Znaleziono 2388 produktów w kategorii

Mechaniczne przeniesienie napędu

z

100

Cena:
KRAFT-DELEKD10596
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:

W kategorii „Mechaniczne przeniesienie napędu” znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by dostarczyć wytworzoną przez silnik energię mechaniczną do odpowiedniego układu w urządzeniu. To tysiące produktów, wśród których oferujemy łożyska, koła zębate, przekładnie, złącza, tuleje i inne elementy niezbędne do napędzania maszyn, elektronarzędzi lub pojazdów. Jesteś mechanikiem samochodowym lub zajmujesz się naprawą urządzeń elektrycznych? Nasza oferta elementów do mechanicznego przenoszenia napędu czeka właśnie na Ciebie!

Do czego służą elementy mechanicznego przenoszenia napędu?

Wytwarzanie energii mechanicznej odbywa się bezpośrednio w silniku maszyny lub pojazdu. Ta energia jest potrzebna jednak w innym miejscu – tam, gdzie znajdują się układy i elementy odpowiadające za wykonywanie pracy. Właśnie do tego wykorzystuje się układy mechanicznego przenoszenia napędu. Dzięki nim można bez większych strat przetransportować energię mechaniczną, która pozwala na wytwarzanie ruchu obrotowego lub liniowego.

Jakie produkty znajdziesz w kategorii „Mechaniczne przeniesienie napędu”?

W praktyce bardzo rzadko wykorzystuje się pojedyncze elementy służące do przenoszenia napędu. Najczęściej potrzebny jest cały układ, składający się z kilku urządzeń i akcesoriów. Jeśli wiesz, jak zbudować sprawnie działający mechanizm przenoszenia napędu, pozostaje Ci tylko dobranie odpowiednich części. Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów na TIM.pl nie musisz szukać u różnych dostawców. Elementy, których potrzebujesz do przeniesienia napędu w maszynie lub pojeździe, znajdziesz w jednym miejscu!

Poznaj nasze najpopularniejsze rodzaje produktów z kategorii „Mechaniczne przeniesienie napędu”:

  • łożyska – oferujemy przede wszystkim łożyska kulkowe, oporowe, a także popychacze i końcówki prętów;
  • paski klinowe – proste elementy do przenoszenia napędu, wykorzystywane m.in. w maszynach rolniczych;
  • koła pasowe – elementy niezbędne w układach, w których wykorzystuje się paski klinowe;
  • koła łańcuchowe;
  • przekładnie stożkowe i kątowe;
  • sprzęgła;
  • uszczelki, uszczelnienia i szczeliwa;
  • tuleje stożkowe, gładkie, kulkowe.

W jakich urządzeniach wykorzystasz elementy do przenoszenia napędu?

Przenoszenie energii mechanicznej do odpowiednich układów jest niezbędne w niemal każdym urządzeniu wyposażonym w silnik spalinowy i elektryczny. Pierwszym przykładem, który przychodzi na myśl, jest układ przenoszenia napędu w samochodzie. Produkty z oferty TIM-u przydadzą Ci się jednak nie tylko wówczas, gdy zajmujesz się mechaniką samochodową.

Koła, paski, przekładnie czy sprzęgła to elementy wykorzystywane również w maszynach przemysłowych, rolniczych, a nawet w niewielkich elektronarzędziach czy urządzeniach domowego użytku. Awaria układu przeniesienia napędu jest zazwyczaj poważnym problemem – nie musi jednak oznaczać konieczności wymiany urządzenia na nowe. Dzięki produktom z TIM.pl przedłużysz ich żywotność bez ponoszenia wysokich kosztów.

Szukasz elementów mechanicznego przenoszenia napędu dostępnych od ręki? Pamiętaj, że każdy z naszych produktów w tej kategorii wysyłamy już w 72 godziny!

Jednopixelowy obrazek