
Przetwornica napięcia Extralink OPIP-500W to urządzenie, które zamienia napięcie wyjściowe akumulatora (prąd stały, DC) na prąd sieciowy 230V AC (prąd przemienny). 230V AC to rodzaj prądu dostarczanego przez zakłady użyteczności publicznej do zasilania standardowych urządzeń AGD, takich jak telewizor, lodówka, radio, oświetlenie lub do ładowania laptopa/telefonu komórkowego itp.
Podłączenie falownika do już naładowanej baterii umożliwi Ci zasilać urządzenia gospodarstwa domowego w obszarach bez dostępu do sieci elektrycznej, takich jak kamper, przyczepa kempingowa, łódź, działka czy inne odległe miejsce. Falowniki są także doskonałe do systemów off-grid i zapasowych systemów zasilania w przypadku nagłych przerw w dostawie energii elektrycznej.
Jest to falownik typu czystej fali sinusoidalnej, co oznacza, że wyjście 230 V AC harmonijnie podąża za gładką falą sinusoidalną i jest prawie identyczne z normalną siecią elektryczną. Czysta fala sinusoidalna jest znacznie lepsza niż fala prostokątna lub zmodyfikowana fala sinusoidalna dla pracujących urządzeń.
The presented model can generate 500W of continuous power and up to 1000W of peak power (reservoir capacity during peak times is useful if the device requires more energy to start up than for its continuous operation).
Dodatkowo, inwerter jest wyposażony w port USB, który umożliwia zasilanie urządzeń kompatybilnych z USB, takich jak telefony komórkowe, tablety, laptopy, odtwarzacze MP3 itp.