Dwukierunkowy monitor energii elektrycznej 3F+N TYP: MEM-21 EXL10000026

Twoja cena:

Opis produktu

Jak działa monitor MEM-21?

Monitor energii elektrycznej MEM-21 jest niewielkim urządzeniem umożliwiającym kontrolę zużycia i wytwarzania energii elektrycznej. Monitor MEM-21 oferowany przez cenionego producenta Zamel jest urządzeniem 3-fazowym, dwukierunkowym. Oznacza to, że może on mierzyć zarówno energię pobieraną, jak i oddawaną. Ta funkcja jest szczególnie istotna dla osób planujących kontrolować pracę przydomowego systemu fotowoltaicznego. Do określenia pobieranej oraz oddawanej w danym czasie energii konieczny jest pomiar napięcia i prądu na poszczególnych fazach. Pierwszy realizowany jest bezpośrednio, natomiast drugi pomiar przez przekładniki.

Montaż monitora MEM-21

Sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić jego instalację. Monitor sprawnie zamontujesz w rozdzielni elektrycznej, w szafie rozdzielczej na szynie TH35 (DIN), nie ponosząc dodatkowych kosztów wynikających z tworzenia specjalnej instalacji elektrycznej i telekomunikacyjnej. Aby zamontować monitor, wystarczy założyć przekładniki na odpowiednie przewody fazowe (bez konieczności ich przerywania) oraz doprowadzić napięcia z poszczególnych faz do wejść napięciowych. Pamiętaj o tym, że monitor powinien być zamontowany zgodnie z kierunkiem prądu, który pobierany jest z sieci (informuje o tym strzałka). Ponadto, aby urządzenie poprawnie zliczało czynną, bierną i pozorną energię, wejścia napięciowe muszą zostać podłączone do tego samego przewodu, na którym założony został przekładnik prądowy. Przekładniki należy zakładać na pojedyncze przewody fazowe. Zadbaj o to, aby przewody były możliwie krótkie (przedłużanie kabli przekładników prądowych może niekorzystnie wpłynąć na dokładność pomiarów).

Oszczędność, wygoda i precyzja

Wydaje Ci się, że kontrolowanie zużycia prądu jest skomplikowane? Nic bardziej mylnego! MEM-21 jest zaskakująco prosty w obsłudze, a wyniki pomiarów – czytelne i przejrzyste. W nowej usłudze Exta Life Cloud dane zapisywane są na serwerze. Następnie zagregowane jako dane tygodniowe, miesięczne i roczne, dzięki czemu możesz porównać ze sobą poszczególne okresy. Montując w swoim domu MEM-21, zyskujesz dostęp do najważniejszych parametrów jakościowych energii elektrycznej, takich jak częstotliwość, prądy, napięcia, moc czynna, bierna i pozorna i zużycie energii. Dane przestawiane są na czytelnych wykresach. Należy jednak pamiętać, że urządzenie współpracuje z kontrolerem EFC-01.

Exta Life – nowy poziom komfortu

Monitor energii MEM-21 jest częścią systemu Exta Life – innowacyjnej gamy urządzeń do automatyki domowej. Monitory zużycia energii, czujniki, odbiorniki i regulatory zaprojektowane przez technologów współtworzących markę Zamel pozwalają kontrolować pracą elementów wyposażenia budynku i posesji (rolet, bram, furtek, oświetlenia, ogrzewania) bez fizycznego dostępu do poszczególnych urządzeń. Jedną z najważniejszych zalet systemu jest dwukierunkowa komunikacja pomiędzy kontrolerem a odbiornikami, co pozwala na błyskawiczne uzyskanie informacji na temat stanu danych urządzeń. Chcesz zobaczyć, jak w ciągu miesiąca kształtowało się zużycie prądu w Twoim domu? Sięgnij po telefon! System Exta Life umożliwia zarządzanie odbiornikami z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS. Wszystkie dane dotyczące pracy monitorów energii i innych urządzeń będą zapisane na serwerze Exta Life Cloud i zinterpretowane w aplikacji Exta Life.
Co ważne, użytkowanie systemu jest w pełni bezpieczne. Transmisja pomiędzy elementami systemu prowadzona jest w paśmie ISM 868 MHz z kodowaniem opartym o klucz 128 bitowy. System Exta Life jest kompatybilny z systemem Exta Free, co znacznie poszerza możliwości konfiguracji Twojego domu.

Dane produktowe

Dane techniczne

Znamionowa częstotliwość pracy [Hz] do
60
Napięcie znamionowe [V]
400
Wersja modułowa
Znamionowa częstotliwość pracy [Hz] od
50
Sposób połączenia licznika
Połączenie przez przekładnik
Sposób montażu
Szyna montażowa TH

Dane logistyczne

Ean
5903669324652
Szerokość opakowania [mm]
70
Waga z opakowaniem [kg]
1.00
Wysokość opakowania [mm]
130
Długość opakowania [mm]
160
Typ przesyłki - dla 1 jednostki sprzedażowej
Paczka

Opinie