Znaleziono 386 produktów w kategorii

Klucze ampulowe i imbusowe

NEO09-525
Cena:
NEO09-526
Cena:
Cena:
MODECO EXPERTMN-14-210
Cena:
Powiadom o dostępności
MAKITAB-65894
Cena:
WERA WERK05022089001
Cena:
Cena:
BONDHUS10999
Cena:
Cena:
NEO09-512
Cena:
Powiadom o dostępności
NEO09-524
Cena:
GTX35D957
Cena:
Cena:
WIHA45620
Cena:
Cena:
NEO09-523
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
WERA WERK05024242001
Cena:
WERA WERK05022210001
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
WERA WERK05073593001
Cena:
Powiadom o dostępności
WIHA27928
Cena:
Powiadom o dostępności
WERA WERK05073594001
Cena:

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się przykręcać śruby w trudno dostępnych miejscach (np. podczas skręcania mebli), na pewno wiesz, jak przydatny może być klucz imbusowy. Te niewielkie akcesoria w kształcie litery „L” są często dołączane do mebli i innego sprzętu do samodzielnego skręcania. Warto jednak mieć ich odpowiedni zapas także w swojej skrzynce narzędziowej.

Klucze ampulowe (to inna, mniej popularna nazwa imbusów) różnią się rozmiarami – jeśli zainwestujesz w większy zestaw, zyskasz pewność, że przykręcisz za ich pomocą dowolną śrubę.

Klucze imbusowe – niezbędny element wyposażenia Twojej skrzynki narzędziowej

Klucze imbusowe to wynalazek, który ma już niemal 100 lat. Nie bez powodu do dziś cieszy się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalnych majsterkowiczów, jak i amatorów. Konstrukcja imbusa jest bardzo prosta. To wygięty metalowy element w kształcie litery „L”, zakończony płasko lub kuliście. Wkładając go w otwór i kręcąc w odpowiednim kierunku, możesz łatwo przykręcić śrubę do drewna, metalu czy tworzywa sztucznego.

Nie wiesz, jakiego klucza ampulowego potrzebujesz? Wybierz swój zestaw na TIM.pl

Bardzo rzadko zdarza się, by w domu czy warsztacie wystarczył tylko jeden klucz imbusowy w określonym rozmiarze. Przykręcenie śruby za pomocą zbyt małego lub zbyt dużego klucza jest po prostu niemożliwe – i na nic zdadzą się tutaj zdolności manualne majsterkowicza.

Dzięki dostępnym w naszym sklepie zestawom nie musi to być problemem! Oferujemy klucze ampulowe w najpopularniejszych rozmiarach, pasujące do śrub używanych do skręcania mebli, sprzętu sportowego czy urządzeń elektronicznych. W zestawach znajduje się 7, 9 lub nawet 13 imbusów – możesz mieć pewność, że nie zabraknie Ci odpowiedniego narzędzia podczas pracy w warsztacie lub w domu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zestaw kluczy imbusowych? Przede wszystkim poszczególne imbusy różnią się końcówkami. Wszystkie klucze są przeznaczone do śrub i wkrętów sześciokątnych, jednak w zależności od rodzaju śrub, mogą różnić się detalami. Najczęściej spotyka się imbusy z płaskimi zakończeniami, ale w Twojej skrzynce narzędziowej przydadzą się także te z końcówką kulistą.

Niektóre klucze ampulowe są przeznaczone do wkręcania bardzo małych elementów. Zastanawiasz się, jak w takiej sytuacji ułatwić sobie pracę i zapobiec gubieniu śrub? Pomogą Ci w tym imbusy zakończone magnesami – dzięki takiemu rozwiązaniu w razie potrzeby szybko „złapiesz” śrubę lub wyjmiesz ją z trudno dostępnego miejsca.

Klucze imbusowe doskonale sprawdzą się podczas wkręcania śrub i wkrętów w trudno dostępnych miejscach, np. za meblami. Akcesoriami, które dodatkowo ułatwią Ci pracę w takich warunkach, są imbusy pokryte gumą. Takie ergonomiczne narzędzia znajdziesz na TIM.pl w zestawach składających się z kilku najpopularniejszych rozmiarów.

Twoje klucze imbusowe zawsze uporządkowane

Dbamy o to, by ułatwiać życie miłośnikom majsterkowania. Jeśli masz dużo narzędzi w swojej skrzynce, niewielkie klucze imbusowe mogą łatwo się zgubić. Chcesz temu zapobiec? Wybierz jeden z naszych zestawów kluczy wyposażonych w specjalny uchwyt lub pojemnik. Dzięki temu wszystkie imbusy z zestawu będą zawsze na swoim miejscu.

Innym często stosowanym przez producentów rozwiązaniem jest oznaczanie poszczególnych rozmiarów kluczy ampulowych różnymi kolorami. Jeśli tylko nauczysz się tej identyfikacji wizualnej, nie będziesz musiał za każdym razem sprawdzać, czy wybrałeś odpowiednią wielkość klucza.

Lubisz majsterkowanie? A może zajmujesz się montażem mebli lub maszyn profesjonalnie? Klucze imbusowe to narzędzia, których nie powinno zabraknąć w Twojej skrzynce z narzędziami. Wybierz dla siebie zestaw z naszego sklepu i przekonaj się, że możesz pracować wygodniej!

Jednopixelowy obrazek