Znaleziono 26 produktów w kategorii

Stabilizatory napięciowe

AZO DIGITALAZO00D1156
Cena:
QOLTEC50727
Cena:
QOLTEC50726
Cena:
AZO DIGITALAZO00D1155
Cena:
DELTA ELEKTRONIKSRV-3330-400
Cena:
QOLTEC50724
Cena:
F&FZI-12
Cena:
VOLT POLSKA5AVRZP2000
Cena:
QOLTEC50723
Cena:
QOLTEC50728
Cena:
POWER WALKERAVR 3000 SIV
Cena:
Cena:
ETI-POLAM004671460
Cena:
QOLTEC50725
Cena:
CABURXCL1R
Cena:
VOLT POLSKA5AVRZP9100
Cena:
F&FZI-13
Cena:
WAGO288-800
Cena:
SIEMENS6EP3334-7SB00-3AX0
Cena:
VOLT POLSKA5AVR1000SE
Cena:
QOLTEC50729
Cena:
QOLTEC50722
Cena:
PULSAR5906881445532
Cena:
AZO DIGITALAZO00D1325
Cena:

Stabilizatory napięcia impulsowe (tzw. przetwornice) to rodzaj układów scalonych o dość prostej konstrukcji. Za ich pomocą uzyskasz inne wartości napięcia wyjściowego prądu od tych, które są na wejściu. W ten sposób możesz zarówno obniżyć, jak i podnieść napięcie, zachowując jednocześnie stabilne i bezpieczne warunki do pracy urządzeń.

Stabilizatory napięcia doskonale sprawdzą się tam, gdzie jakiekolwiek zakłócenia, wywołane zmianą warunków zewnętrznych, mogłyby powodować uszkodzenie sprzętu elektrycznego. W naszej ofercie znajdziesz stabilizatory przeznaczone do instalacji o różnym napięciu wejściowym, do prądu stałego i zmiennego. Poznaj bliżej nasze produkty!

W jaki sposób stabilizator napięcia zapewni Ci bezpieczne działanie instalacji elektrycznej?

Stabilizatory impulsowe to urządzenia, za pomocą których łatwo zmienisz napięcie prądu na wyjściu, czyli tam, gdzie jest on przekazywany do urządzenia elektrycznego. Przetwornica może działać na różne sposoby – podnosić lub obniżać napięcie wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.

Rolą stabilizatora napięciowego jest, oprócz zmiany napięcia, zapewnienie bezpiecznych warunków pracy urządzeń elektrycznych. Warunki te mogą zmieniać się w zależności od temperatury czy innych czynników zewnętrznych. Dzięki stabilizatorowi impulsowemu uchronisz sprzęt elektryczny przed uszkodzeniem spowodowanym np. przeciążeniem, spadkiem napięcia czy zakłóceniami wprowadzonymi do sieci przez inne urządzenia.

Stabilizatory napięcia mają szerokie zastosowanie. Możesz ich używać do regulowania napięcia prądu dostarczanego do większości domowych urządzeń AGD i RTV, a także do bardziej zaawansowanego sprzętu: silników elektrycznych, agregatów, elektronarzędzi czy pieców elektrycznych.

Korzystanie ze stabilizatorów napięcia jest szczególnie zalecane w przemyśle. Uszkodzenia maszyn produkcyjnych z powodu przeciążeń lub wahań napięcia prądu mogą być bardzo kosztowne. Odpowiednio dobrany pod względem mocy oraz wartości napięcia wejściowego i wyjściowego stabilizator pozwoli skutecznie temu zapobiec.

Jakie rodzaje stabilizatorów napięcia znajdziesz w TIM-ie?

Stabilizator napięcia powinien przede wszystkim być dostosowany do parametrów instalacji elektrycznej. Kluczowe jest zwłaszcza napięcie. W naszej ofercie znajdziesz stabilizatory przeznaczone do pracy w instalacjach wykorzystujących prąd stały lub prąd zmienny, a także urządzenia pasujące do obu rodzajów instalacji.

Na jakie inne parametry warto zwrócić uwagę, gdy kupujesz stabilizator napięcia z naszej oferty? Aby urządzenie działało poprawnie, uwzględnij:

  • znamionowe napięcie zasilające dla AC lub DC;
  • napięcie wyjściowe i wejściowe;
  • moc znamionową;
  • rodzaj połączenia elektrycznego (np. napięcie śrubowe);
  • wymiary stabilizatora;
  • sposób montażu – na przewodach lub na szynie w szafie rozdzielczej.

Stabilizatory napięcia z TIM.pl to produkty, które zapewnią stabilne, bezpieczne warunki Twoim urządzeniom elektrycznym. Przekonaj się o tym, wybierając odpowiedni stabilizator do swojej instalacji!

Jednopixelowy obrazek