Znaleziono 163 produktów w kategorii

Paski klinowe zwykłe i wąskie

Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:

Pasek klinowy jest elementem niezbędnym do napędzania silnika w samochodach lub maszynach przemysłowych. Jest to jednocześnie dość szybko zużywająca się część – nawet w przypadku wysokiej jakości pasków jest to kilka lat. Przetarty, zużyty pas klinowy nie tylko uniemożliwia poprawne działanie napędu. W przypadku np. samochodu to również zagrożenie dla bezpieczeństwa. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykować – tym bardziej że zakup nowego paska to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych. Masz pasek klinowy do wymiany? Wybierz odpowiedni produkt na TIM.pl!

Gdzie zastosujesz pasy klinowe z naszej oferty?

Pasy klinowe to elementy o uniwersalnym zastosowaniu. Możesz wykorzystać je w samochodach, maszynach rolniczych, a także wielu rodzajach maszyn przemysłowych. Zadaniem paska klinowego jest napędzanie danego podzespołu – silnika, alternatora, sprężarki klimatyzacji czy pompy wody. To, czy pas klinowy będzie skutecznie spełniał swoje zadanie, zależy od tego, czy wybierzesz odpowiedni rodzaj i rozmiar. Na TIM.pl na pewno uda Ci się znaleźć element, którego potrzebujesz – na naszą ofertę składa się ponad 150 pasków klinowych: zwykłych i wąskich.

Czym charakteryzują się wysokiej jakości pasy klinowe z oferty TIM-u?

Pasy klinowe są elementami napędów, które charakteryzują się stosunkowo krótką żywotnością. Najczęściej zużywają się w ciągu kilku lat. Nie oznacza to jednak, że nie masz wpływu na to, jak długo będziesz korzystać z paska. Wybierając wysokiej jakości produkt, zapewnisz sobie bezawaryjną pracę silnika lub innego elementu urządzenia przez dłuższy czas.

Do oferty TIM.pl wybraliśmy wyłącznie takie pasy klinowe, które wyróżniają się trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne – również przy dużych prędkościach obrotowych.

W przypadku pasków klinowych na jakość największy wpływ mają:

 • materiał, z jakiego są wykonane – powinien charakteryzować się giętkością, a jednocześnie być stosunkowo mało rozciągliwy (dobrze sprawdza się guma, tworzywo PET, kauczuk syntetyczny czy tkaniny impregnowane);
 • konstrukcja pasa – do wyboru masz pasy gładkie, wielorowkowe lub z gąsienicami ograniczającymi poślizg;
 • rodzaj przewodów napinających – powinny charakteryzować się niskim współczynnikiem załamania;
 • minimalna i maksymalna temperatura robocza – jest ważna, gdy zamierzasz wykorzystywać paski klinowe np. w maszynach znajdujących się na zewnątrz lub w procesach, którym towarzyszą wysokie temperatury;
 • przewidywana żywotność – warto zwrócić uwagę na czas gwarancji producenta.

Wybierz odpowiedni pasek klinowy – poznaj najważniejsze parametry

Chcesz mieć pewność, że wybrany na TIM.pl pasek klinowy będzie pasował do Twojego napędu? Przed zakupem warto zapoznać się z opisem i sprawdzić parametry paska.

Na TIM.pl znajdziesz najpopularniejsze rodzaje pasków klinowych, różniące się wymiarami (szerokością i grubością). W przypadku pasów klasycznych są to:

 • pasy o profilu A – 13 × 8 mm;
 • pasy o profilu B – 17 × 11 mm;
 • pasy o profilu Z – 10 × 6 mm.

W przypadku pasów wąskoprofilowych uzębionych są to:

 • pasy o profilu XPA – 13 × 9 mm;
 • pasy o profilu XPZ – 10 × 8 mm;
 • pasy o profilu XPB – 16,5 × 13 mm.

Wybierając odpowiedni pasek klinowy, będziesz mieć pewność, że element pasuje do koła pasowego w maszynie. Oprócz profilu kluczowa jest także długość paska. Ważne jest, by nie mierzyć średnicy, ale całość. Najlepiej użyć do tego centymetra krawieckiego lub innej elastycznej miarki. Możesz także przyłożyć do paska sznurek, a następnie go zmierzyć.

Chcesz, by silnik w pojeździe lub maszynie działał bezproblemowo? Zainwestuj w wysokiej jakości paski klinowe z oferty TIM-u!

Jednopixelowy obrazek