Podziel się wiedzą:
Automatyka rolet F&F
Podpis zdjęcia

Promienie słoneczne pod kontrolą. Sterowniki rolet – poznaj szeroką ofertę firmy F&F
linia

Chcielibyśmy Państwu przybliżyć serie urządzeń produkowanych przez firmę F&F. Moduły przeznaczone do sterowania roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi. Istotną cechą wielu z prezentowanych sterowników rolet jest fakt, że stanowią one część większych systemów, które można w przyszłości rozbudować o sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i innymi mediami.

Można więc rozpocząć przygodę z inteligentnymi budynkami od sterowania wyłącznie roletami lub bramami, a później w miarę możliwości finansowych rozbudowywać system o dodatkowe elementy. Wszystkie wymienione poniżej urządzenia zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Sterowanie żaluzjami i roletami.

Sterowniki z serii STR to interesująca propozycja dla klientów, którzy nie są zainteresowani zaawansowaną automatyką, a oczekują jedynie podwyższonego komfortu w rozsądnym budżecie. Sterowniki typu STR-3D i STR-3P, to uniwersalne rozwiązanie współpracujące z napędami rolet i żaluzjami 230 V AC oraz niskonapięciowymi silnikami prądu stałego STR-4D i STR-4P, pozwalające na montaż sterowników do puszek montażowych (typ P) oraz rozdzielnic (typ D).

Podpis zdjęcia

Zalety sterowników typu P i D:
-możliwość sterowania żaluzjami i roletami
- możliwość sterowania lokalnego, grupowego oraz centralnego;
- sterowanie z pojedynczych lub podwójnych klawiszy
- funkcja blokady w położeniu dolnym (możliwość integracji z systemami alarmowymi);
- pamięć kierunku dla sterowania lokalnego i centralnego. Jeśli sterownik wykona komendę „wszystkie rolety - dół”, to kolejne naciśnięcie klawisza spowoduje uniesienie rolet do góry
- asynchroniczny start rolet dla sterowania centralnego (znacząco ograniczona wartość prądów udarowych spowodowanych wyzwoleniem wielu napędów rolet jednocześnie)
- możliwość zasilania z różnych faz
- współpraca z czujnikami deszczu (STR-R) i wiatru (STR-W)

Podpis zdjęcia

Podpis zdjęcia


System sterowania bezprzewodowego F&Wave
Sterowanie roletami z pilotów i przycisków

Prosty i łatwy w montażu radiowy system sterowania roletami i markizami za pośrednictwem pilotów FW-RC10, FW-RC4, FW-KEY, przycisków bateryjnych FW-WSO2, FW-WS2 i FW-WS3 lub nadajników podtynkowych FW-RC4AC i FW-RC5 podłączanych do ściennych przycisków monostabilnych. Podziału sterowników roletowych systemu F&Wave dokonać można ze względu na ich montaż: do rozdzielni jak również do puszek montażowych oraz na ich funkcjonalność tj. na 1-funkcyjne FW-STR1P i FW-STR-1D oraz wielofunkcyjne FW-STR1P-P i FW-STR-1D-P. Sterowniki roletowe FW-STR1P-P i FW-STR1D-P pozwalają na sterowanie roletami z pojedynczego przycisku lub tradycyjnego podwójnego oraz na sterowanie lokalne i grupowe oraz centralne, bez koniczności stosowania do tego celu dodatkowych modułów. Cechą wyróżniającą system jest funkcja retransmisji sygnału przez moduły. Funkcja ta pozwala na instalowanie systemu nawet w dużych budynkach, eliminując konieczność stosowania retransmiterów.

Podpis zdjęcia

Idea retransmisji sygnału poprzez moduły sterujące systemu F&wave. W ofercie dostępne są piloty:
- dziesięciokanałowy – FW-RC10 i FW-RC10G
- czterokanałowy FW-RC4 i FW-RC4G

Podtynkowy nadajnik RC5 umożliwia sterowanie pięcioma kanałami. Odbiorniki systemu F&Wave umożliwiają sterowanie oświetleniem (w tym LED), wentylatorami i innymi urządzeniami na zasadzie włącz/wyłącz.

System pozwala na powiązanie wielu nadajników z jednym odbiornikiem oraz pojedynczego nadajnika z wieloma odbiornikami.

Podpis zdjęcia


Radiowy system inteligentnego domu F&Home Radio
Podpis zdjęcia

F&HOME RADIO jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań na rynku polskim, oferując niezwykle szeroki wachlarz możliwości sterowania i konfiguracji przy zachowaniu umiarkowanej ceny. System F&HOME RADIO został zaprojektowany w sposób umożliwiający jego szybką instalację w obiektach istniejących jak i nowo budowanych. System jest łatwy w montażu, a jego obsługa niezwykle intuicyjna.


rH-TSR1S2 to sterownik radiowy przeznaczony do sterowania napędami żaluzji, rolet, ekranów, markiz oraz zasłon.

Podpis zdjęcia

Podpis zdjęcia

Cechy:
- montaż w puszce elektrycznej lub w rozdzielnicy;
- współpraca z silnikami 230V AC;
- możliwość sterowania lokalnego, grupowego, centralnego z przycisków i/lub aplikacji mobilnej;
- możliwość sterowania z dowolnego miejsca na świecie poprzez usługę Cloud;
- możliwość integracji z systemami alarmowymi;
- możliwość pracy w oparciu o serwis pogodowy, czujnik natężenia światła i/lub czujnik temperatury;
- kalibracja umożliwia sterowanie procentowe pozycją rolety.

Na system F&Home Radio składają się sterowniki o szerokiej funkcjonalności, przeznaczone do kompleksowego sterowania urządzeniami domowymi. Program konfiguracyjny pozwala na swobodne programowanie i tworzenie projektów sterujących z dowolnymi zależnościami. Elementy systemu mogą być umieszczane w puszkach instalacyjnych lub w rozdzielnicy. Dzięki dwukierunkowej transmisji radiowej z potwierdzeniem, możliwa jest adaptacja do niemalże każdej instalacji elektrycznej bez konieczności wykonywania prac remontowo-budowlanych.

Przewodowy system inteligentnego domu

F&Home to magistralny system automatyki budynkowej, dedykowany do nowobudowanych lub modernizowanych obiektów.

F&Home jest rozwiązaniem, które pozwala na integrację autonomicznych dotąd systemów w jeden, sprawnie i wydajnie zarządzany ekosystem.

Podpis zdjęcia

Do sterowania roletami lub innymi urządzeniami silnikowymi stosowany jest systemowy moduł logiczny mH-E16 i przekaźnik wykonawczy mH-RE4.

Podpis zdjęcia

Podpis zdjęcia

Podpis zdjęcia

Cechy:
- montaż w rozdzielnicy;
- intuicyjna aplikacja w panelu sterującym;
- możliwość tworzenia scen oraz scenariuszy czasowych;
- współpraca z silnikami 230V AC;
- możliwość sterowania lokalnego, grupowego, centralnego z przycisków i/lub aplikacji mobilnej;
- możliwość sterowania z dowolnego miejsca na świecie poprzez usługę Cloud;
- możliwość integracji z systemami alarmowymi. Na system F&Home składają się montowane w rozdzielnicy sterowniki oraz dowolnie montowane panele dotykowe lub jednostki centralne w postaci autonomicznego modułu mH-Deweloper.

Podpis zdjęcia

Dzięki zastosowaniu przemysłowej magistrali CAN możliwe jest zastosowanie systemu w wielu szafach sterujących na bardzo dużych obiektach. W przypadku domów mieszkalnych lub mieszkań wystarczy jedna rozdzielnica (np. w garażu lub w pomieszczeniu gospodarczym). Dzięki swojej prostocie system działa od razu po zamontowaniu w rozdzielnicy. Nie ma konieczności skomplikowanej konfiguracji.

Podpis zdjęcia