Znaleziono 157 produktów w kategorii

Puszki podtynkowe

Cena:
SIMET33263008
Cena:
Powiadom o dostępności
HIKVISIONDS-1280ZJ-XS
Cena:
LEGRAND080032
Cena:
LEGRAND080188
Cena:
Cena:
LEGRAND080034
Cena:
KONTAKT-SIMON51020103-039
Cena:
PAWBOL71.0063
Cena:
LEGRAND080053
Cena:
LEGRAND080044
Cena:
LEGRAND080122
Cena:
KONTAKT-SIMON51020104-039
Cena:
  • Indeks producenta:A.0006LP
  • Indeks TIM:0001-00016-81717
  • Ocena:Dodaj opinię
PAWBOLA.0006LP
Cena:
LEGRAND080142
Cena:
  • Indeks producenta:A.0049WPG
  • Indeks TIM:0001-00018-70785
  • Ocena:Dodaj opinię
PAWBOLA.0049WPG
Cena:
PAWBOL0006802
Cena:
LEGRAND080123
Cena:
LEGRAND080121
Cena:
LEGRAND080031
Cena:
Cena:
LEGRAND081988
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
KONTAKT-SIMON51020102-039
Cena:

Puszki podtynkowe to rodzaj puszek elektrycznych, które montuje się w ścianie, pokrywając je tynkiem i farbą. Dzięki temu są mniej widoczne w pomieszczeniu. Puszki podtynkowe służą do łączenia przewodów w instalacji elektrycznej, zabezpieczają je także przed uszkodzeniami.

Gdzie puszka podtynkowa sprawdzi się lepiej niż natynkowa?

Pod względem funkcjonalnym puszki podtynkowe i natynkowe są dokładnie tym samym rodzajem osprzętu elektrycznego. Możesz w nich umieścić gniazdka elektryczne i teletechniczne, włączniki światła, a także przewody. Oba rodzaje puszek zapewniają ochronę elementów instalacji przed czynnikami zewnętrznymi (wilgocią czy zanieczyszczeniami).

To, jaki produkt wybierzesz z naszej oferty, ma jednak znaczenie. Puszki podtynkowe najlepiej sprawdzają się w eksponowanych miejscach, w których puszka natynkowa przymocowana na ścianie niekorzystnie wpływałaby na wystrój wnętrza.

Poznaj zalety puszek podtynkowych

Nie bez powodu to właśnie puszki podtynkowe są najczęstszym wyborem elektryków projektujących i wykonujących instalacje w domach czy biurach. Umieszczone w ścianie puszki pozwalają zachować wysoką estetykę wykonania. Takie elementy nie są widoczne na zewnątrz, a ściana czy sufit mogą pozostać idealnie gładkie.

Trzeba mieć jednak przy tym na uwadze, że zamocowanie puszki elektrycznej pod tynkiem utrudnia późniejsze modyfikacje instalacji czy naprawę w razie awarii. Użycie puszek podtynkowych wymaga również starannego przemyślenia i rozplanowania wszystkich elementów – raz zamocowanej puszki nie da się później użyć w innym miejscu.

Warto wiedzieć, że puszki podtynkowe są zasadniczo tańsze od natynkowych (jeśli mówimy o standardowych puszkach pojedynczych, bez dodatkowych funkcji). Wybór takich elementów pozwoli Ci zatem ograniczyć koszty wykonania instalacji elektrycznej.

Jaką puszkę podtynkową wybrać? Sprawdź przed zakupem

Zanim zdecydujesz się na zakup puszki podtynkowej na TIM.pl, sprawdź:

  • z jakiego materiału jest wykonana ściana, w której umieścisz ten element instalacji;
  • jaka jest grubość ściany;
  • jaką liczbę i jakie rodzaje przewodów zamierzasz umieścić w środku puszki;
  • czy w miejscu, w którym będziesz montować puszkę, panują szczególnie wymagające warunki – np. duża wilgoć czy zapylenie.

Gdy znajdziesz odpowiedzi na te pytania, będzie Ci znacznie łatwiej dobrać odpowiednie parametry urządzenia. Warto wiedzieć, że puszki podtynkowe można umieszczać w różnych rodzajach ścian – wykonanych z betonu, żelbetu, cegły czy gipsu. Ważne jest jednak, by wybrać odpowiednie produkty, przeznaczone do danego materiału.

Głębokość puszki dopasuj do grubości ściany. Odpowiednio dobierając rozmiar, unikniesz sytuacji, w której puszka podtynkowa jest umieszczona zbyt głęboko lub odwrotnie – wystaje ze ściany.

Jakie rodzaje puszek podtynkowych znajdziesz w ofercie TIM-u?

Standardowe pojedyncze puszki podtynkowe sprawdzą się, jeśli zamierzasz zamontować w ścianie gniazdko elektryczne lub włącznik. W przypadku większej liczby przewodów, a także rozgałęzień, będą one jednak niewystarczające. Jeśli Twoja instalacja musi być rozbudowana, wybierz z oferty TIM-u odpowiedni rodzaj puszki – do wyboru masz podwójne, potrójne oraz poczwórne.

Puszki podtynkowe są lepiej chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi niż natynkowe. Mimo to warto zwrócić uwagę na warunki montażu i zapewnić im odpowiednią ochronę. W miejscach narażonych na działanie wilgoci czy zanieczyszczeń możesz zdecydować się na umieszczenie w ścianie puszek hermetycznych.

Puszki podtynkowe bezhalogenowe, wykonane ze specjalnych niepalnych materiałów, zapewnią z kolei bezpieczeństwo w razie przeciążenia sieci i pożaru. Możesz je wykorzystać również w instalacjach awaryjnych.

Jesteś na etapie projektowania instalacji elektrycznej? To dobry moment na wybór puszek podtynkowych! Sprawdź, jakie produkty oferujemy i wybierz takie, które zagwarantują instalacji maksymalną funkcjonalność oraz bezpieczeństwo!

Najczęściej zadawane pytania

Jednopixelowy obrazek