Znaleziono 38 produktów w kategorii

Gniazda USB i RJ

EATON107413
Twoja cena:
EATON107412
Twoja cena:
Twoja cena:
LOVATOLPCD06
Twoja cena:
LOVATOLPCD01
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
LOVATOLPCD03
Twoja cena:
SCHNEIDERXB5PUSB3
Twoja cena:
  • Indeks producenta:MCTV-811
  • Indeks TIM:0004-00012-95186
  • Ocena:Dodaj opinię
MACLEANMCTV-811
Twoja cena:
MACLEANMCE31
Twoja cena:
SCHNEIDERMGU3.468.18
Twoja cena:
  • Indeks producenta:UT-658
  • Indeks TIM:0001-00014-06270
  • Ocena:Dodaj opinię
UNI-TUT-658
Twoja cena:
SCHNEIDERVW3A1105
Twoja cena:
MACLEANMCE31
Twoja cena:
LOVATOLPFD03
Twoja cena:
LOVATOLPFD05
Twoja cena:
SCHNEIDERMGU3.490.25
Twoja cena:
Twoja cena:
LOVATOLPFD06L100
Twoja cena:
LOVATOLPFD06
Twoja cena:
  • Indeks producenta:187084
  • Indeks TIM:0004-00012-40687
  • Ocena:Dodaj opinię
EATON187084
Twoja cena:
LEGRAND664764
Twoja cena:
MACLEANMCE13
Twoja cena:

Gniazda USB i RJ

Gniazda USB i RJ45 to elementy, dzięki którym możesz łatwo podłączyć swój komputer do internetu lub połączyć go z innymi urządzeniami. Oba rodzaje gniazd występują standardowo w większości komputerów i laptopów. Kiedy w takim razie możesz potrzebować nowego gniazda USB lub RJ45?

Takie akcesoria przydadzą Ci się np. jako części zamienne w sytuacji, gdy gniazdo w Twoim sprzęcie zostanie uszkodzone. Gniazda RJ45 i USB chętnie kupują także osoby, które samodzielnie montują i konfigurują swój komputer. Szukasz najwyższej jakości wyposażenia dla swojego sprzętu komputerowego? Sprawdź, jakie gniazda USB i RJ45 oferujemy!

Jakie gniazdo USB wybrać do swojego komputera?

Jeśli korzystasz ze sprzętu peryferyjnego (drukarek, dysków zewnętrznych, pendrive’ów) czy urządzeń mobilnych, na pewno wiesz, że do poszczególnych urządzeń pasują różne rodzaje kabli USB. Jeśli chodzi o gniazda USB, nie jest to jednak problemem. W większości przypadków sprawdzi się gniazdo o kształcie pasującym do kabli USB typu A. Są one zakończone płaską prostokątną wtyczką.

Na TIM.pl znajdziesz przede wszystkim gniazda USB z symbolem 3.0 lub 3.1. Oznacza to, że są one przystosowane do obsługi nowoczesnych kabli USB. Takie kable charakteryzują się znacznie wyższą przepustowością niż kable starszych generacji. Jeśli używasz głównie nowego, szybkiego sprzętu, dzięki gniazdom USB 3.0 w pełni wykorzystasz ich potencjał.

Do czego wykorzystasz gniazdo komputerowe RJ45?

Gniazdo typu RJ45 znajdujące się w większości komputerów stacjonarnych i laptopów służy do łączenia się z internetem za pomocą kabla. Możesz wykorzystać je także do stworzenia lokalnej sieci komputerowej, np. w biurze.

Korzystanie z gniazda komputerowego RJ45 jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć do niego kabel w formie skrętki lub światłowodu. Drugą końcówkę kabla podłącza się do gniazda komputerowego zapewniającego dostęp do internetu.

Kiedy możesz potrzebować gniazda RJ45 z TIM-u? Gotowe do montażu gniazdo przyda się np. wówczas, gdy oryginalnie zamontowany element w Twoim komputerze ulegnie uszkodzeniu. Gniazda komputerowe są także potrzebne osobom, które chcą samodzielnie zmontować własny komputer.

Dlaczego wysoka jakość gniazda USB i komputerowego jest tak ważna?

Może się wydawać, że tak powszechnie dostępne produkty jak gniazda komputerowe i USB nie różnią się znacząco pod względem jakości. Budowa i zastosowanie takich gniazd są, oczywiście, w każdym przypadku takie same. Jednak poszczególne produkty różnią się od siebie detalami i jakością wykonania. W przypadku tak precyzyjnych elementów bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na szczegóły – to właśnie dzięki nim gniazdo USB lub RJ45 będzie idealnie dopasowane do kabla. Wysokiej jakości gniazda są także łatwe w montażu i uniwersalne – możesz je zastosować w większości komputerów stacjonarnych i laptopów.

Gniazda RJ45 i USB, które oferujemy w naszym sklepie, to produkty firm cenionych w branży elektrycznej i teletechnicznej: Eaton, Emas Elektroteknik, Legrand, Schneider Electric i inne. Wybierając taki sprzęt, możesz mieć pewność, że będzie Ci służył niezawodnie przez długi czas!

Jednopixelowy obrazek