Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")
Asfora od Schneider Electric: Sprytny i szybki montaż gniazdek i włączników w domu

Stylowe dodatki potrafią skutecznie odmienić wnętrze niejednego domu i mieszkania. Estetycznie zaprojektowane włączniki i gniazda stanowią więc nie tylko jego niezbędne wyposażenie, ale także istotny element dopełniający całą koncepcję. Kolekcja Asfora firmy Schneider Electric doskonale wpisuje się w ten trend. Dodatkowo, montaż sprzętu jest szybki i nieskomplikowany, a efekt wizualny – imponujący. Sprawdźcie sami.

Gniazda, ściemniacze, ramki i przyciski - to tylko część produktów wchodzących w skład kolekcji Asfora. Całą serię marki Schneider Electric znajdziecie w Sklepie TIM.PL

Czym kierować się dokonując zakupu gniazd i łączników?

Osprzęt elektroinstalacyjny (gniazda i łączniki) muszą się podobać przyszłym mieszkańcom. Warto zwrócić uwagę na wygląd wizualny, jakość wykonania i zalety użytkowe chociażby takie jak utrzymanie łączników w czystości. Warto zastanowić się czy podczas użytkowania nie będzie widocznych śladów palców. Ważna jest cena. Niezależnie od wybranej serii czy producenta osprzęt w kolorze białym prawie zawsze jest najtańszym rozwiązaniem.

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas wyboru?

Dobierając gniazda i łączniki do domu należy zwracać uwagę na instalację, jak jest wykonana? Poza kolorem i ceną warto pamiętać że na zewnątrz budynku należy wybierać osprzęt o poziomie ochrony przed pyłem i wodą minimum IP44 (ochrona przed ciałami stałymi większymi niż 1,0 mm, ochrona przed chlapiącą wodą), oraz odporny na promieniowanie UV zawarte w promieniowaniu słonecznym. Jeśli tworzywo z jakiego jest wykonany osprzęt nie będzie odporny na UV, z biegiem czasu zmieni i stanie się kruche.

Przed zakupem warto sprawdzić czy wybrana seria zawiera wszystkie elementy, które będą potrzebne w Twojej instalacji. Przykładowo elektryk mógł poprowadzić instalację w taki sposób, że wymagane jest gniazdo antenowe do którego można podłączyć dwa przewody TV-SAT. Warto zwrócić uwagę ilukrotnych ramek trzeba użyć w Twojej instalacji oraz czy są to ramki pionowe, czy poziome? To tylko dwa przykłady z wielu jakie występują.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Producenci starają się ułatwić życie wprowadzając do swoich serii wiele ułatwień np. ściemniacze z funkcja wyłącznika schodowego, czujniki ruchu, ładowarki USB itd. Nie znając potrzeb klienta ciężko mi zaproponować czy omówić konkretne rozwiązanie. W mojej opinii największym i nadal często popełnianym błędem jest założenie, że zrobimy tak jak zawsze. Instalacje elektryczną nadal często wykonuje się w standardach z lat 90. Przeważnie dopiero przypadkowo przyszły użytkownik dowiaduje się o fajnych rozwiązaniach które chciałby mieć, niestety w większości przypadków wiąże się to z koniecznością zmiany oprzewodowania, często trzeba kuć ściany w świeżo wyremontowanym domu lub mieszkaniu, wiec nie robi się nic.