Znaleziono 363 produktów w kategorii

Ściągacze izolacji, szczypce do ściągania izolacji

z

16

NEO01-500
Twoja cena:
NEO01-534
Twoja cena:
WIHA44617
Twoja cena:
Twoja cena:
JOKARI20050
Twoja cena:
LANBERGNT-0104
Twoja cena:
KNIPEX16 64 125 SB
Twoja cena:
TOPEX32D406
Twoja cena:
NEO01-524
Twoja cena:
KNIPEX12 62 180
Twoja cena:
Twoja cena:
NEO01-519
Twoja cena:
JOKARI10280
Twoja cena:
JOKARIJO90810
Twoja cena:
KNIPEX16 95 01 SB
Twoja cena:
TOPEX32D810
Twoja cena:
NEO01-540
Twoja cena:
Twoja cena:
MODECO EXPERTMN-23-079
Twoja cena:
Twoja cena:
HOME TOOLSMN-23-031
Twoja cena:
Twoja cena:
ERGOME06NZ-01090100101
Twoja cena:
JOKARI10282
Twoja cena:

Narzędzia do ściągania izolacji

Izolacja kabli nie jest trwale połączona z żyłami. Możesz ściągnąć ją nawet ręcznie, używając noża lub innego ostrego narzędzia. Jest to jednak trudne, a przede wszystkim czasochłonne. Będzie Ci znacznie łatwiej, gdy skorzystasz ze ściągacza izolacji. Najprostsze urządzenia tego typu kosztują zaledwie kilka złotych, a pozwolą Ci szybko usunąć warstwę izolacji z kabla i uniknąć uszkodzenia żyły.

W naszej ofercie znajdziesz także automatyczne ściągacze izolacji dla profesjonalnych elektrotechników. Sprawdź, jak dobrać odpowiednie akcesoria dla poszczególnych rodzajów kabli.

Jakie rodzaje ściągaczy izolacji znajdziesz w naszej ofercie?

Ściągacze izolacji to niewielkie narzędzia wyposażone w precyzyjne ostrza. Działają tak, by umożliwić szybkie zdejmowanie warstwy izolacyjnej, a jednocześnie są bezpieczne dla znajdujących się wewnątrz żył. Ściąganie izolacji może się odbywać na różne sposoby, w zależności od rodzaju narzędzia.

Na platformie TIM.pl znajdziesz najpopularniejsze rodzaje ściągaczy izolacji, odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które chcą ich używać w domu:

  • ściągacze izolacji czołowe – element, który zdejmuje warstwę izolacyjną, znajduje się w nich z przodu; taki ściągacz zadziała, gdy będziesz przyciągać go do siebie; urządzenia tego typu są wyposażone w śrubę, która umożliwia regulację zakresu pracy;
  • ściągacze izolacji boczne – wyglądem przypominają obcęgi lub nożyczki, na ich ostrzach znajdują się otwory, w których umieszcza się przewody, ściąganie izolacji odbywa się poprzez przesuwanie narzędzia w bok;
  • automatyczne ściągacze izolacji – to najbardziej zaawansowane urządzenia, przeznaczone głównie dla elektrotechników; są najdroższe, ale bardziej efektywne niż narzędzia ręczne; w przypadku automatycznego ściągacza izolacji wystarczy umieścić przewód w otworze i zacisnąć rękojeść, a praca zostanie wykonana samoczynnie.

Jaki ściągacz izolacji wybrać – uniwersalny czy do danego rodzaju kabli?

To, czy ściągacz izolacji będzie odpowiedni dla danego rodzaju kabla, zależy od zakresu pracy praski. Im większy zakres, tym grubsze kable może obsługiwać.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz właściwy ściągacz izolacji, zwróć uwagę na oznaczenia w nazwie i opisie produktu. Poszczególne narzędzia mogą być przeznaczone do zdejmowania izolacji z kabli teleinformatycznych, LAN, przewodów UTP/STP lub innych.

Elektrotechnicy, którzy często korzystają ze ściągaczy izolacji, najczęściej wybierają uniwersalne akcesoria. Takie ściągacze pasują do kabli o różnej grubości i liczbie żył. Jest to możliwe dzięki regulacji zacisku. Jeśli wykonujesz czynności elektrotechniczne zawodowo, możesz także zaopatrzyć się na TIM.pl w ściągacz izolacji z funkcją przycinania kabli – to wygodne i praktyczne urządzenie 2 w 1, które ułatwi Ci pracę.

Zdejmowanie izolacji z żył to zadanie o podwyższonym ryzyku. Jeśli zrobisz to nieprawidłowo lub użyjesz nieodpowiednich narzędzi, możesz trwale uszkodzić przewód. Nie pozwól na to – wybierz z oferty TIM.pl wygodny w użyciu i precyzyjny ściągacz izolacji, który pomoże Ci wykonać pracę szybko i bezpiecznie.

Jednopixelowy obrazek