Znaleziono 10 produktów w kategorii

Kable i przewody dwużyłowe

z

1

AMICUSKab-0.25mGN2.1
Cena:
AMICUSKab-1.5mWT2.5/S
Cena:
AMICUSKab-0.25mWT2.1/S
Cena:
AMICUSKab-1.5mGN2.5
Cena:
AMICUSKab-1.5mWT2.1/L
Cena:
AMICUSKab-0.25mGN2.5
Cena:
AMICUSKab-0.25mWT2.5/S
Cena:
AMICUSKab-0.25mWT2.1/L
Cena:
MACLEANMCE585
Cena:
AMICUSKab-0.25mWT2.5/L
Cena:

Kable dwużyłowe, nazywane też przewodami dwużyłowymi, to kable składające się z dwóch przewodników, które mogą być izolowane od siebie. Często stosuje się je w niskonapięciowych aplikacjach, takich jak głośniki, telefony czy zasilanie niskonapięciowe, gdzie potrzebne są tylko dwa przewody do przesyłania sygnału lub energii.

Czym charakteryzują się kable dwużyłowe z oferty TIM-u?

Wszystkie kable dwużyłowe mają charakterystyczną konstrukcję. Wewnątrz nich znajdują się dwie żyły, wykonane najczęściej z miedzi, otoczone warstwą izolacyjną z PVC lub innego nieprzewodzącego prądu tworzywa. Jeśli szczególnie zależy Ci na jakości i skuteczności przewodzenia prądu, zwróć uwagę na przewody dwużyłowe z cynowanymi końcami. Pokrycie ich warstwą cyny zapobiega utlenianiu miedzi, poprawia także właściwości przewodzące kabla.

Kable dwużyłowe, które znajdziesz w ofercie TIM-u, są przeznaczone do instalacji wykorzystujących prąd stały, o napięciu 12 V lub 24 V.

Wykorzystaj kable dwużyłowe do zasilania taśm LED i nie tylko

Możliwości zastosowania danego kabla dwużyłowego zależą przede wszystkim od rodzaju wtyku, którym jest zakończony. Kable przeznaczone do przewodzenia prądu stałego (DC) można podłączyć m.in. do taśm i naświetlaczy i taśm LED, a także do zasilaczy 12 V i 24 V. Przewodów dwużyłowych używa się także do zasilania głośników i sprzętu audio.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przewodu dwużyłowego?

Kable dwużyłowe mogą różnić się:

  • przekrojem żył – średnicą każdej z nich,
  • materiałem, z jakiego wykonane są żyły (najczęściej jest to miedź),
  • materiałem izolacyjnym,
  • długością,
  • rodzajem wtyku (prosty, kątowy) i jego rozmiarem.

Gdy podłączasz przewód dwużyłowy, upewnij się, czy przepływający przez niego prąd ma odpowiednie wartości – w opisie każdego z przewodów/kabli dowiesz się, jaka jest jego maksymalna obciążalność prądowa (wyrażana w amperach).

Sprawdź również przewody trzyżyłowe - produkty dostępne od ręki na TIM.pl