Znaleziono 4 produktów w kategorii

Lampy rtęciowe

PHILIPS LIGHTING871150017991330
Twoja cena:
Twoja cena:
OSRAM SP. Z O.O.4050300506791
Twoja cena:
OSRAM SP. Z O.O.4050300506715
Twoja cena:

Lampy rtęciowe to rodzaj lamp wyładowczej, które wykorzystują parę rtęci do wytwarzania światła. Stosuje się je w oświetleniu ulicznym i przemysłowym oraz do dezynfekcji wody i powietrza. Jednak ze względu na szkodliwość rtęci dla zdrowia ludzi i środowiska, wiele krajów zdecydowało się na stopniowe wycofywanie lamp rtęciowych na rzecz bardziej ekologicznych technologii oświetleniowych, takich jak lampy LED.

Czy lampy rtęciowe są szkodliwe?

Lampy rtęciowe są uważane za szkodliwe zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia ludzi. Zawierają rtęć, która jest jednym z najbardziej toksycznych metali ciężkich. W przypadku uszkodzenia lampy, rtęć może dostać się do środowiska, skażając wodę i glebę. Para rtęciowa jest również bardzo toksyczna dla ludzi i może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak uszkodzenia układu nerwowego, nerek i wątroby, a nawet może być śmiertelna w przypadku wystawienia na wysokie stężenia.

Lampy metalohalogenkowe, lampy żarowo-rtęciowe i lampy sodowe – te produkty znajdziesz w ofercie sklepu.

Czy lampy rtęciowe mają zalety?

Lampy rtęciowe były powszechnie używane z powodu ich zdolności do produkcji intensywnego światła, co było korzystne w różnych zastosowaniach, takich jak oświetlenie przemysłowe i uliczne.

Jednopixelowy obrazek