Znaleziono 403 produktów w kategorii

Żarówki i promienniki

Karta informacyjna produktu
Cena:
Powiadom o dostępności
GTVZS-LDA15W-14
Cena:
GTVZS-PKA15W-14
Cena:
HELIOSWST-2660
Cena:
HELIOSPRO-1465
Cena:
Karta informacyjna produktu
Cena:
HELIOSSYG-2081
Cena:
HELIOSPRO-1466
Cena:
HELIOSPRO-1137
Cena:
Karta informacyjna produktu
LEDVANCE4050300308050
Cena:
HELIOSWST-2662
Cena:
HELIOSPRO-1073
Cena:
EMOSZ6911
Cena:
HELIOSPRO-1190
Cena:
Powiadom o dostępności
HELIOSWST-2659
Cena:
GOOBAY9323
Cena:
HELIOSPRO-0406
Cena:
HELIOSPRO-1960
Cena:
GTVZS-LDA25W-14
Cena:
Karta informacyjna produktu
LEDVANCE4050300308081
Cena:
Powiadom o dostępności
Karta informacyjna produktu
LEDVANCE4008321928078
Cena:
GTVZS-MSBA15-15
Cena:
GOOBAY9581
Cena:
OSRAM SP. Z O.O.4050300012407
Cena:

Tradycyjne żarówki nadal cieszą się dużą popularnością – mimo że ich nowoczesne LED-owe odpowiedniki są dostępne na rynku już od wielu lat. Żarówki charakteryzują się dobrym stosunkiem wydajności i żywotności do ceny. Na TIM.pl znajdziesz również promienniki podczerwieni, które skutecznie ogrzewają pomieszczenia i utrzymują odpowiednią temperaturę przez długi czas. Mamy ponad 350 żarówek i promienników. Znajdź wśród nich swoje źródło światła i ciepła o odpowiedniej mocy, wielkości oraz właściwym kształcie!

Jak działają tradycyjne żarówki i czym różnią się od świetlówek?

Żarówka, czyli lampa żarowa, to najstarsze znane źródło światła elektrycznego. Obecnie w wielu przypadkach zostały one już zastąpione świetlówkami LED. Są jednak takie miejsca, gdzie lepiej sprawdzą się tradycyjne rozwiązania.

Żarówki nie tylko oświetlają, lecz także wytwarzają ciepło. Odpowiada za to drucik (wolframowy, grafitowy lub platynowy), który pod wpływem energii elektrycznej rozgrzewa się i emituje światło. Te właściwości wolframu oraz innych materiałów o wysokiej temperaturze topnienia wykorzystywano już w XIX wieku. Dziś żarówki nadal możesz wykorzystać w wielu miejscach – w domu, samochodzie czy sprzęcie AGD: piekarnikach albo lodówkach.

Nieco inaczej niż żarówki działają dostępne w tej kategorii promienniki. Efektem ich działania jest również emisja światła, ale w kolorze czerwonym. Główne zadanie promienników podczerwieni to jednak ogrzewanie otoczenia. Przepływający przez nie prąd rozgrzewa grzałki, które wytwarzają promieniowanie o identycznej długości fal co promieniowanie słoneczne.

Promienniki podczerwieni możesz wykorzystać do ogrzewania różnych pomieszczeń, np. gospodarczych (promienie podczerwone korzystnie wpływają na rozwój roślin i zwierząt) czy terrariów dla egzotycznych gatunków.

Co wziąć pod uwagę, kupując żarówki?

Oferta żarówek i promienników na TIM.pl to ponad 350 produktów. Jeśli chcesz spośród nich wybrać te odpowiednie, nie musisz przeglądać całej listy wyników. Wyszukiwanie produktów będzie łatwiejsze, jeśli znasz parametry żarówki, której potrzebujesz.

Poszczególne rodzaje żarówek i promienników dostępnych w TIM-ie różnią się pod względem:

 • mocy – im większa moc żarówki lub promiennika, tym światło będzie silniejsze (ale również pobór energii okaże się większy);
 • rodzaju gwintu – to bardzo ważna kwestia, ponieważ do danej lampy pasują wyłącznie żarówki o określonym kształcie gwintu (są one określane symbolami, np. E27 czy E14);
 • średnicy – wielkość żarówki powinna być dostosowana do rozmiaru lampy, tak aby nie wystawała poza oprawę i nie oślepiała osób przebywających w pomieszczeniu;
 • jasności – a dokładnie wartości strumienia świetlnego, wyrażanej w lumenach;
 • kąta rozsyłu światła – żarówki mogą emitować mocne, skupione światło lub rozproszone, równomiernie oświetlające całe pomieszczenie;
 • kształtu – oprócz standardowych żarówek o kulistym lub gruszkowatym kształcie w naszej ofercie znajdziesz również dekoracyjne żarówki przypominające świecę, grzybek, podwójną bańkę i inne.

Inaczej niż w przypadku świetlówek LED, wszystkie tradycyjne żarówki mają zbliżoną do siebie barwę światła. To zakres 2600–2700 K (barwa ciepła). Podobna jest także żywotność poszczególnych źródeł światła – zapewnią około 1 000 godzin świecenia.

Szeroki wybór żarówek na TIM.pl

Żarówki mogą być źródłem światła nie tylko w domowych lampach. Na TIM.pl znajdziesz znacznie więcej rodzajów! Przekonaj się, że mamy dla Ciebie produkty, których potrzebujesz, by Twoje oświetlenie działało bez problemu przez długi czas. Znajdziesz u nas:

 • żarówki standardowe o typowym bądź dekoracyjnym kształcie,
 • żarówki halogenowe z odbłyśnikiem lub bez niego,
 • żarówki samochodowe,
 • żarówki specjalistyczne, np. do piekarnika, lodówki, żarówki wstrząsoodporne, sygnalizacyjne itp.,
 • promienniki podczerwieni zapewniające utrzymanie odpowiedniej temperatury np. w terrariach.
Jednopixelowy obrazek