Znaleziono 344 produktów w kategorii

Żarówki i promienniki

GTVZS-PKA15W-14
Twoja cena:
Twoja cena:
GTVZS-LDA15W-14
Twoja cena:
HELIOSWST-2660
Twoja cena:
LEDVANCE (OSRAM)4050300308050
Twoja cena:
GTVZS-MSBA15-15
Twoja cena:
HELIOSPRO-1465
Twoja cena:
HELIOSSYG-2081
Twoja cena:
HELIOSPRO-1466
Twoja cena:
EMOSZ6911
Twoja cena:
GTVZS-LDA25W-14
Twoja cena:
HELIOSWST-2662
Twoja cena:
Twoja cena:
GOOBAY9323
Twoja cena:
LEDVANCE (OSRAM)4008321928078
Twoja cena:
HELIOSWST-2659
Twoja cena:
HELIOSWST-2665
Twoja cena:
LEDVANCE (OSRAM)4050300308081
Twoja cena:
HELIOSPRO-1137
Twoja cena:
Twoja cena:
HELIOSPRO-1960
Twoja cena:
HELIOSWST-0351
Twoja cena:
HELIOSPRO-0406
Twoja cena:
HELIOSPRO-2007
Twoja cena:

Żarówki i promienniki

Tradycyjne żarówki nadal cieszą się dużą popularnością – mimo że ich nowoczesne LED-owe odpowiedniki są dostępne na rynku już od wielu lat. Żarówki charakteryzują się dobrym stosunkiem wydajności i żywotności do ceny. Na TIM.pl znajdziesz również promienniki podczerwieni, które skutecznie ogrzewają pomieszczenia i utrzymują odpowiednią temperaturę przez długi czas. Mamy ponad 350 żarówek i promienników. Znajdź wśród nich swoje źródło światła i ciepła o odpowiedniej mocy, wielkości oraz właściwym kształcie!

Jak działają tradycyjne żarówki i czym różnią się od świetlówek?

Żarówka, czyli lampa żarowa, to najstarsze znane źródło światła elektrycznego. Obecnie w wielu przypadkach zostały one już zastąpione świetlówkami LED. Są jednak takie miejsca, gdzie lepiej sprawdzą się tradycyjne rozwiązania.

Żarówki nie tylko oświetlają, lecz także wytwarzają ciepło. Odpowiada za to drucik (wolframowy, grafitowy lub platynowy), który pod wpływem energii elektrycznej rozgrzewa się i emituje światło. Te właściwości wolframu oraz innych materiałów o wysokiej temperaturze topnienia wykorzystywano już w XIX wieku. Dziś żarówki nadal możesz wykorzystać w wielu miejscach – w domu, samochodzie czy sprzęcie AGD: piekarnikach albo lodówkach.

Nieco inaczej niż żarówki działają dostępne w tej kategorii promienniki. Efektem ich działania jest również emisja światła, ale w kolorze czerwonym. Główne zadanie promienników podczerwieni to jednak ogrzewanie otoczenia. Przepływający przez nie prąd rozgrzewa grzałki, które wytwarzają promieniowanie o identycznej długości fal co promieniowanie słoneczne.

Promienniki podczerwieni możesz wykorzystać do ogrzewania różnych pomieszczeń, np. gospodarczych (promienie podczerwone korzystnie wpływają na rozwój roślin i zwierząt) czy terrariów dla egzotycznych gatunków.

Co wziąć pod uwagę, kupując żarówki?

Oferta żarówek i promienników na TIM.pl to ponad 350 produktów. Jeśli chcesz spośród nich wybrać te odpowiednie, nie musisz przeglądać całej listy wyników. Wyszukiwanie produktów będzie łatwiejsze, jeśli znasz parametry żarówki, której potrzebujesz.

Poszczególne rodzaje żarówek i promienników dostępnych w TIM-ie różnią się pod względem:

 • mocy – im większa moc żarówki lub promiennika, tym światło będzie silniejsze (ale również pobór energii okaże się większy);
 • rodzaju gwintu – to bardzo ważna kwestia, ponieważ do danej lampy pasują wyłącznie żarówki o określonym kształcie gwintu (są one określane symbolami, np. E27 czy E14);
 • średnicy – wielkość żarówki powinna być dostosowana do rozmiaru lampy, tak aby nie wystawała poza oprawę i nie oślepiała osób przebywających w pomieszczeniu;
 • jasności – a dokładnie wartości strumienia świetlnego, wyrażanej w lumenach;
 • kąta rozsyłu światła – żarówki mogą emitować mocne, skupione światło lub rozproszone, równomiernie oświetlające całe pomieszczenie;
 • kształtu – oprócz standardowych żarówek o kulistym lub gruszkowatym kształcie w naszej ofercie znajdziesz również dekoracyjne żarówki przypominające świecę, grzybek, podwójną bańkę i inne.

Inaczej niż w przypadku świetlówek LED, wszystkie tradycyjne żarówki mają zbliżoną do siebie barwę światła. To zakres 2600–2700 K (barwa ciepła). Podobna jest także żywotność poszczególnych źródeł światła – zapewnią około 1 000 godzin świecenia.

Szeroki wybór żarówek na TIM.pl

Żarówki mogą być źródłem światła nie tylko w domowych lampach. Na TIM.pl znajdziesz znacznie więcej rodzajów! Przekonaj się, że mamy dla Ciebie produkty, których potrzebujesz, by Twoje oświetlenie działało bez problemu przez długi czas. Znajdziesz u nas:

 • żarówki standardowe o typowym bądź dekoracyjnym kształcie,
 • żarówki halogenowe z odbłyśnikiem lub bez niego,
 • żarówki samochodowe,
 • żarówki specjalistyczne, np. do piekarnika, lodówki, żarówki wstrząsoodporne, sygnalizacyjne itp.,
 • promienniki podczerwieni zapewniające utrzymanie odpowiedniej temperatury np. w terrariach.

Niedrogie, a przy tym spełniające swoją funkcję – właśnie to wyróżnia żarówki dostępne na TIM.pl. Wybierz odpowiedni produkt, aby się o tym przekonać!

Jednopixelowy obrazek