Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")
Asustor: Nowy wymiar bezpieczeństwa w świecie elektroniki

Marka Asustor wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W obecnej erze cyfrowej - przechowywanie i zabezpieczanie dużej ilości danych w formie elektronicznej stało się już koniecznością. Dyski sieciowe NAS od teraz również do nabycia w Sklepie TIM!

“Dostarczanie najwyższej jakości wsparcia dla naszych klientów to był i jest najwyższy priorytet dla ASUSTOR” - w taki sposób krótko i zwięźle przedstawił misję firmy Allen Yen, dyrektor ds. sprzedaży.

Czym jest Asustor?

Firma Asustor powstała w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na urządzenia gromadzące duże ilości danych. Duży sukces w tej dziedzinie osiągnęły serwery NAS marki Asus, której Asustor jest częścią. Koncern postanowił skupić swoją uwagę na produkcji i doskonaleniu tych właśnie urządzeń. W tym celu tajwańskie przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem komputerów, tabletów, smartfonów oraz płyt głównych i kart graficznych, skierowało działania jednej ze swoich firm-córek ku produkcji dysków sieciowych pod marką Asustor. W czym tkwi fenomen produktów tej właśnie marki?

Uniwersalizm i wielozadaniowość

Swoją ofertę Asustor kieruje w pierwszej kolejności do firm i korporacji, które wytwarzają i przechowują duże ilości danych. Pojemne i dające wiele możliwości serwery mogą Państwo nabyć w Sklepie TIM. Wiele dużych przedsiębiorstw doceniło już dysk sieciowy NAS AS6212RD, przy którym z powodzeniem może pracować nawet 12 dysków o pojemności 10 TB każdy. Producent wie, jak istotna dla użytkowników jest możliwość dostosowania pracy urządzenia do swoich potrzeb i rozszerzenia pojemności serwera. Sprostał i tym oczekiwaniom, uzupełniając m.in. dysk NAS AS6204T o dodatkowe wejścia USB 3.0 lub 2.0 oraz eSATA. Zadbał też o możliwość zwiększenia pamięci RAM. NAS-y Asustora są najlepszym dowodem na to, że obciążone dużą ilością plików i danych urządzenia wcale nie muszą pracować wolno. Serwery AS6204RD czy AS6204RS gwarantują komfortową szybkość zapisu nawet 357 MB/s i odczytu około 307 MB/s. NAS-y są również swego rodzaju przenośnymi archiwami. Asustor stworzył aplikację MyArchive, która umożliwia przenoszenie danych z serwerów na twardy dysk i ich porządkowanie.

W dobie komputerów, pokaźnymi zasobami danych dysponują nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także indywidualni ich użytkownicy. Przystępne ceny i wysoka energooszczędność takich modeli, jak AS1002T, które podczas pracy zużywają tylko 19,4 W, a w czasie hibernacji zaledwie 6,6 W, nie nadwyrężą domowego budżetu. NAS-y marki Asustor to nie tylko pojemne archiwum ważnych informacji, ale również przenośny “umilacz czasu”. Zgromadzone na dysku filmy, zdjęcia czy muzyka mogą być odtwarzane bezpośrednio z serwera lub uprzednio zgrane na inny nośnik czy odtwarzacz. Posiadacze aplikacji Photo Gallery mogą dodatkowo dzielić się zapisanymi na dysku zdjęciami np. z użytkownikami portali społecznościowych.

Przechowywanie danych nie jest jedyną funkcją NAS-ów Asustora. Mogą również wspierać pracę kamer monitorujących biura czy okolicę domu. Obraz z kamer można obejrzeć na urządzeniach mobilnych lub zachować, przekierowując go na twardy dysk NAS-a poprzez aplikację MyArchive. Problemem nie będą zróżnicowane systemy operacyjne, z których korzystają zarówno pracownicy firm wykorzystujących serwery Asustora, jak i klienci indywidualni. Producent dysków sieciowych zadbał o ich kompatybilność nie tylko z Windowsem, ale też z Linuxem, Unixem czy Mac OS X.

Bezpieczeństwo danych to podstawa

Podstawowym założeniem marki Asustor, które przyświeca jej twórcom od początku działalności jest ochrona danych. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest możliwość tworzenia backupu za pomocą dysków sieciowych NAS, które w przypadku uszkodzenia komputera lub innych urządzeń pozwolą odzyskać utracone pliki. Producent daje klientom możliwość wyboru miejsca, w którym dane będą przechowywane. Mogą trafić na twardy dysk, do “chmury” lub na serwer FTP. Asustor wychodzi naprzeciw wszelkim obawom, jakie mogą pojawić się w kwestii przechowywania wszystkich danych w jednym miejscu. Dane zgromadzone w NAS-ach są chronione za pomocą silników szyfrujących. Dodatkowym atutem takiego zabezpieczenia jest możliwość zakodowania tylko wybranych plików, bez konieczności szyfrowania całej zawartości dysków.