Niezawodne i sprawdzone wyłączniki różnicowoprądowe EFI
Wyłącznik różnicowoprądowy służy do ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym na skutek bezpośredniego lub pośredniego dotyku z częściami pod napięciem, jak również do ochrony urządzeń przed ewentualnym zagrożeniem pożarowym z powodu uszkodzenia izolacji. Wyłączniki różnicowoprądowe są stosowane w sieciach TN-S, TN-C-S, TT i IT, gdzie przewód zerowy i uziemienie są rozdzielone. W przypadku zabezpieczenia przed dotykiem pośrednim z częściami będącymi pod napięciem (zabezpieczenie przed uszkodzeniem) zaleca się stosowanie wyłączników różnicowoprądowych o prądzie różnicowym IΔn≤ 300 mA. A w przypadku dotyku bezpośredniego z częściami będącymi pod napięciem (ochrona dodatkowa) zaleca się stosowanie wyłączników różnicowoprądowych o prądzie różnicowym IΔn≤ 30 mA. Aby zapewnić ochronę przeciwpożarową zgodnie z normami DIN VDE 0100-482 i IEC 60364-4-482, wszystkie kable i żyły w systemach TN i TT muszą być chronione za pomocą wyłączników różnicowoprądowych o prądzie różnicowym IΔn≤ 300 mA. W instalacjach, w których nadmierny wzrost rezystancji może spowodować pożar (sufitowe ogrzewacze na podczerwień z panelami grzewczymi), wartość nominalna prądu różnicowego musi być równa IΔn= 30 mA.
Parametry techniczne
Numer katalogowy:
Indywidualny numer indentyfikacyjny nadany przez producenta.
002061652
Symbol artykułu:
Typ produktu określony przez producenta.
EFI6-P4 AC 40/0.03
Nazwa klasy:
Wyłącznik różnicowoprądowy służy do ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym na skutek bezpośredniego lub pośredniego dotyku z częściami pod napięciem, jak również do ochrony urządzeń przed ewentualnym zagrożeniem pożarowym z powodu uszkodzenia izolacji.
Wyłącznik różnicowoprądowy
Znamionowy prąd różnicowy (mA):
30
Prąd znamionowy (A):
Ustalona przez producenta wartość prądu, który aparat może przewodzić podczas pracy ciągłej, przy określonej temperaturze odniesienia otaczającego powietrza.
40
Typ:
- Typ AC - wrażliwy na przemienny prąd różnicowy.
- Typ A - wrażliwy na prądy różnicowe przemienne i pulsujące prądy DC.
- Typ A S - wrażliwy na prądy różnicowe przemienne i pulsujące prądy DC, o gwarantowanym czasie przetrzymywania co najmniej 40 ms; zapewniajace wybiorczość działania z wyłacznikami bezzwłocznymi bądź krotkozwłocznymi.
- Typ A G/KV - wrażliwy na prądy różnicowe przemienne i pulsujące prądy DC, o gwarantowanym czasie przetrzymywania co najmniej 10 ms; nadajace sie do obwodow odbiorczych o dużym przejściowym pradzie rożnicowym.
- Typ F - Wyłączniki typu F są wyłącznikami typu A o rozszerzonej zdolności detekcji prądów różnicowych. Wykrywają poprawnie składową stałą o wartości do 10 mA (typ A 6 mA). Dodatkowo mają zdolność detekcji prądu różnicowego odkształconego zawierającego wyższe harmoniczne.
- Typ B - wrażliwy na prądy różnicowe przemienne, pulsujące i wygładzone prądy DC. Wartości zadziałania do 1 kHz.
- Typ B+ - wrażliwy na prądy różnicowe przemienne, pulsujące i wygładzone prądy DC. Wartości zadziałania do 20 kHz i niższe niż 420 mA.
- Typ eV - Wyłączniki różnicowoprądowe serii EV są wyposażone w aktywną funkcję zależną od napięcia sieciowego do wykrywania łagodnych prądów różnicowych DC o progu zadziałania wynoszącym 6 mA. Zapobiega to ewentualnemu wstępnemu namagnesowaniu wyłącznika różnicowoprądowego typu A z powodu łagodnego prądu różnicowego DC, dzięki czemu wyłącznik ten może nadal pełnić swoją funkcję ochronną. Są one przeznaczone wyłącznie do użytku w stacjach ładowania pojazdów elektrycznych zgodnie z normą DIN VDE 0100-722. Wyłączniki RCCB w wykonaniu EV nie mogą być stosowane zamiast wyłączników różnicowoprądowych typu B lub B+.
AC
Warunkowa odporność zwarciowa (kA):
Maksymalna warunkowa wartość prądu przetężeniowego przepływająca przez tory prądowe wyłacznika różnicowoprądowego przy dobezpieczeniu odpowiednią wkładką topikową o charakterystyce gG, występujący w przypadku zwarcia powstałego na skutek uszkodzenia lub niewłaściwego połączenia w obwodzie elektrycznym.
6
Napięcie znamionowe AC (V):
Napięcie znamionowe prądu przemiennego AC to wartość napięcia elektrycznego określona dla danego urządzenia, która jest zalecana lub maksymalnie dopuszczalna do prawidłowego i bezpiecznego działania. Jest to wartość, która jest podawana przez producenta urządzenia i jest uwzględniana w procesie jego projektowania i użytkowania.
400
Częstotliwość znamionowa (Hz):
Częstotliwość napięcia zasilającego, przy której przewidziano pracę aparatu elektrycznego i do której się odnoszą inne wielkości charakteryzujące aparat.
50/60
Czas wyzwolenia:
bezzwłoczny
Temperatura otoczenia (˚C):
Określona w danych warunkach temperatura powietrza otaczającego kompletny łącznik. W przypadku łączników zainstalowanych wewnątrz obudowy jest to temperatura powietrza na zewnątrz obudowy.
-25 do 55
Ilość biegunów:
Wersja wykonania danego łącznika modułowego: dwu- i czterobiegunowe.
4
Przyłączalność przewodu (mm2):
Wielkość zacisku przyłączeniowego łącznika umożliwiająca przyłączenie przewodu o odpowiednim przekroju poprzecznym, wyrażonym w mm2.
1 - 25
Strona bieguna N:
prawy
Stopień ochrony IP:
Stopień ochrony IP określa stopień ochrony lub szczelności obudowy urządzenia elektrycznego przed ingerencją ciał stałych, wody i pyłu, a także przed niezamierzonym dotknięciem urządzeń znajdujących się w obudowie. Klasyfikacja IP jest zgodna z normą EN 60529.
IP20
Funkcja:
Wyłącznik różnicowoprądowy, RCCB (ang. residual current circuit breaker)
* zdjęcie produktu może przedstawiać inny podobny produkt z serii.
Zalety produktu
Jakość i niezawodność każdego z wyprodukowanych wyłączników różnicowoprądowych EFI-P zapewniana jest przez w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną.
Każdy wyłącznik posiada kod QR, który zawiera dane techniczne i produkcyjne oraz informacje z poszczególnych testów pomiarowych.
Przycisk „Test” pozwala użytkownikowi sprawdzić poprawność działania wyłącznika.
Wskaźnik rzeczywistej pozycji styków głównych dla łatwiejszej identyfikacji czy RCCB znajduje się w pozycji ON (Zał.) czy OFF (Wył.).
Zabezpieczenie zacisków przed dotykiem części pod napięciem.
Konstrukcja zacisków umożliwia stosowanie izolowanych szyn zbiorczych zarówno na zaciskach górnych jak i dolnych.
Możliwość plombowania dźwigni w pozycji "Zał." i "Wył."
Możliwość montażu dodatkowych akcesoriów (styków pomocniczych, wyzwalaczy, itp.)
Wersja RESET: w przypadku pojawienia się prądu różnicowego dźwignia przesuwa się do pozycji "TRIP" - środkowej. W przypadku ręcznego wyłączenia dźwignia przesuwa się do pozycji „OFF”.
Wersja NL: Wersja wyłącznika z biegunem neutralnym N umieszczonym po jego lewej stronie.
Montaż wyłączników różnicowoprądowych EFI-P
Jak montowane są wyłączniki różnicowoprądowe EFI-P? Zobacz innowacyjną linię produkcyjną wyłączników różnicowoprądowych firmy ETI.
Rysunek wymiarowy
Typy wyłączników różnicowoprądowych
ETIsON Curves
Fukcjonalności programu:
generowanie i wykreślanie charakterystyk t/I urządzeń zabezpieczających
regulowanie i testowanie nastaw zabezpieczeń, badanie wpływu zmiany kształtu krzywej zabezpieczeń
analizowanie selektywności między urządzeniami zabezpieczającymi
symulowanie reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających
definiowanie punktów pracy i warunków granicznych z rzeczywistych aplikacji