Znaleziono 187 produktóww kategorii

Szynoprzewody

SCHNEIDERKNB32CM55
Twoja cena:
Powiadom o dostępności
SIEMENSBVP:203162
Twoja cena:
SIEMENSBVP:203252
Twoja cena:
SCHNEIDERLVS04753
Twoja cena:
SCHNEIDERKSB32CM55
Twoja cena:
SCHNEIDERKSB400ZF1
Twoja cena:
SCHNEIDERKSB100SF4
Twoja cena:
SCHNEIDERLVS04162
Twoja cena:
Twoja cena:
SCHNEIDERLVS04163
Twoja cena:
SCHNEIDERKSB160SF5
Twoja cena:
SCHNEIDERKNB16CN5
Twoja cena:
LEGRAND51515075
Twoja cena:
SCHNEIDERKNB160ZF1
Twoja cena:
SCHNEIDERKSB63SM48
Twoja cena:
SCHNEIDERKBC10DCB20
Twoja cena:
SCHNEIDERLVS04158
Twoja cena:
Twoja cena:
LEGRAND50404004
Twoja cena:
LEGRANDCM350820
Twoja cena:
SIEMENSBVP:262473
Twoja cena:
Twoja cena:

Za pomocą przewodzącego prąd szynoprzewodu można zasilać różne urządzenia elektryczne z jednej linii. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć liczbę kabli i ułatwia wykonanie instalacji elektrycznej. Poszczególne rodzaje szynoprzewodów są przystosowane do przewodzenia prądu o różnych wartościach.

Gdzie warto zastosować szynoprzewody?

Najpopularniejszym zastosowaniem przewodów szynowych jest podłączanie transformatorów do sieci energetycznej. Szynoprzewody stosuje się także m.in. do zasilania torów kolejowych (tzw. trzecia szyna). Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na energię elektryczną dla różnych odbiorników, np. w zakładach produkcyjnych, magazynach, galeriach handlowych czy budynkach użyteczności publicznej.

Poznaj zalety szynoprzewodów

Dlaczego w określonych przypadkach, zamiast tradycyjnych kabli, warto zastosować szynoprzewody z oferty TIM-u? Odkryj zalety takiego rozwiązania:

  • uniwersalne zastosowanie – mogą przewodzić prąd jednofazowy i trójfazowy i dostarczać go do odbiorników o różnym zapotrzebowaniu na moc;
  • oszczędność miejsca i kabli – wykorzystanie szynoprzewodów pozwala uniknąć gięcia kabli i rozprowadzania ich po ścianie;
  • mniejsze rozmiary rozdzielnic w przypadku przewodów niskiego napięcia, ze względu na wykorzystywanie tylko jednego przyłącza odpływowego;
  • łatwy montaż z wykorzystaniem prefabrykowanych elementów modułowych, w razie potrzeby instalację można łatwo zmodyfikować i rozszerzyć o dodatkowe szynoprzewody;
  • duża wytrzymałość – obudowa szynoprzewodów jest zabezpieczeniem np. na wypadek pożaru.

Jak wybrać przewody szynowe w zależności od wartości znamionowych prądu?

Na TIM.pl znajdziesz szynoprzewody przystosowane do dostarczania prądu do odbiorników o różnej mocy. Sprawdź, jak dostosować parametry przewodu szynowego:

  • Do zasilania oświetlenia pobierającego prąd do 32 A stosuje się najczęściej szynoprzewody przewodzące prąd znamionowy o wartościach 25–40 A.
  • Przewody szynowe małej mocy przewodzą prąd znamionowy o natężeniu 63, 80, 100 lub 125 A.
  • Do zasilania odbiorników o średnim zapotrzebowaniu na moc wykorzystuje się szynoprzewody przewodzące prąd o wartościach znamionowych 160, 250, 400, 630 lub 800 A.
  • Do zasilania odbiorników o dużej mocy są potrzebne szynoprzewody przewodzące prąd w zakresie 1000–6300 A.

Przy zakupie przewodów szynowych warto zwrócić uwagę także na materiał, z jakiego są wykonane (w miejscach szczególnie narażonych na pożar warto wybrać tworzywo bezhalogenowe), a także stopień ochrony IP, informujący o odporności na wilgoć i zanieczyszczenia.

Jakie produkty znajdziesz w kategorii „Szynoprzewody” na TIM.pl?

Przewody szynowe to tylko jeden z elementów, których potrzebujesz, by stworzyć sprawnie działającą instalację. Szeroka oferta TIM-u pozwoli Ci skompletować cały niezbędny osprzęt. W kategorii „Szynoprzewody” znajdziesz również:


Szynoprzewody ułatwią Ci wykonanie instalacji i zapewnią estetyczne wykończenie bez nadmiaru kabli. Znajdź wszystko, czego potrzebujesz, na TIM.pl!

Jednopixelowy obrazek