Znaleziono 2493 produktów w kategorii

Patchcordy - kable krosowe miedziane

z

104

LANBERGPCF6-10CC-0100-S
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-0050-S
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-0200-S
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-0500-S
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-0300-S
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-1000-S
Cena:
LANBERGPCU5-10CC-0100-S
Cena:
LANBERGPCU5-10CC-0200-S
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-0150-S
Cena:
LANBERGPCU5-10CC-0500-S
Cena:
LANBERGPCU5-10CC-1000-S
Cena:
GOOBAY94393
Cena:
LANBERGPCU5-10CC-0025-O
Cena:
LANBERGPCU5-10CC-0300-S
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-0100-G
Cena:
LANBERGPCU5-10CC-0050-S
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-0200-G
Cena:
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-1500-S
Cena:
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-2000-S
Cena:
Cena:
GOOBAY92455
Cena:
LANBERGPCF6-10CC-0025-S
Cena:

Patchcordy, czyli kable krosowe, to rodzaj dość krótkich przewodów służących do łączenia ze sobą elementów sieci komputerowej. Kable krosowe przesyłają sygnał elektryczny lub optyczny pomiędzy elementami sieci. Coraz częściej wykorzystuje się do tego celu patchcordy światłowodowe, ale w tej kategorii znajdziesz przewody w postaci tradycyjnej skrętki miedzianej.

Szukasz kabli o dużej przepustowości, trwałych i odpornych na działanie czynników zewnętrznych? Sprawdź naszą ofertę patchcordów!

Do czego służą patchcordy?

Patchcordy wykorzystuje się do przesyłania sygnału elektrycznego w sieci Ethernet, czyli takiej, w której znajdują się połączone ze sobą komputery, urządzenia peryferyjne i inne. Mogą to być zarówno elementy aktywne (np. przełączniki i routery), jak i pasywne (panele krosownicze, koncentratory) sieci. Patchcordów możesz użyć także po to, by podłączyć komputer do gniazda sieciowego.

Jak zbudowany jest kabel krosowy?

W tej kategorii oferujemy kable krosowe miedziane, czyli takie, w których sygnał jest przesyłany za pomocą skrętki. Żyła jest pokryta warstwą izolacji, a także – jeśli jest to kabel ekranowany – folią i/lub siatką. Standardowym rodzajem wtyku w przypadku patchcordów jest RJ45, pasujący do komputerów, laptopów i innych urządzeń oraz do gniazd sieciowych.

Różnice pomiędzy kablem krosowym a krosowanym

Kable krosowe i krosowane, mimo podobnej nazwy, w rzeczywistości różnią się od siebie. Kable krosowane to takie, w których pary przewodów skrętki w jednej końcówce kabla znajdują się w odwrotnej kolejności niż w drugiej. Takie kable wykorzystuje się do bezpośredniego łączenia ze sobą komputerów, bez udziału koncentratorów czy przełączników. Zastosowanie kabli krosowanych jest zatem ograniczone – warto o tym pamiętać, gdy szukasz kabla sieciowego.

Jakie właściwości kabli krosowych mają znaczenie przy zakupie?

Wszystkie kable krosowe miedziane dostępne na TIM.pl działają w taki sam sposób i mają podobną budowę – składają się ze skrętki, izolacji i wtyków RJ45 po obu stronach. Nie oznacza to jednak, że możesz wybrać z naszej oferty dowolny przewód. Jeśli chcesz, by Twoja sieć komputerowa działała bez zarzutu, a kabel spełniał swoje zadanie, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Przepustowość kabla – w opisach naszych produktów znajdują się informacje o kategoriach – w przypadku kabli sieciowych są to CAT5, 6, 7 i 8. Im wyższa kategoria, tym wyższa przepustowość. W domu lub biurze z powodzeniem wystarczy Ci kabel z kategorii 5 lub 6.
  • Ekranowanie – w standardowych warunkach sprawdzi się najtańszy kabel krosowy ze skrętką nieekranowaną. Jeśli jednak chcesz chronić przewód przed działaniem pola elektromagnetycznego i innych niekorzystnych czynników, wybierz wersję z ekranem. Są to produkty oznaczone S/UTP, F/UTP, SF/UTP, U/FTP, F/FTP, S/FTP, SF/FTP – gdzie F oznacza ekranowanie folią, S – siatką, a SF – folią i siatką.
  • Przystosowanie do działania w określonych warunkach – tu ważne są informacje o zakresach temperatur, w których może pracować kabel, a także to, czy można go stosować na zewnątrz. Znaczenie ma m.in. materiał, z którego została wykonana izolacja. Jeśli kabel będzie znajdował się w miejscu narażonym na pożar, wybierz z naszej oferty produkt bezhalogenowy.
  • Długość kabla – weź ją pod uwagę zwłaszcza wówczas, gdy chcesz połączyć oddalone od siebie elementy sieci.


Dla naszych klientów wybieramy kable krosowe wykonane zgodnie z najnowszymi technologiami. Dzięki temu możesz liczyć na wysoką przepustowość, bezawaryjne działanie i odporność na warunki zewnętrzne. Wybierz jeden z dostępnych na TIM.pl patchcordów i korzystaj z najwyższej jakości przesyłu!

Sprawdź również naszą kategorię kable światłowodowe