Znaleziono 279 produktów w kategorii

Klucze ampulowe i imbusowe

NEO09-525
Twoja cena:
NEO09-526
Twoja cena:
Twoja cena:
MODECOMN-14-210
Twoja cena:
NEO09-512
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
BONDHUS10999
Twoja cena:
Twoja cena:
MAKITAB-65894
Twoja cena:
TOPEX35D967
Twoja cena:
WIHA01172
Twoja cena:
TOPEX35D957
Twoja cena:
WERA WERK5022087001
Twoja cena:
WIHA36453
Twoja cena:
BONDHUS10937
Twoja cena:
NEO09-523
Twoja cena:
Twoja cena:
NEO09-524
Twoja cena:
Twoja cena:
TOPEX35D961
Twoja cena:
BONDHUS10995
Twoja cena:
NEO09-518
Twoja cena:
NEO84-238
Twoja cena:

Klucze ampulowe i imbusowe

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się przykręcać śruby w trudno dostępnych miejscach (np. podczas skręcania mebli), na pewno wiesz, jak przydatny może być klucz imbusowy. Te niewielkie akcesoria w kształcie litery „L” są często dołączane do mebli i innego sprzętu do samodzielnego skręcania. Warto jednak mieć ich odpowiedni zapas także w swojej skrzynce narzędziowej.

Klucze ampulowe (to inna, mniej popularna nazwa imbusów) różnią się rozmiarami – jeśli zainwestujesz w większy zestaw, zyskasz pewność, że przykręcisz za ich pomocą dowolną śrubę.

Klucze imbusowe – niezbędny element wyposażenia Twojej skrzynki narzędziowej

Klucze imbusowe to wynalazek, który ma już niemal 100 lat. Nie bez powodu do dziś cieszy się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalnych majsterkowiczów, jak i amatorów. Konstrukcja imbusa jest bardzo prosta. To wygięty metalowy element w kształcie litery „L”, zakończony płasko lub kuliście. Wkładając go w otwór i kręcąc w odpowiednim kierunku, możesz łatwo przykręcić śrubę do drewna, metalu czy tworzywa sztucznego.

Nie wiesz, jakiego klucza ampulowego potrzebujesz? Wybierz swój zestaw na TIM.pl

Bardzo rzadko zdarza się, by w domu czy warsztacie wystarczył tylko jeden klucz imbusowy w określonym rozmiarze. Przykręcenie śruby za pomocą zbyt małego lub zbyt dużego klucza jest po prostu niemożliwe – i na nic zdadzą się tutaj zdolności manualne majsterkowicza.

Dzięki dostępnym w naszym sklepie zestawom nie musi to być problemem! Oferujemy klucze ampulowe w najpopularniejszych rozmiarach, pasujące do śrub używanych do skręcania mebli, sprzętu sportowego czy urządzeń elektronicznych. W zestawach znajduje się 7, 9 lub nawet 13 imbusów – możesz mieć pewność, że nie zabraknie Ci odpowiedniego narzędzia podczas pracy w warsztacie lub w domu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zestaw kluczy imbusowych? Przede wszystkim poszczególne imbusy różnią się końcówkami. Wszystkie klucze są przeznaczone do śrub i wkrętów sześciokątnych, jednak w zależności od rodzaju śrub, mogą różnić się detalami. Najczęściej spotyka się imbusy z płaskimi zakończeniami, ale w Twojej skrzynce narzędziowej przydadzą się także te z końcówką kulistą.

Niektóre klucze ampulowe są przeznaczone do wkręcania bardzo małych elementów. Zastanawiasz się, jak w takiej sytuacji ułatwić sobie pracę i zapobiec gubieniu śrub? Pomogą Ci w tym imbusy zakończone magnesami – dzięki takiemu rozwiązaniu w razie potrzeby szybko „złapiesz” śrubę lub wyjmiesz ją z trudno dostępnego miejsca.

Klucze imbusowe doskonale sprawdzą się podczas wkręcania śrub i wkrętów w trudno dostępnych miejscach, np. za meblami. Akcesoriami, które dodatkowo ułatwią Ci pracę w takich warunkach, są imbusy pokryte gumą. Takie ergonomiczne narzędzia znajdziesz na TIM.pl w zestawach składających się z kilku najpopularniejszych rozmiarów.

Twoje klucze imbusowe zawsze uporządkowane

Dbamy o to, by ułatwiać życie miłośnikom majsterkowania. Jeśli masz dużo narzędzi w swojej skrzynce, niewielkie klucze imbusowe mogą łatwo się zgubić. Chcesz temu zapobiec? Wybierz jeden z naszych zestawów kluczy wyposażonych w specjalny uchwyt lub pojemnik. Dzięki temu wszystkie imbusy z zestawu będą zawsze na swoim miejscu.

Innym często stosowanym przez producentów rozwiązaniem jest oznaczanie poszczególnych rozmiarów kluczy ampulowych różnymi kolorami. Jeśli tylko nauczysz się tej identyfikacji wizualnej, nie będziesz musiał za każdym razem sprawdzać, czy wybrałeś odpowiednią wielkość klucza.

Lubisz majsterkowanie? A może zajmujesz się montażem mebli lub maszyn profesjonalnie? Klucze imbusowe to narzędzia, których nie powinno zabraknąć w Twojej skrzynce z narzędziami. Wybierz dla siebie zestaw z naszego sklepu i przekonaj się, że możesz pracować wygodniej!

Jednopixelowy obrazek