Przewód skrętka UTP kat.5e U/UTP zewnętrzny bez żelu odporny na UV Netset HQ Cu 18448 /305m/

Twoja cena:

Opis produktu

Przewody marki NETSET są zgodne z dyrektywą CPR oraz spełniają europejską normę EN 50575, która określa wymagania dotyczące właściwości w warunkach działania ognia, metody badań i oceny kabli jako materiałów budowlanych.

Skrętka NETSET BOX U/UTP PE kategorii 5e E1412 to najwyższej jakości skrętka komputerowa przeznaczona do wykonywania profesjonalnych instalacji w warunkach zewnętrznych. Opona zewnętrzna wykonana jest z polietylenu (PE) odpornego na działanie promieniowania słonecznego UV i wilgoci. Przewód stosowany jest do wykonywania instalacji zewnętrznych, prowadzonych w ziemi, w kanałach kablowych. W warunkach znacznie podwyższonej wilgotności należy stosować skrętkę E1410 z ośrodkiem dodatkowo wypełnionym żelem.

Wprowadzone do sprzedaży w ostatnich latach kamery IP nowej generacji zwiększyło wymagania w stosunku do medium transmisyjnego jakim jest skrętka UTP kategorii 5e. Produkcja kamer o wysokich rozdzielczościach znacznie zwiększyła zapotrzebowanie na pasmo, zwielokrotniając ilość przesyłanych danych. Dlatego tak ważnym kryterium doboru skrętki stają się jej parametry przesłuchu między parami.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku firma DIPOL wprowadziła rodzinę skrętek komputerowych o najwyższych parametrach po wspólną nazwą NETSET.

Skrętka NETSET U/UTP 5e posiada średnicę zewnętrzną zmniejszoną do 6,0 mm, co znacznie ułatwia układanie skrętki w korytkach i rurach. Dobrano specjalne tworzywo izolacji żył, ułatwiające nakładanie złącz RJ-45.

Cechy wyróżniające skrętki NETSET BOX U/UTP PE kategorii 5e:

najwyższej jakości materiały, perfekcyjny sposób wykonania potwierdzony 15 letnią gwarancją,

parametry znacznie przewyższajace wymagania kategorii 5+ potwierdzone badaniami w Centralnym Laboratorium Badawczym Instytutu Łączności w Warszawie,

przedprodukcyjna kontrola jakości surowców oraz poprodukcyjna kontrola jakości gotowego wyrobu,

znacznik metrowy,

karton 305m samorozwijalny,

żyły jednodrutowe miedziane o średnicy O 0,50 mm (24 wg AWG),

izolacja żył wykonana z polietylenu PE jednolitego, izolacyjnego, barwionego w masie, średnica żył: O 1,01 mm, kolory izolacji żył: biało-zielony/zielony, biało-pomarańczowy/pomarańczowy, biało-brązowy/brązowy, biało-niebieski/niebieski,

żyły izolowane skręcone w pary, średnica pary O 2,02 mm,

powłoka kabla wykonana z polietylenu PE w kolorze czarnym, średnica zewnętrzna O 6,0 mm,

błąd w metrażu nadruku max. 0,5%

Skrętka NETSET U/UTP PE kategorii 5e E1412_305 została wyprodukowana zgodnie z normami:

PN-EN-50173, EN 50173, ISO/IEC 61156-5 edition:2002, ISO/IEC 11801.

Przewód objęty jest 15 letnią gwarancją.

Producent gwarantuje w okresie 15 lat stałość parametrów. Warunkiem utrzymania gwarancji jest przestrzegania zasad pakowania, przechowywania i transportu opisanych w normie PN-70 E-79100 oraz zasad eksploatacji opisanych w normie PN-EN 50174-1.

Skrętka NETSET BOX U/UTP PE kategorii 5e E1412_305 przeznaczona jest do pracy w otoczeniu o temperaturze od -20 oC do +50 oC. Temperatura układania - nie niższa niż -30 oC i nie wyższa niż +50 oC.

Dane produktowe

Dane techniczne

Klasa żyły
Klasa 5 = giętki
Dozwolone jako kabel zewnętrzny
Izolacja żyły
PE (Polietylen)
Materiał powłoki zewnętrznej
PE (Polietylen)
Nierozprzestrzeniający płomienia
Pancerz
Uszczelnienie wzdłużne kabla
Liczba żył
8
Przybliżona średnica zewnętrzna [mm]
6
Wiązki
Pary
Zachowanie funkcji
Identyfikacja żył
Kolor
Kolor izolacji
Czarny
Bezhalogenowy EN 50267-2-2
Niska emisja dymów (zgodnie z EN 61034-2)
Uszczelnienie poprzeczne kabla
Średnica żyły [mm]
0.5000
Liczba wiązek
4

Dane logistyczne

Typ przesyłki - dla 1 jednostki sprzedażowej
Paczka

Opinie