Numer katalogowy:
Indywidualny numer indentyfikacyjny nadany przez producenta.
004656753
Symbol artykułu:
Typ produktu określony przez producenta.
LPC 20 kVAr, 400V, 50Hz
Średnica D [mm]:
Średnica zewnętrzna obudowy podana w milimetrach.
100
Wysokość H [mm]:
Wysokość zewnętrzna obudowy bez zacisków i śruby mocującej podana w milimetrach.
225
Typ:
Kondensatory typu suchego, wypełnione ekologiczną i nietoksyczną żywicą polipropylenową zapewniającą doskonałe właściwości rozpraszania ciepła.
suchy
Moc znamionowa [kVAr]:
Moc kondensatora przy napięciu znamionowym.
Moc w kondensatorach kompensacyjnych jest parametrem wynikającym z napięcia pracy i pojemności kondensatora. Kondensatory można stosować w sieciach, których napięcie nie przekracza napięcia znamionowego jednak należy uwzględnić spadek mocy proporcjonalny do różnicy między napięciem pracy a napięciem znamionowym danego kondensatora. Moc kondensatora przy napięciu pracy obliczamy na podstawie wzoru:
(Ue / Un )2 ∙ Q = Qf
gdzie:
Ue - napięcie sieci
Un - napięcie znamionowe kondensatora
Q - moc kondensatora przy napięciu znamionowym
Qf - aktualna moc kondensatora
20
Pojemność znamionowa [µF]:
3x132,6
Napięcie znamionowe [V]:
Napięcie znamionowe prądu przemiennego AC to wartość napięcia elektrycznego określona dla danego urządzenia, która jest zalecana lub maksymalnie dopuszczalna do prawidłowego i bezpiecznego działania. Jest to wartość, która jest podawana przez producenta urządzenia i jest uwzględniana w procesie jego projektowania i użytkowania.
400
Częstotliwość znamionowa [Hz]:
Częstotliwość napięcia zasilającego, przy której przewidziano pracę aparatu elektrycznego i do której się odnoszą inne wielkości charakteryzujące aparat.
50 (60 Hz na zamówienie)
Prąd znamionowy [A]:
Ustalona przez producenta wartość prądu, podczas pracy ciągłej, przy określonej temperaturze odniesienia otaczającego powietrza.
28,9
Typ podłączenia:
Listwa zaciskowa śrubowa
Zakres temperatury pracy [⁰C]:
-25 do +55
Maks. dopuszczalne napięcie [V]:
1,1 x Un
Maks. dopuszczalny prąd [A]:
1,5 x In
Maks. współczynnik odkształceń THD w napięciu
2%
Maks. współczynnik odkształceń THD w prądzie
25%
Rozładowanie:
Gdy napięcie zasilania zostanie wyłączone, w kondensatorze pozostaje zgromadzony ładunek elektryczny (na zaciskach nadal występuje potencjał elektryczny). Jeżeli zaciski kondensatora zostaną zwarte może dojść do niebezpieczeństwa spowodowanego gwałtownym rozładowaniem kondensatora. Normy PN-EN-61048, PN-EN-60252 i EN-60831-1/2 wymagają, aby kondensatory były wyposażone w sygnalizację świetlną lub rezystory rozładowcze aby po odłączeniu napięcia zasilającego, napięcie na zaciskach kondensatora spadło do bezpiecznego poziomu w określonym czasie. Wszystkie kondensatory z serii LPC są wyposażone w rezystory
rozładowcze, które gwarantują obniżenie napięcia na zaciskach kondensatora do poziomu 75 V w ciągu max. 3 minut.
≤ 3 min. do napięcia 75 V
Zabezpieczenia:
Aby uniknąć problemów spowodowanych przepięciami, wyższymi harmonicznymi, wysoką temperaturą itp. kondensatory zostały wyposażone w wewnętrzny rozłącznik nadciśnieniowy. Gdy pokrywa zacisków zniekształca się, wewnętrzne połączenia elektryczne zostają przerwane co powoduje odłączenie kondensatora z sieci, zabezpieczając baterię przed poważnym uszkodzeniem.
Nadciśnieniowe
Dielektryk:
Dzięki wysokiej jakości folii z polipropylenu, łuk elektryczny nie doprowadzi do trwałego zwarcia pomiędzy okładzinami. Nastąpi odparowanie metalu otaczającego punkt uszkodzenia. W ten sposób izolacja pomiędzy okładzinami jest naprawiana w każdym punkcie przebicia. Po samoregeneracji konensator może nadal pracować w normalnych warunkach z pojemnością mniejszą o ok. 100 pF.
Metalizowana folia polipropylenowa - samoregenerująca