naciśnięcie klawisza spowoduje uniesienie rolet do góry
- asynchroniczny start rolet dla sterowania centralnego (znacząco ograniczona wartość prądów udarowych spowodowanych wyzwoleniem wielu napędów rolet jednocześnie)
- możliwość zasilania z różnych faz
- współpraca z czujnikami deszczu (STR-R) i wiatru (STR-W)

Podpis zdjęcia

Podpis zdjęcia


System sterowania bezprzewodowego F&Wave
Sterowanie roletami z pilotów i przycisków

Prosty i łatwy w montażu radiowy system sterowania roletami i markizami za pośrednictwem pilotów FW-RC10, FW-RC4, FW-KEY, przycisków bateryjnych FW-WSO2, FW-WS2 i FW-WS3 lub nadajników podtynkowych FW-RC4AC i FW-RC5 podłączanych do ściennych przycisków monostabilnych. Podziału sterowników roletowych systemu F&Wave dokonać można ze względu na ich montaż: do rozdzielni jak również do puszek montażowych oraz na ich funkcjonalność tj. na 1-funkcyjne FW-STR1P i FW-STR-1D oraz wielofunkcyjne FW-STR1P-P i FW-STR-1D-P. Sterowniki roletowe FW-STR1P-P i FW-STR1D-P pozwalają na sterowanie roletami z pojedynczego przycisku lub tradycyjnego podwójnego oraz na sterowanie lokalne i grupowe oraz centralne, bez koniczności stosowania do tego celu dodatkowych modułów. Cechą wyróżniającą system jest funkcja retransmisji sygnału przez moduły. Funkcja ta pozwala na instalowanie systemu nawet w dużych budynkach, eliminując konieczność stosowania retransmiterów.

Podpis zdjęcia

Idea retransmisji sygnału poprzez moduły sterujące systemu F&wave. W ofercie dostępne są piloty:
- dziesięciokanałowy – FW-RC10 i FW-RC10G
- czterokanałowy FW-RC4 i FW-RC4G

Podtynkowy nadajnik RC5 umożliwia sterowanie pięcioma kanałami. Odbiorniki systemu F&Wave umożliwiają sterowanie oświetleniem (w tym LED), wentylatorami i innymi urządzeniami na zasadzie włącz/wyłącz.

System pozwala na powiązanie wielu nadajników z jednym odbiornikiem oraz pojedynczego nadajnika z wieloma odbiornikami.

Podpis zdjęcia


Radiowy system inteligentnego domu F&Home Radio
Podpis zdjęcia

F&HOME RADIO jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań na rynku polskim, oferując niezwykle szeroki wachlarz możliwości sterowania i konfiguracji przy zachowaniu umiarkowanej ceny. System F&HOME RADIO został zaprojektowany w sposób umożliwiający jego szybką instalację w obiektach istniejących jak i nowo budowanych. System jest łatwy w montażu, a jego obsługa niezwykle intuicyjna.


rH-TSR1S2 to sterownik radiowy przeznaczony do sterowania napędami żaluzji, rolet, ekranów, markiz oraz zasłon.

Podpis zdjęcia

Podpis zdjęcia

Cechy:
- montaż w puszce elektrycznej lub w rozdzielnicy;
- współpraca z silnikami 230V AC;
- możliwość sterowania lokalnego, grupowego, centralnego z przycisków i/lub aplikacji mobilnej;
- możliwość sterowania z dowolnego miejsca na świecie poprzez usługę Cloud;
- możliwość integracji z systemami alarmowymi;
- możliwość pracy w oparciu o serwis pogodowy, czujnik natężenia światła i/lub czujnik temperatury;
- kalibracja umożliwia sterowanie procentowe pozycją rolety.

Na system F&Home Radio składają się sterowniki o szerokiej funkcjonalności, przeznaczone do kompleksowego sterowania urządzeniami domowymi. Program konfiguracyjny pozwala na swobodne programowanie i tworzenie projektów sterujących z dowolnymi zależnościami. Elementy systemu mogą być umieszczane w puszkach instalacyjnych lub w rozdzielnicy. Dzięki dwukierunkowej transmisji radiowej z potwierdzeniem, możliwa jest adaptacja do niemalże każdej instalacji elektrycznej bez konieczności wykonywania prac remontowo-budowlanych.

Przewodowy system inteligentnego domu

F&Home to magistralny system automatyki budynkowej, dedykowany do nowobudowanych lub modernizowanych obiektów.

F&Home jest rozwiązaniem, które pozwala na integrację autonomicznych dotąd systemów w jeden, sprawnie i wydajnie zarządzany ekosystem.

Podpis zdjęcia

Do sterowania roletami lub innymi urządzeniami silnikowymi stosowany jest systemowy moduł logiczny mH-E16 i przekaźnik wykonawczy mH-RE4.

Podpis zdjęcia

Podpis zdjęcia

Podpis zdjęcia

Cechy:
- montaż w rozdzielnicy;
- intuicyjna aplikacja w panelu sterującym;
- możliwość tworzenia scen oraz scenariuszy czasowych;
- współpraca z silnikami 230V AC;
- możliwość sterowania lokalnego, grupowego, centralnego z przycisków i/lub aplikacji mobilnej;
- możliwość sterowania z dowolnego miejsca na świecie poprzez usługę Cloud;
- możliwość integracji z systemami alarmowymi. Na system F&Home składają się montowane w rozdzielnicy sterowniki oraz dowolnie montowane panele dotykowe lub jednostki centralne w postaci autonomicznego modułu mH-Deweloper.

Podpis zdjęcia

Dzięki zastosowaniu przemysłowej magistrali CAN możliwe jest zastosowanie systemu w wielu szafach sterujących na bardzo dużych obiektach. W przypadku domów mieszkalnych lub mieszkań wystarczy jedna rozdzielnica (np. w garażu lub w pomieszczeniu gospodarczym). Dzięki swojej prostocie system działa od razu po zamontowaniu w rozdzielnicy. Nie ma konieczności skomplikowanej konfiguracji.

Podpis zdjęcia

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: