Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")

Jaki agregat prądotwórczy na budowę?

agregat prądotwórczy na budowę

Prace budowlane wymagają pewnego i niezawodnego źródła energii. Agregaty prądotwórcze na budowie umożliwią korzystanie z urządzeń i maszyn w przypadku braku dostępu do standardowej sieci elektrycznej. Dlaczego warto kupić agregat na budowę i jakie urządzenie wybrać? Odpowiedzi znajdziesz w poradniku.

Spis treści:

  1. Agregat prądotwórczy na budowę - dlaczego warto kupić?
  2. Jaki agregat na budowę wybrać?
  3. Benzyna, diesel czy LPG - jaki agregat prądotwórczy najlepszy?
  4. Agregat prądotwórczy na budowę - 4 propozycje produktowe

Agregat prądotwórczy na budowę - dlaczego warto kupić?

W początkowej fazie budowy przyłącze z prądem elektrycznym może jeszcze nie być doprowadzone do posesji. Na poszczególnych etapach mogą zdarzać się przerwy w dostawie lub napięcie w sieci będzie niewystarczające do zasilania maszyn. Problemy z dostępem do energii elektrycznej na budowie są bardzo powszechne. Dlatego dobre agregaty prądotwórcze rozwiążą wiele problemów.

Jak działa agregat? To urządzenie przetwarzające energię mechaniczną w elektryczną. Wykorzystuje do tego silnik spalinowy zasilający prądnicę wytwarzającą prąd elektryczny. Wyjście z urządzenia jest w postaci gniazd sieciowych. Pozwala to wykonywać prace budowlane w miejscach z ograniczonym dostępem do sieci, prowadzone na obszarach leśnych i z dala od zabudowań. Agregaty na budowę można potraktować również jako źródło energii w przypadku awarii sieci, co daje Ci pewną niezależność.

Dodatkowe źródło prądu pozwoli poszerzyć front robót w newralgicznych momentach, a także zapobiec przestojom w sytuacjach awaryjnych. Co ważne, dzięki agregatom można prowadzić prace z wykorzystaniem tych samych standardowych elektronarzędzi.


Propozycje agregatów prądotwórczych na budowę

Jaki agregat na budowę wybrać?

Najważniejszym parametrem wyboru agregatu na budowę jest moc. Agregaty prądotwórcze powinny być dostosowane do zapotrzebowania energetycznego podłączanych do nich urządzeń. Musisz policzyć zapotrzebowanie wszystkich sprzętów, które chcesz jednocześnie obsługiwać. Moc agregatu powinna być nieco wyższa.

Na jakie jeszcze cechy agregatu musisz zwrócić uwagę?

  • Rodzaj generowanego prądu - generatory można podzielić na jednofazowe i trójfazowe. Te pierwsze generują prąd o napięciu 230 V potrzebny do zasilania mniejszych elektronarzędzi. Z kolei trójfazowe są niezbędne do zasilania maszyn wymagających prądu 400V. Zwróć uwagę, że większość generatorów 400 V jest wyposażona w dodatkowe gniazda 230 V.
  • Trwałość konstrukcji - agregat na budowie będzie narażony na wiele zagrożeń. Solidna wzmocniona konstrukcja wydłuży jego żywotność i zapobiegnie uszkodzeniu. Zapewni większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, zaprószenia, a nawet zalanie wodą.
  • Czas pracy - dłuższy czas pracy oznacza mniej przerw na tankowanie i płynność wykonywania zadań. Czas pracy możesz obliczyć, biorąc pod uwagę średnie spalanie na godzinę i porównując je z pojemnością zbiornika.
  • Mobilność konstrukcji - przenośne agregaty na budowę można z łatwością przenosić w dowolne miejsce, a także przemieszczać pomiędzy różnymi placami budowy.
  • Koszt pracy - bezpośredni wpływ na koszt pracy ma rodzaj zastosowanego paliwa, o czym szerzej piszemy poniżej.

agregat prądotwórczy benzynowy na budowę

Benzyna, diesel czy LPG - jaki agregat prądotwórczy najlepszy?

Rodzaj paliwa, jakim zasilane są agregaty prądotwórcze, wpływa na wydajność i koszt pracy maszyny. Przekłada się też na koszt urządzenia na etapie zakupu. Przedstawiamy korzyści i wady zastosowania silników na konkretne typy paliwa.

Agregaty prądotwórcze diesel

Agregaty zasilane olejem napędowym są najchętniej wybierane na budowę. Silniki przystosowane są do długotrwałej pracy i spalają mniej paliwa. Uznaje się je także za mało awaryjne. Wadą może być problem z serwisowaniem agregatów z silnikami diesla.

Agregaty prądotwórcze na benzynę

Benzynowe agregaty na budowę zalecane są szczególnie w pracach wymagających częstego włączania i wyłączania silnika. Proste jednostki napędowe sporadycznie ulegają awariom, a w przypadku wystąpienia takiej, można łatwo je naprawić. Agregaty są dostępne w wariancie dwusuwowym i czterosuwowym, przy czym ten drugi jest bardziej wydajny. Agregaty benzynowe mogą okazać się droższe przy długotrwałym użytkowaniu.

Agregaty prądotwórcze LPG

Wśród agregatów na budowę najbardziej ekonomiczne są te zasilane LPG. Urządzenia spalają co prawda najwięcej paliwa, jednak jest ono zdecydowanie najtańsze. Wadą może być duża ilość przerw wymaganych do uzupełnienia zbiornika.

Agregat prądotwórczy na budowę - 4 propozycje produktowe

Wybór agregatu na budowę powinien być dobrze przemyślany. Moc, rodzaj energii i sposób zasilania to tylko część z cech, jakie musisz wziąć pod uwagę. Poniżej znajdziesz 4 rekomendacje produktowe, które idealnie sprawdzą się jako zasilanie awaryjne na budowie lub sprawdź ranking agregatów.

Rekomendacje produktowe 1-fazowych agregatów prądotwórczych na budowę


łączy nas napięcie portal dla elektryków