Znaleziono 70 produktów w kategorii

Promienniki podczerwieni

z

3

HELIOSPRO-1466
Twoja cena:
HELIOSPRO-1862
Twoja cena:
HELIOSPRO-2007
Twoja cena:
HELIOSPRO-1465
Twoja cena:
HELIOSPRO-1384
Twoja cena:
HELIOSPRO-2695
Twoja cena:
HELIOSPRO-0406
Twoja cena:
HELIOSPRO-1988
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
HELIOSPRO-2109
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
HELIOSPRO-1960
Twoja cena:
HELIOSPRO-2715
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
HELIOSPRO-2697
Twoja cena:
Twoja cena:
MASTERSOMBRA 8
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:

Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni przypominają z wyglądu zwykłe żarówki, jednak działają w inny sposób. Ich podstawową funkcją nie jest emitowanie światła, ale wytwarzanie ciepła. Dzięki temu możesz wykorzystać promienniki podczerwieni do ogrzewania pomieszczeń i mniejszych obiektów, np. inkubatorów czy terrariów. Promienniki z TIM-u sprawdzą się w halach produkcyjnych, budynkach gospodarczych, szklarniach, a także w niewielkich budynkach. Przekonaj się, że to skuteczne i energooszczędne źródło ciepła, ale też i światła.

Jak działa promiennik podczerwieni?

Promienniki to rodzaj żarówek emitujących fale o charakterystycznej długości, odpowiadającym wartościom długości fal promieniowania słonecznego. Charakterystyczne dla podczerwieni jest to, że daje wrażenie ciepła. Nazwa „promieniowanie” może być przy tym myląca – podczerwień nie tylko jest nieszkodliwa dla zdrowia, lecz także w wielu przypadkach może pomóc w leczeniu.

Promienniki podczerwieni wytwarzają również promieniowanie świetlne, ale jest ono słabsze i ma inną barwę niż w przypadku zwykłych żarówek (jest czerwone). Z tego względu nie stosuje się ich do oświetlania, ale do ogrzewania pomieszczeń.

Gdzie możesz wykorzystać promienniki podczerwieni z TIM-u?

Promienniki podczerwieni doskonale sprawdzą się tam, gdzie potrzebne jest utrzymanie stałej, wysokiej temperatury. Takie żarówki możesz wykorzystać np. w:

 • halach produkcyjnych,
 • profesjonalnych kuchniach,
 • inkubatorach dla noworodków,
 • budynkach gospodarczych dla zwierząt hodowlanych,
 • szklarniach,
 • w sprzęcie medycznym, np. do fizjoterapii,
 • terrariach dla zwierząt egzotycznych,
 • pomieszczeniach, w których przeprowadza się remonty – przyspieszają one wysychanie materiałów budowlanych.

Co zyskasz, wybierając właściwy promiennik podczerwieni?

Z promienników podczerwieni warto korzystać choćby ze względu na emitowany przez nie rodzaj fal. Promieniowanie podczerwone zapewnia zdrowe warunki w pomieszczeniu – takie fale wpływają pozytywnie na procesy metaboliczne, łagodzą ból oraz działają pozytywnie na organizmy ludzi i zwierząt. Ponadto w ogrzewanych podczerwienią obiektach ograniczone jest zjawisko konwekcji, czyli unoszenia się kurzu i zanieczyszczeń w powietrzu.

Same promienniki podczerwieni również mają wiele zalet:

 • wysoką wydajność – większość energii elektrycznej jest przetwarzana na ciepło, a straty są niewielkie;
 • ciepło emitowane przez promiennik podczerwieni rozchodzi się równomiernie, dzięki czemu możesz ogrzać duże powierzchnie;
 • taki sposób ogrzewania jest ekologiczny i nie powoduje emisji spalin.

Wybierz dla siebie odpowiedni promiennik podczerwieni

Gdy szukasz promiennika podczerwieni na TIM.pl, weź pod uwagę przede wszystkim miejsce, w którym będziesz go wykorzystywać. Pamiętaj, że promienniki generują duże ilości ciepła, więc jeśli ich moc będzie zbyt duża, mogą prowadzić nawet do poparzeń.

To właśnie moc promiennika podczerwieni jest tu najważniejszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę. Promienniki o mniejszej mocy: 75, 100 czy 150 W, z powodzeniem wystarczą do ogrzewania niewielkiej powierzchni, np. terrarium. Za pomocą promienników podczerwieni o mocy 1500–2000 W możesz ogrzać nawet całe pomieszczenie.

W opisach produktów w tej kategorii TIM.pl znajdziesz również informację o rodzaju szkła, z którego wykonane są promienniki podczerwieni. W zależności od potrzeb możesz wybrać:

 • IR-1, czyli szkło miękkie, przeznaczone do standardowych zastosowań;
 • IR-2, czyli szkło twarde, specjalnie zbrojone, odporne na wstrząsy i nagłe zmiany temperatur.

Przed zakupem sprawdź również, jaki gwint pasuje do Twojej lampy lub urządzenia. W TIM-ie oferujemy promienniki podczerwieni z najpopularniejszym rodzajem gwintów, czyli E27.

Zależy Ci na dużej efektywności i bezpieczeństwie dla użytkowników? Wybierz promienniki podczerwieni wysokiej klasy z TIM-u!

Jednopixelowy obrazek