Znaleziono 233 produktów w kategorii

Silniki elektryczne

Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
HF INVERTER POLSKAHMM1A1037P4S171B14
Cena:
HF INVERTER POLSKAHMM1A1037P4S171B5
Cena:
 • Indeks producenta:1LA7060-2AA10
 • Indeks TIM:0001-00018-23305
 • Ocena:Dodaj opinię
SIEMENS1LA7060-2AA10
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:

Zmiana energii elektrycznej w mechaniczną, czyli proces, który odbywa się wewnątrz silnika elektrycznego, pozwala napędzać wiele rodzajów pojazdów i urządzeń. Ty również możesz wykorzystać możliwości silników w swoich projektach! Dobierz odpowiedni silnik elektryczny z naszej oferty, kierując się zamieszczonymi poniżej wskazówkami. Wybraliśmy dla Ciebie urządzenia o wysokich parametrach technicznych, sprawne i niezawodne – możesz mieć pewność, że będą skutecznie zasilały Twój sprzęt w energię.

Gdzie sprawdzą się silniki elektryczne z naszej oferty?

Zajmujesz się projektowaniem i budową urządzeń elektrycznych? Odpowiadasz za stan maszyn w zakładzie przemysłowym? A może po prostu interesujesz się techniką i próbujesz samodzielnie budować drobne sprzęty elektryczne?

W każdym z tych przypadków możesz zastosować dostępne na TIM.pl silniki elektryczne. To uniwersalne mechanizmy napędowe, które służą do zasilania podzespołów maszyn produkcyjnych, domowego sprzętu elektrycznego, mechanizmów wentylacji, klimatyzacji czy systemów bezpieczeństwa. W naszej ofercie znajdziesz kilkaset modeli silników elektrycznych. A wśród nich – urządzenia różniące się mocą, rozmiarami i innymi parametrami. Szeroki wybór pozwoli Ci idealnie dobrać silnik do właściwości urządzenia, które ma zasilać.

Jakie rodzaje silników elektrycznych oferujemy na TIM.pl?

Dostępne w naszej ofercie silniki elektryczne można podzielić przede wszystkim ze względu na rodzaj zasilania. Są to:

 • silniki DC, czyli takie, które do działania potrzebują prądu 12 V lub 24 V;
 • silniki AC – korzystające z prądu przemiennego – tu wyróżnia się silniki jednofazowe (zasilane prądem 230 V) i trójfazowe (zasilane prądem 400 V).

Silniki prądu stałego można dodatkowo podzielić na:

 • szczotkowe (komutatorowe) – wyposażone w grafitowe szczotki zasilające przełącznik obrotowy i uzwojenia wirnika;
 • bezszczotkowe – w takich silnikach komutator (przełącznik obrotowy) jest zasilany prądem elektrycznym, a nie za pomocą szczotek.

Jak znaleźć silnik elektryczny, jakiego potrzebujesz?

Niezależnie od rodzaju, silnik elektryczny służy do zamiany energii elektrycznej w energię mechaniczną. Aby napędzane przez silnik maszyny mogły pracować wydajnie, potrzebna jest wysoka sprawność. To właśnie na tę kwestię warto zwrócić uwagę, gdy szuka się silnika elektrycznego.

Sprawność, czyli stosunek dostarczanej energii elektrycznej do energii mechanicznej wytwarzanej na wale silnika, określa się za pomocą wartości procentowych. Im wyższa wartość, tym wydajniej będzie pracować silnik elektryczny. Dodatkowo stosuje się klasy sprawności silnika – od IE1 do IE4.

Oprócz sprawności ważnymi parametrami w przypadku silników elektrycznych są:

 • moc silnika określana w watach – im wyższa, tym większą pracę jest w stanie wykonać silnik w wyznaczonym czasie;
 • obroty silnika – liczba obrotów wykonanych przez wał w ciągu minuty, wyższa wartość oznacza wydajniejszą pracę urządzenia;
 • moment obrotowy – siła wytwarzana na wale silnika;
 • sprawność silnika;
 • sposób mocowania;
 • wymiary wałka i samego silnika – sprawdź je, by wiedzieć, czy dany silnik zmieści się w Twoim urządzeniu.

Twoje urządzenia potrzebują niezawodnego napędu? Wykorzystaj silniki elektryczne dostępne na TIM.pl!

Jednopixelowy obrazek