Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia:

 • TMM1 NFC – przekaźnik czasowy z technologią NFC

  TMM1 NFC – nowy przekaźnik czasowy LOVATO Electric z technologią NFC. Jest to przekaźnik wielozakresowy, wielonapięciowy i wielofunkcyjny z 1 wyjściem przekaźnikowym. Przekaźnik zmienia jakość pracy producentów rozdzielni, producentów maszyn i końcowych użytkowników.

  więcej
 • Zmiany w projekcie budowlanym wewnętrznej instalacji elektrycznej

  Często w trakcie budowy okazuje się, że trzeba pewne roboty wykonać niezgodnie z projektem budowlanym. Takie zmiany wprowadzane na etapie budowy są nazywane odstąpieniem od zatwierdzonego projektu budowlanego. Przyjrzyjmy się zmianom w projekcie instalacji elektrycznej i sprawdźmy, czy i kiedy można je wykonać.

  więcej
 • Jakich formalności wymaga modernizacja wewnętrznej instalacji elektrycznej

  Pod pojęciem modernizacji instalacji elektrycznej rozumiemy prace polegające na przeróbkach tej instalacji. Są to jednak określenia potoczne. W prawie budowlanym nie występuje takie pojęcie jak „modernizacja”, za to są: remont, rozbudowa, przebudowa. Dlatego sprawdzając, jakich formalności wymaga wykonywanie przeróbek w instalacji elektrycznej, musimy konkretne roboty budowlane odnieść do definicji zawartych w prawie budowlanym.

  więcej
 • Hybrydowy łącznik kondensatorów odpowiedzią na wyzwania w układach kompensacji mocy biernej

  Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i problemom pojawiającym się w coraz większej ilości układów kompensacji mocy biernej, nasi inżynierowie stworzyli hybrydowy łącznik LH. Łącznik został zaprojektowany na potrzeby kompensacji mocy biernej do załączania kondensatorów jednofazowych i trójfazowych.

  więcej
 • Zastosowanie układów łagodnego rozruchu SIRIUS 3RW5 w wodociągach i oczyszczalniach ścieków

  Wysoka dostępność instalacji jest jednym z bardzo istotnych czynników wpływających na dobór komponentów do nowych instalacji. Ważne jest, żeby poszczególne komponenty, oprócz realizacji swoich funkcji podstawowych, oferowały również funkcje dodatkowe, które mogą zwiększyć bezawaryjność.

  więcej
 • RM17 – przekaźniki kontroli

  Przekaźniki z serii RM17 charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami – ich długość to 17,5 mm – dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Jedną z ich głównych funkcji jest monitorowanie wartości elektrycznych i fizycznych.

  więcej
 • Przekaźniki interfejsowe RSL

  Przekaźniki RSL są kompaktowymi przekaźnikami o budowie modułowej. Mała szerokość pozwala zaoszczędzić przestrzeń podczas montażu.

  więcej
 • Poznaj ofertę naświetlaczy V-tac sygnowanych marką SAMSUNG

  Kategoria naświetlaczy V-tac sygnowanych marką SAMSUNG ma w ofercie szeroką reprezentację. Gama produktów zaliczanych do tego typu oświetlenia obejmuje modele odpowiednie zarówno do zastosowań prywatnych, jak i komercyjnych. Jako jeden z niekwestionowanych liderów na rynku nowoczesnych produktów oświetleniowych, firma V-tac nie ustaje w dążeniach do nieustannego udoskonalania swoich wyrobów. Efektem tych starań jest bogaty asortyment lamp, naświetlaczy, żarówek, opraw i wielu innych produktów, które działają efektywnie, są trwałe, a jednocześnie przyjazne dla środowiska.

  więcej
 • Schneider Electric przedstawia Zelio RXG –przekaźnik umożliwiający testowanie działania za pomocą jednego przycisku

  Schneider Electric, globalny lider w zakresie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, wprowadza na rynek nową serię przekaźników Zelio RXG. Jego prosta obsługa za pomocą jednego przycisku umożliwia proste testowanie działania.

  więcej
 • Wymiana świetlówki liniowej na tubę LED

  Energooszczędność i LED to obecnie modne pojęcia. Wiele się o nich mówi, ale niewiele osób w szczegółach wie, na co zwrócić uwagę wymieniając świetlówkę liniową (potocznie zwana jarzeniówką) na tubę LED. W poniższym artykule omówię najważniejsze zagadnienia, zaczynając od uporządkowania podstawowych informacji o świetlówkach i LED-owych tubach zwanych potocznie świetlówkami LED.

  więcej
 • Przekaźniki wtykowe miniaturowe RXM Schneider Electric

  Przekaźniki przemysłowe Zelio RXM posiadają cechy ułatwiające i poprawiające sterowanie prostymi oraz złożonymi systemami automatyki.

  więcej
 • Projektowanie oświetlenia zewnętrznego domu. Na co warto zwrócić uwagę?

  Dom - chluba i oczko w głowie każdego właściciela. Skoro włożyłeś sporo tyle trudu i pieniędzy w budowę lub kupno, absolutnie nie dziwi chęć pochwalenia się i dbaniem o ładny wygląd naszego dobytku w każdej porze dnia i nocy. Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę w trakcie projektowania oświetlenia zewnętrznego? Jaką barwę światła wybrać? Na te i na wiele innych pytań odpowiada nasz ekspert.

  więcej
 • Czym w świetle przepisów jest montaż urządzeń fotowoltaicznych

  Przepis prawa budowlanego wskazujący, że montaż urządzeń fotowoltaicznych o mocy do 50 kW jest zwolniony z pozwolenia na budowę, budzi sporo wątpliwości. Niejasne jest to, czym są urządzenia fotowoltaiczne i na czym polega ich montaż. Pojawiają się pytania: Czy urządzenia mają być wolnostojące, czy związane z obiektem? Czy produkowana energia może zostać odsprzedana, czy musi być wykorzystywana przez obiekt, przy którym urządzenia się znajdują? Odpowiedzmy na te pytania, analizując przepisy i orzecznictwo.

  więcej
 • Pojedyńcze lub wielofunkcyjne przekaźniki czasowe RE17 Schneider Electric

  Przekaźniki czasowe są przeznaczone do systemów automatyki przemysłowej, gdzie sterują wydarzeniami za pomocą zamykania, i otwierania styków przed, w trakcie lub po określonym przedziale czasowym.

  więcej
 • Uprawnienia budowlane dla elektryka – zbiór najważniejszych informacji

  Osoby mające uprawnienia budowlane mogą wykonywać projekty budowlane lub kierować robotami budowlanymi. Uprawnienia te są udzielane w określonej specjalności, a żeby je otrzymać, trzeba spełnić kilka warunków. Sprawdźmy, jakie uprawnienia budowlane może zdobyć elektryk.

  więcej