Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 31.07.2017

Asfora od Schneider Electric: Sprytny i szybki montaż gniazdek i włączników w domu

Stylowe dodatki potrafią skutecznie odmienić wnętrze niejednego domu i mieszkania. Estetycznie zaprojektowane włączniki i gniazda stanowią więc nie tylko jego niezbędne wyposażenie, ale także istotny element dopełniający całą koncepcję. Kolekcja Asfora firmy Schneider Electric doskonale wpisuje się w ten trend. Dodatkowo, montaż sprzętu jest szybki i nieskomplikowany, a efekt wizualny – imponujący. Sprawdźcie sami.

Gniazda, ściemniacze, ramki i przyciski - to tylko część produktów wchodzących w skład kolekcji Asfora. Całą serię marki Schneider Electric znajdziecie w Sklepie TIM.PL

Czym kierować się dokonując zakupu gniazd i łączników?

Osprzęt elektroinstalacyjny (gniazda i łączniki) muszą się podobać przyszłym mieszkańcom. Warto zwrócić uwagę na wygląd wizualny, jakość wykonania i zalety użytkowe chociażby takie jak utrzymanie łączników w czystości. Warto zastanowić się czy podczas użytkowania nie będzie widocznych śladów palców. Ważna jest cena. Niezależnie od wybranej serii czy producenta osprzęt w kolorze białym prawie zawsze jest najtańszym rozwiązaniem.

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas wyboru?

Dobierając gniazda i łączniki do domu należy zwracać uwagę na instalację, jak jest wykonana? Poza kolorem i ceną warto pamiętać że na zewnątrz budynku należy wybierać osprzęt o poziomie ochrony przed pyłem i wodą minimum IP44 (ochrona przed ciałami stałymi większymi niż 1,0 mm, ochrona przed chlapiącą wodą), oraz odporny na promieniowanie UV zawarte w promieniowaniu słonecznym. Jeśli tworzywo z jakiego jest wykonany osprzęt nie będzie odporny na UV, z biegiem czasu zmieni i stanie się kruche.

Przed zakupem warto sprawdzić czy wybrana seria zawiera wszystkie elementy, które będą potrzebne w Twojej instalacji. Przykładowo elektryk mógł poprowadzić instalację w taki sposób, że wymagane jest gniazdo antenowe do którego można podłączyć dwa przewody TV-SAT. Warto zwrócić uwagę ilukrotnych ramek trzeba użyć w Twojej instalacji oraz czy są to ramki pionowe, czy poziome? To tylko dwa przykłady z wielu jakie występują.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Producenci starają się ułatwić życie wprowadzając do swoich serii wiele ułatwień np. ściemniacze z funkcja wyłącznika schodowego, czujniki ruchu, ładowarki USB itd. Nie znając potrzeb klienta ciężko mi zaproponować czy omówić konkretne rozwiązanie. W mojej opinii największym i nadal często popełnianym błędem jest założenie, że zrobimy tak jak zawsze. Instalacje elektryczną nadal często wykonuje się w standardach z lat 90. Przeważnie dopiero przypadkowo przyszły użytkownik dowiaduje się o fajnych rozwiązaniach które chciałby mieć, niestety w większości przypadków wiąże się to z koniecznością zmiany oprzewodowania, często trzeba kuć ściany w świeżo wyremontowanym domu lub mieszkaniu, wiec nie robi się nic.

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: