Znaleziono 2458 produktów w kategorii

Zaślepki do gniazdek

KONTAKT-SIMONCKP2.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONCPS.01/11
Cena:
Powiadom o dostępności
KONTAKT-SIMONDKP2.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONDPS.01/11
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONBMPS.01/11
Cena:
HAGER POLO3963808999
Cena:
KONTAKT-SIMONDPS.01/49
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONDKP2.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONCPS.01/49
Cena:
HAGER POLO3965768996
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
Cena:
PLASTROLW-10151
Cena:
KONTAKT-SIMONDGZ1ZP/49
Cena:
Cena:
HAGER POLO3965766089
Cena:
HAGER POLO3965766086
Cena:
KONTAKT-SIMONTPS.01/111
Cena:
KONTAKT-SIMONCKP2.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONDGZ1ZP/11
Cena:
KONTAKT-SIMONTPS.01/149
Cena:
HAGER POLO5312038989
Cena:

Zaślepki do gniazdek to drobne elementy, za pomocą których można ukryć niewykorzystywane wyjścia. Mają zastosowanie zarówno estetyczne, jak i praktyczne – zwiększają bezpieczeństwo i pozwalają uniknąć pomyłek przy podłączaniu sprzętu. Zaślepki do gniazdek wykorzystuje się przy różnych rodzajach wyjść – w gniazdach elektrycznych i teleinformatycznych.

Poznaj sposoby na wykorzystanie pokryw i zaślepek do gniazdek

Dzięki pokrywom, płytkom czołowym, zaślepkom czy zatyczkom do gniazdek rozszerzysz możliwości swojego gniazdka elektrycznego lub dopasujesz je do swoich potrzeb. W jaki sposób możesz wykorzystać poszczególne elementy z tej kategorii?

  • Pokrywa lub płytka czołowa to widoczna na zewnątrz część gniazda elektrycznego. Takie produkty przydadzą Ci się np. wówczas, gdy oryginalna płytka uległa uszkodzeniu lub gdy wprowadzasz zmiany w pomieszczeniu i chcesz dostosować gniazdka pod względem kolorystycznym.
  • Zaślepka do gniazdka to element, który umieszcza się w miejscu, gdzie znajduje się wyjście. Robi się tak najczęściej wówczas, gdy jedno z wyjść jest niepotrzebne i nie zamierza się z niego korzystać. Dzięki zaślepce całość wygląda estetycznie, w wyjściu nie gromadzi się kurz, a gniazdko jest odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Zatyczki do gniazdek – takie akcesoria służą do ochrony gniazdek elektrycznych np. przed dziećmi. Są wykonane tak, by uniemożliwiać wkładanie palców lub przedmiotów do gniazdka, często mają dodatkowe zabezpieczenia w postaci kluczyka. W razie potrzeby zatyczkę można łatwo wyjąć, by móc podłączyć urządzenie do prądu.

Do czego służą dostępne w ofercie TIM-u zaślepki do ramek?

Ramki dobiera się pod względem wielkości tak, by odpowiadały aktualnym potrzebom. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy liczba jednostek w ramce jest zbyt duża – np. gdy część sprzętu nie została jeszcze zainstalowana. Nie oznacza to jednak, że niezagospodarowane miejsca muszą pozostać puste.

Rozwiązaniem takiego problemu są specjalne zaślepki do ramek, które znajdziesz na TIM.pl. To kwadratowe moduły, które łatwo dopasujesz kolorem do pozostałych elementów instalacji. Wypełnią pustą przestrzeń w ramce pojedynczej lub wielokrotnej, a w razie potrzeby (np. gdy będziesz chciał podłączyć dodatkowe gniazdo czy łącznik) możesz je łatwo zdemontować.

Jak dobrać odpowiednie zaślepki do gniazdek i ramek?

W przypadku większości produktów – zaślepek do ramek i gniazdek, a także płytek czołowych, nie musisz się obawiać, czy będą odpowiednie do danego elementu instalacji elektrycznej. Zaślepki i pokrywy mają uniwersalne rozmiary, dzięki czemu idealnie pasują do kształtu wyjścia lub gniazda.

Nie oznacza to jednak, że kwestia wyboru właściwego produktu nie ma znaczenia. Zaślepki do gniazdek i ramek montuje się m.in. po to, by zapewnić estetyczne wykończenie instalacji. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na dopasowanie kolorystyczne poszczególnych elementów. W ofercie TIM-u znajdziesz m.in. zaślepki w kolorze białym, kremowym lub szarym, a także takie wykonane np. z tworzywa termoplastycznego, drewna czy metalu. Jeśli chcesz mieć pewność, że ramki, klawisze, plakietki nie będą w najmniejszym stopniu odbiegały od siebie odcieniem, wybieraj produkty z tych samych serii. Wyszukiwanie ułatwią Ci filtry widoczne w lewej części strony.

Pokrywy i zaślepki do gniazdek pozwolą Ci zadbać o detale instalacji elektrycznej i zapewnią efekt, którego oczekujesz. Postaw na wysokiej jakości produkty dostępne na TIM.pl!

Jednopixelowy obrazek