Znaleziono 21 produktów w kategorii

Kamery termowizyjne

SONELWMGBKT128
Cena:
SONELWMGBKT256F
Cena:
 • Indeks producenta:WMGBKT120M
 • Indeks TIM:0001-00013-44791
 • Ocena:Dodaj opinię
SONELWMGBKT120M
Cena:
Cena:
VOLTCRAFT2315346
Cena:
VOLTCRAFT101122
Cena:
UNI-TUTi-32
Cena:
FLIRE6-XT
Cena:
Cena:
VOLTCRAFT1662854
Cena:
 • Indeks producenta:DT-870Y
 • Indeks TIM:0001-00014-12809
 • Ocena:Dodaj opinię
CEMDT-870Y
Cena:
UNI-TUTI260B
Cena:
WINTACTWT3160
Cena:
Cena:
FLIRC3-X
Cena:
FLIRE5-XT
Cena:
GEO-FENNEL GMBHFTI 300 18-201-42
Cena:
HIKVISIONDS-2TD2617B-3/PA(B)
Cena:
HIKVISIONDS-2TD2636B-15/P
Cena:
Cena:
Cena:

Dobra kamera termowizyjna przyda Ci się, gdy chcesz dokładnie zbadać warunki w miejscu wykonywania prac. Dzięki czujnikom podczerwieni urządzenia te są w stanie wykryć nawet niewielkie różnice temperatur – a to pozwala łatwo zauważyć np. miejsce wycieku z instalacji, nieszczelne okna czy pęknięcia w ścianie.

Takie kamery są wykorzystywane nie tylko przez firmy zajmujące się badaniami termowizyjnymi, ale również przez ekipy budowlane i remontowe. Na TIM.pl mamy dla Ciebie szeroki asortyment kamer termowizyjnych, zarówno takich do użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego. Poznaj naszą ofertę!

Do czego możesz wykorzystać kamerę termowizyjną z TIM-u?

Kamery termowizyjne, czyli urządzenia wykorzystujące promieniowanie podczerwone do wykrywania ciepła, mają szerokie zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Za ich pomocą możesz szybko i skutecznie zdiagnozować stan techniczny budynku. Kamera termowizyjna wskaże Ci miejsca, gdzie izolacja termiczna jest nieszczelna, a także takie, w których występują mostki termiczne.

Pomiar za pomocą takiej kamery to również sposób na wykrycie awarii na wczesnym etapie – np. wycieku z instalacji wodnej albo CO, nieprawidłowej pracy wentylacji lub klimatyzacji.

W kamery termowizyjne często inwestują duże firmy z branży budowlanej, które przeprowadzają remonty oraz renowacje budynków i sieci. Taki sprzęt będzie niezastąpiony również wówczas, gdy chcesz wykonywać badania termowizyjne dla swoich klientów. Tego typu usługi są coraz popularniejsze np. wśród osób, które planują zmianę systemu ogrzewania, termomodernizację, wymianę okien i drzwi.

Kamery termowizyjne do użytku amatorskiego i profesjonalnego

Kamery termowizyjne mogą być prostymi urządzeniami typu „point and shoot” lub zaawansowanymi aparatami badawczymi. Jeśli szukasz kamery na własny użytek lub zamierzasz wykorzystywać sprzęt w firmie jedynie od czasu do czasu, postaw na budżetowe produkty.

„Point and shoot” w przypadku kamer termowizyjnych oznacza, że do przeprowadzenia badania wystarczy skierować obiektyw w odpowiednie miejsce i dokonać pomiaru. Takie kamery mają ograniczoną rozdzielczość detektora i zapewniać mniejszą dokładność wyników. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wykorzystywać je np. do wykrywania usterek w instalacji czy nieszczelności warstwy izolacyjnej budynku.

Jeśli zamierzasz używać kamery do wykonywania dokładnych pomiarów różnic temperatury, będziesz potrzebować zaawansowanego sprzętu. Pamiętaj o tym, by wybrać urządzenie o jak najwyższej rozdzielczości – dzięki temu wyraźnie zobaczysz wyniki pomiaru na wyświetlaczu. Profesjonalne kamery termowizyjne często mają także funkcję generowania szczegółowych raportów. Dodatkowo warto sprawdzić w opisie funkcji, czy urządzenie oferuje możliwość regulowania ostrości – abyś mógł dokładnie mierzyć temperaturę zarówno z bliska, jak i z daleka.

Jak rozpoznać dobrą kamerę termowizyjną?

W ofercie TIM-u znajdziesz budżetowe kamery termowizyjne w cenie poniżej 3 tys. zł, jak również sprzęt, który kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie zawsze będziesz potrzebować najdroższych urządzeń o wielu skomplikowanych funkcjach. Niezależnie jednak od tego, czy szukasz niedrogiej kamery termowizyjnej, czy aparatury dla profesjonalistów, warto wiedzieć, na jakie parametry kamery termowizyjnej warto zwrócić uwagę.

Są to przede wszystkim:

 • rozdzielczość detektora – oznacza liczbę czujników podczerwieni znajdujących się w matrycy;
 • czułość termiczna – minimalna różnica temperatur, którą jest w stanie wychwycić kamera;
 • dokładność wyników – pomiary z kamer termowizyjnych mają określoną granicę błędu, w przypadku wysokiej jakości sprzętu może to być nawet poniżej 0,5°C;
 • wielkość wyświetlacza – im większy ekran, tym łatwiej obserwować wyniki pomiaru;
 • częstotliwość odświeżania obrazu (Hz) – większa częstotliwość sprawia, że obraz jest płynny nawet podczas pomiaru ruchomych obiektów;
 • sposób łączenia się z innymi urządzeniami – niektóre kamery, oprócz połączenia przewodowego, mogą łączyć się także za pomocą Bluetootha lub Wi-Fi, co ułatwia przesyłanie danych;
 • sposób zapisywania obrazu – warto wybrać kamerę, która oprócz zapisu w formatach przeznaczonych do obsługi w specjalnym oprogramowaniu umożliwia eksport wyników pomiarów w formacie JPEG.

Kupno pierwszej kamery termowizyjnej dopiero przed Tobą? Platforma TIM.pl to miejsce, gdzie podczas zakupów możesz czuć się bezpiecznie – w naszej ofercie znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości, dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym kamery. Taki sprzęt na pewno sprawdzi się w Twoim biznesie! Sprawdź również naszą ofertę: kamery inspekcyjne

Jednopixelowy obrazek