Znaleziono 34 produktów w kategorii

Inteligentne gniazda i łączniki

FIBAROFGWPE-102 ZW5
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONTENB1W.01/143
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONTENB1W.01/111
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONTEK1W.01/114
Twoja cena:
FIBAROFGWSONF-011
Twoja cena:
FIBAROFGWSONE-011
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONTENB1W.01/149
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDENB1W.01/49
Twoja cena:
FIBAROFGWOE-011-8
Twoja cena:
FIBAROFGWOF-011 10 pack
Twoja cena:
FIBAROFGWEEU-021-8
Twoja cena:
FIBAROFGWU-021-8
Twoja cena:
FIBAROFGWU-021
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONTEK1W.01/143
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONTEK1W.01/116
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDSTR11/73
Twoja cena:
FIBAROFGWPF-102 ZW5
Twoja cena:
FIBAROFGWOE-011
Twoja cena:
FIBAROFGWOF-011
Twoja cena:
FIBAROFGWSONF-011-8
Twoja cena:
FIBAROFGWTFEU-021
Twoja cena:
FIBAROFGWEEU-021
Twoja cena:

Inteligentne gniazda i łączniki

Inteligentne gniazda i łączniki to elementy, które wykorzystuje się do zasilania urządzeń i sterowania oświetleniem w systemach smart home. Oprócz dostarczania energii i załączania lub rozłączania obwodów – jak tradycyjny osprzęt – zapewniają znacznie więcej funkcji. Pozwalają m.in. monitorować i kontrolować zużycie prądu. Inteligentnymi gniazdami i łącznikami można sterować zdalnie za pomocą pilota lub aplikacji.

Inteligentne gniazda i łączniki jako element systemu smart home

Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie dają systemy automatyki budynkowej, w Twojej instalacji nie powinno zabraknąć inteligentnych gniazd i łączników. W codziennym użytkowaniu taki osprzęt nie różni się od tradycyjnych rozwiązań. Gniazdka pasują do standardowych wtyczek, a za pomocą łączników światła można załączać i rozłączać obwody dostarczające prąd do oświetlenia. Zarówno inteligentne gniazda, jak i łączniki, są przystosowane do prądu o napięciu 230 V.

Inteligentne gniazda i łączniki zapewniają wygodne i energooszczędne korzystanie ze sprzętu elektronicznego, ale najlepsze efekty daje włączenie ich w cały układ automatyki budynkowej. Dzięki połączeniu tych elementów z centralą sterującą, oświetleniem, roletami czy systemem alarmowym możesz stworzyć funkcjonalny, ułatwiający codzienne życie system.

Zwiększ wygodę dzięki inteligentnym gniazdom i łącznikom dostępnym na TIM.pl

Za pomocą inteligentnych gniazdek i łączników możesz sterować urządzeniami elektrycznymi także wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Podstawową różnicą w stosunku do tradycyjnego osprzętu jest to, że elementy przeznaczone do systemów smart home można podłączyć do sieci WiFi. Producenci inteligentnych urządzeń zapewniają dostęp do aplikacji mobilnych – po ich zainstalowaniu będziesz wygodnie włączać i wyłączać oświetlenie lub zasilanie podłączonych do gniazdka sprzętów.

W aplikacji znajdziesz także dane gromadzone przez watomierz w gniazdku oraz informacje na temat zużycia prądu. Niektóre rodzaje gniazdek i łączników są przystosowane do współpracy z asystentami głosowymi takimi jak Amazon Alexa czy Asystent Google.

W jaki sposób inteligentne gniazda i łączniki zapewnią Ci oszczędności i mniejsze zużycie energii?

Część kosztów generowanych przez urządzenia elektryczne wynika z tego, że są one na stałe podłączone do gniazdka. Dzięki inteligentnym gniazdkom nie musisz ich odłączać za każdym razem, gdy nie zamierzasz przez pewien czas z nich korzystać. Wystarczy odłączyć zasilanie za pomocą pilota lub aplikacji.

Na tym nie kończą się możliwości, jakie zapewni Ci inteligentne gniazdko elektryczne. Dzięki funkcji monitorowania możesz przeanalizować, ile dokładnie energii zużywają poszczególne urządzenia elektryczne. W ten sposób gniazdko elektryczne pomoże Ci zidentyfikować urządzenia, które pobierają najwięcej prądu i zmienić je na energooszczędne.

Dzięki inteligentnym łącznikom możesz dostosowywać jasność świecenia lamp, a tym samym ograniczać pobór mocy przez źródła światła. Sposobem na oszczędność jest także tworzenie harmonogramów, na podstawie których system smart home będzie samodzielnie włączał lub wyłączał światło o wybranej godzinie – dzięki temu domownicy nie będą musieli o tym pamiętać.

Inteligentne gniazdka i łączniki to jeden z podstawowych rodzajów osprzętu w systemach smart home. Projektujesz takie instalacje? Postaw na wybrane przez nas produkty, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości automatyki budynkowej.

Jednopixelowy obrazek