Znaleziono 26 produktóww kategorii

Szyny i prowadnice do pilarek

MAKITA199141-8
Twoja cena:
MAKITA198885-7
Twoja cena:
MAKITA199140-0
Twoja cena:
GRAPHITEK/59G770-73.
Twoja cena:
GRAPHITEK00302
Twoja cena:
GRAPHITE58G950-73
Twoja cena:
GRAPHITEK74539
Twoja cena:
  • Indeks producenta:52G555-73
  • Indeks TIM:0004-00012-89403
  • Ocena:Dodaj opinię
VERTO52G555-73
Twoja cena:
GRAPHITE58G941-73
Twoja cena:
GRAPHITEK77606
Twoja cena:
Twoja cena:
GRAPHITEK82933
Twoja cena:
Twoja cena:
GRAPHITEK/59G770-73
Twoja cena:
GRAPHITEK/58G960-63
Twoja cena:
  • Indeks producenta:K/52G580-73
  • Indeks TIM:0004-00013-95890
  • Ocena:Dodaj opinię
VERTOK/52G580-73
Twoja cena:
Twoja cena:
  • Indeks producenta:K/52G057-64
  • Indeks TIM:0004-00013-95906
  • Ocena:Dodaj opinię
VERTOK/52G057-64
Twoja cena:
GRAPHITE58G495-731
Twoja cena:
Powiadom o dostępności
MAKITAE-05664
Twoja cena:
Twoja cena:
MILWAUKEE4932479066
Twoja cena:
GRAPHITE58G495-733
Twoja cena:
GRAPHITE58G023-732
Twoja cena:

Przycinanie elementów pilarką trzymaną w dłoniach to sposób wyłącznie na krótkie, doraźne prace. Jeśli prowadzisz profesjonalny warsztat, zdecydowanie wygodniej będzie Ci się obsługiwało te narzędzia przy pomocy szyn i prowadnic. Dzięki temu odciążysz swoje ręce oraz zadbasz o precyzyjne wykonywanie cięć. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór szyn, prowadnic i łączników – elementów, których nie powinno zabraknąć w Twoim warsztacie!

Co da Ci korzystanie z szyn i prowadnic?

Prowadnica to urządzenie, które nadaje kierunek ruchu pilarce i powoduje, że porusza się ona po szynach przymocowanych do stołu warsztatowego. Mniejsze piły łańcuchowe, można obsługiwać także ręcznie, jednak korzystanie z prowadnic i szyn daje Ci wiele korzyści.

Profesjonaliści używają tego typu sprzętu przede wszystkim po to, aby zadbać o precyzję podczas przycinania elementów wykonanych z drewna, materiałów drewnopodobnych czy tworzyw sztucznych.

Dzięki temu, że piła porusza się po szynach, nie zmienia nagle swojego kierunku – pozwala to uniknąć sytuacji, gdy na powierzchni cięcia pojawiają się uskoki. Prowadnica służy też do stabilizowania przedmiotów, które są przycinane. To dla Ciebie duże ułatwienie – nie musisz ich dodatkowo podtrzymywać ani wykorzystywać innych narzędzi, by ograniczyć ich ruchy.

W prowadnice i szyny do piły warto zainwestować także ze względu na własną wygodę. Gdy spędzasz w warsztacie wiele godzin w ciągu dnia, trzymanie w rękach ciężkich narzędzi może okazać się bardzo obciążające.

Na dłuższą metę może grozić Ci ból nadgarstków oraz inne dolegliwości, które będą utrudniały Ci wykonywanie pracy. Gdy korzystasz z prowadnicy i szyn, wystarczy, że będziesz jedynie lekko przytrzymywać urządzenie. Na pewno szybko odczujesz różnicę i przekonasz się, że Twoja praca stanie się dzięki tym akcesoriom bardziej wydajna.

Korzystanie z szyn i prowadnic do pilarek

poprawi również bezpieczeństwo w miejscu pracy. Nie będziesz musiał obawiać się, że urządzenie przesunie się w niekontrolowany sposób i zrani Cię lub któregoś z Twoich pracowników.

Jak wybrać szyny i prowadnice do swojego warsztatu?

W przypadku większości prowadnic cięcie odbywa się równolegle. W naszej ofercie znajdziesz jednak również inne rodzaje prowadnic – poprzeczne i kątowe. W tym drugim przypadku, możliwe jest ręczne ustawienie kąta, pod którym będą wykonywane cięcia.

Taka prowadnica przyda Ci się wówczas, gdy zechcesz wycinać z drewna lub innych tworzyw bardziej skomplikowane kształty.

Prowadnice równoległe, poprzeczne i kątowe to urządzenia, których używa się w połączeniu z metalowymi szynami. Oprócz nich w naszej ofercie znajdziesz inne rodzaje prowadnic – przeznaczone do pił spalinowych. To elementy o prostej konstrukcji. Stanowią one integralną część każdej piły.

Właśnie na prowadnicach do pilarek spalinowych obraca się łańcuch. W tym przypadku prowadnica również odpowiada za stabilizację piły oraz wykonywanie precyzyjnych cięć. Nie jest ona jednak przymocowana do stołu i szyn, a osoba obsługująca trzyma wiertarkę w dłoniach. Jeśli szukasz odpowiedniej prowadnicy do swojej ręcznej piły łańcuchowej, zwróć uwagę przede wszystkim na znajdujące się w opisach produktów nazwy modeli. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrane akcesoria pasują do Twojego sprzętu.

Oprócz wyboru samej prowadnicy czeka Cię jeszcze wybór szyn. To elementy, po których porusza się piła łańcuchowa. Mocuje się je do stołu roboczego lub innej płaskiej powierzchni. To, jakie szyny sprawdzą się w Twoim przypadku, zależy od miejsca, jakim dysponujesz.

W naszej ofercie znajdziesz szyny do prowadnic różnej długości – podczas zakupu zwróć uwagę na ich rozmiary, by uniknąć pomyłek. Ważna jest także szerokość szyn. Powinna być ona dopasowana do prowadnicy, z której korzystasz.

Prowadnice i szyny przydadzą Ci zawsze, gdy korzystasz z pilarki tarczowej – niezależnie od tego, czy robisz to zawodowo, czy hobbystycznie. Wybierz odpowiednie produkty z naszej oferty i przekonaj się, że dzięki nim Twoja praca stanie się znacznie łatwiejsza!

Jednopixelowy obrazek