Znaleziono 373 produktów w kategorii

Lampy i oprawy uliczne

Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
PHILIPS LIGHTING910925865345
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
PHILIPS LIGHTING910925865343
Twoja cena:
Twoja cena:
LEDVANCE (OSRAM)4058075425491
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
PHILIPS OPRAWY910925813812
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
 • Indeks producenta:05050199
 • Indeks TIM:1133-214AA-BK002
 • Ocena:Dodaj opinię
SBP05050199
Twoja cena:
Twoja cena:

Lampy i oprawy uliczne

Lampy i oprawy uliczne to produkty, w przypadku których wysoka jakość szczególnie się liczy. Są one przez cały rok narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Od tego, czy będą równomiernie oświetlać otoczenie mocnym światłem, zależy komfort i bezpieczeństwo przechodniów.

Na TIM.pl oferujemy Ci lampy i oprawy uliczne wykorzystujące technologię LED. Wybierz ten rodzaj, a przekonasz się, że oświetlenie uliczne może być skuteczne, a jednocześnie energooszczędne i niezawodne przez długi czas!

Jakiej lampy ulicznej potrzebujesz?

Ponieważ lampy i oprawy uliczne działają w szczególnych warunkach – są narażone na duże wahania temperatur, wilgoć i zanieczyszczenia. To wszystko powoduje, że potrzebują specjalnej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami. Co daje pewność, że lampa lub oprawa uliczna wybrana na TIM.pl poradzi sobie w warunkach zewnętrznych?

Decyduje o tym m.in. parametr określany jako stopień ochrony IP. To oznaczenie szczelności lampy lub oprawy – im wyższy stopień ochrony, tym lepiej jest ona zabezpieczona przed wilgocią, deszczem i drobnymi zanieczyszczeniami. W oświetleniu ulicznym stosuje się produkty o stopniu ochrony IP44 i wyższym.

Lampy i oprawy uliczne różnią się od tych stosowanych we wnętrzach budynków także siłą strumienia świetlnego. W przypadku oświetlenia zewnętrznego jest to zazwyczaj kilka tysięcy lumenów. Skuteczne oświetlanie terenu wokół budynku jest możliwe także dzięki odpowiednim kształtom opraw – są zaprojektowane tak, by światło rozchodziło się szeroko i równomiernie.

Technologia LED – niezawodne rozwiązanie stosowane w lampach i oprawach ulicznych

Tradycyjne lampy wyładowcze (np. sodowe) używane przez lata do oświetlania ulic są coraz częściej zastępowane lampami wykorzystującymi technologię LED. Mają one przewagę nad tradycyjnymi rozwiązaniami w wielu aspektach:

 • mimo wyższej ceny są tańsze w użytkowaniu – pobierają znacznie mniej prądu, co w przypadku mocnych źródeł światła pozwala wygenerować niemałe oszczędności;
 • dają światło o przyjaznej dla oka barwie, wiernie oddające kolory przedmiotów w otoczeniu;
 • diody LED, w odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, nie przetwarzają prądu na ciepło, ale w niemal 100% na światło, dzięki czemu nie powstają straty energii;
 • mają długą żywotność, dlatego żarówek nie trzeba wymieniać nawet przez kilka lat (co w przypadku oświetlenia ulicznego jest szczególnym ułatwieniem – taka wymiana wiąże się z koniecznością używania drabin lub podnośników).

Szukasz solidnej lampy ulicznej? Sprawdź, jakie produkty oferujemy

Na TIM.pl oferujemy przede wszystkim oprawy uliczne LED – lampy zintegrowane z obudowami. To produkty gotowe do montażu, idealnie przystosowane do warunków zewnętrznych pod względem parametrów.

Poszczególne modele lamp i opraw ulicznych LED różnią się od siebie:

 • mocą – warto przy tym zwrócić uwagę, że w energooszczędnych lampach ledowych moc może być znacznie niższa niż w tradycyjnych źródłach światła;
 • wartością strumienia świetlnego – lampy uliczne świecą z mocą nawet kilkunastu tysięcy lumenów;
 • barwą światła – w zależności od tego, na jakim efekcie Ci zależy, możesz wybrać neutralną, ciepłą lub zimną barwę światła;
 • kształtem oprawy i sposobem montażu;
 • poziomem ochrony IP – oferujemy zarówno lampy i oprawy z poziomem ochrony IP44, zapewniające szczelność w podstawowym stopniu, jak i produkty oznaczone symbolami IP54 lub IP65, skutecznie chroniące źródło światła np. przed silnym deszczem;
 • napięciem znamionowym prądu.

Szukasz skutecznego sposobu na oświetlenie alejek, chodników, ulic, parkingów? Dzięki mocnym i niezawodnym lampom ulicznym LED zadbasz o komfort i bezpieczeństwo użytkowników obiektu i przechodniów!

Jednopixelowy obrazek