Podziel się wiedzą:
5 najlepszych sposobów na zmniejszenie ryzyka sanitarnego w środowisku produkcyjnym
5 najlepszych sposobów na zmniejszenie ryzyka sanitarnego w środowisku produkcyjnym

Po ostatnich dwóch latach zmagań z pandemią COVID-19, wiele kwestii stało się coraz bardziej oczywistych dla wielu producentów. Przede wszystkim dyrektorzy produkcyjni i kierownicy zakładów muszą być przygotowani na kolejną pandemię lub kryzys.

Mając to na uwadze, liderzy produkcji muszą pracować nad zapewnieniem pięciu istotnych praktyk, przestrzeganych na halach produkcyjnych:

1. Pracownicy muszą dokładnie umyć ręce.
2. Należy, w miarę możliwości, stosować przełączniki i urządzenia sterujące obsługiwane za pomocą łokcia lub nogi.
3. Podłoga zakładu i cały sprzęt operacyjny muszą być regularnie odkażane, zgodnie ze ścisłymi wytycznymi.
4. Przemysłowe przyciski antybakteryjne powinny być instalowane wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

linia
Zaprojektowany, aby spełnić kluczowe wymagania

Kiedy w marcu 2020 roku firmy zostały zamknięte z powodu pandemii, pojawiło się zasadnicze pytanie:

Jak producenci mogą zmniejszyć ryzyko sanitarne po wznowieniu działalności? Chociaż pytanie jest łatwe do postawienia, szybko okazało się, że istnieją dwa krytyczne wyzwania, którym należy sprostać.

• Po pierwsze, stosunkowo łatwo jest zatrudnić podwykonawcę, który będzie co dwie godziny wchodził do fabryki i spryskiwał panele sterowania oraz ich przyciski alkoholem i innymi środkami odkażającymi, a następnie wycierał je do czysta. Jednak zlecanie tej praktyki zewnętrznym firmom może szybko stać się nieopłacalne. Co więcej, może to spowodować dodatkowe przestoje, co negatywnie wpływa na produkcję i zmniejsza rentowność.
• Równocześnie pojawia się powiązana z tym kwestia personalna. Gdy zakłady produkcyjne są ponownie otwierane, operatorzy zakładów wracają do pracy, mając jednak poważne obawy. Chociaż muszą pracować, obawiają się zarażenia wirusem COVID-19, co może negatywnie wpłynąć na morale pracowników i obniżyć ich wydajność.

W odpowiedzi na te wyzwania Schneider Electric opracował antybakteryjne przyciski Harmony.

Zahamowanie rozwoju mikroorganizmów jako dodatkowa linia obrony

Należy zauważyć, że przemysłowe przyciski antybakteryjne nie zyskują swoich właściwości dzięki powłoce natryskiwanej na przyciski, która z czasem ulega zużyciu w wyniku czyszczenia alkoholem lub zwykłej degradacji wynikającej ze zużycia w wyniku ciągłego użytkowania. Chociaż technologia ta ma swoje zalety, to jednak w warunkach przemysłowych napotyka na pewne ograniczenia.

Zamiast tego dodatek antybakteryjny z domieszkami srebra, który hamuje rozwój bakterii i drobnoustrojów, jest obojętny i podczas produkcji jest wtapiany w surowiec, z którego wykonane są przyciski, aby zachować jego integralność. W ten sposób dodatek antybakteryjny hamuje rozwój mikroorganizmów i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, odbarwień, plam, zniszczeń i korozji, dzięki czemu przyciski zachowują ochronę powierzchni przez długi czas.

Co najważniejsze, dodatek antybakteryjny zawarty w przemysłowych przyciskach antybakteryjnych Harmony hamuje rozwój mikroorganizmów o 95% w ciągu 15 minut. Po dwóch godzinach jego skuteczność w hamowaniu rozwoju mikroorganizmów wynosi 99%.

Z pewnością mycie rąk, dystans społeczny, przełączniki i elementy sterujące obsługiwane łokciem lub stopą, rygorystyczna sanitaryzacja i powszechne stosowanie szczepionek odgrywają rolę w utrzymaniu zdrowia operatorów. Jednak przyciski antybakteryjne stanowią dodatkową warstwę ochronną i zapewniają bezpieczeństwo sanitarne sprzętu.

Wszystkie te praktyki razem wzięte służą ochronie zdrowia operatorów i podnoszą ich morale, dzięki czemu wiedzą, że mogą pewnie wykonywać swoją pracę. To z kolei prowadzi do zwiększenia poziomu wydajności i skrócenia czasu przestojów, a także ułatwia retencje pracowników.

Następne kroki

Zarówno dyrektorzy produkcyjni jak i kierownicy zakładów zdają sobie sprawę, że konieczne jest przygotowanie się na kolejną pandemię lub kryzys.

Przemysł przyszłości musi stawiać ludzi na pierwszym miejscu. Aby zapewnić dostosowanie środowiska produkcyjnego do podwyższonych wymagań sanitarnych, tak aby operatorzy mogli pracować pewnie, zapewniając jednocześnie wysoki poziom produktywności przy minimalnych przestojach, istotne jest, aby panele sterowania maszyn posiadały wbudowaną funkcję antybakteryjną.
Więcej o innowacyjnej ofercie Harmony firm Schneider Electric.

ZASTRZEŻENIE:
***Ten produkt nie został zarejestrowany w Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, a wszelkie oświadczenia dotyczące zdrowia publicznego wymienione w tym artykule odzwierciedlają sytuację regulacyjną w Europie i nie powinny być traktowane jako wiarygodne przez klientów z USA. W przypadku klientów z USA należy przejść na tę stronę. Właściwości antybakteryjne służą ochronie produktu, a produkt nie chroni użytkowników ani innych osób przed patogenami. Zawsze należy dokładnie wyczyścić produkt po każdym użyciu.


Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Jednopixelowy obrazek