Znaleziono 211 produktów w kategorii

Kable głośnikowe

z

9

LIBOXLB0008
Twoja cena:
ZAMELKAB10000418
Twoja cena:
ZAMELKAB10000417
Twoja cena:
LIBOXLB0006
Twoja cena:
LIBOXLB0009
Twoja cena:
LIBOXLB0007
Twoja cena:
LIBOXLB0005
Twoja cena:
BITNERLP0052
Twoja cena:
BITNERLP0053
Twoja cena:
GOOBAY15020
Twoja cena:
ELPARTLYP-2X1,5
Twoja cena:
HELUKABEL400116
Twoja cena:
ELEKTROKABEL FABRYKA KABLT0206 TLYP 2 X 2,5
Twoja cena:
LIBOXLB0004
Twoja cena:
ZAMELKAB10000416
Twoja cena:
GOOBAY15086
Twoja cena:
ZAMELKAB10000415
Twoja cena:
ZAMELKAB10000418
Twoja cena:
BITNERLP0199
Twoja cena:
GOOBAY15022
Twoja cena:
BITNERLP0204
Twoja cena:
GOOBAY15023
Twoja cena:
ELEKTROKABEL FABRYKA KABLT0206 TLYP 2 X 2,5
Twoja cena:
ELEKTROKABEL FABRYKA KABLT0205 TLYP 2 X 1,5
Twoja cena:

Głośnikowe i mikrofonowe

Kable głośnikowe pozwalają połączyć wzmacniacz z zestawem Hi-Fi lub kina domowego. Przesyłają sygnał audio, dzięki czemu umożliwiają odsłuchiwanie muzyki lub dźwięków z filmu na wysokiej klasy głośnikach. Kable głośnikowe są najczęściej wykonane z miedzi lub srebra, a dla bezpieczeństwa pokrywa się je warstwą izolacji.

Do czego możesz podłączyć kable głośnikowe?

Przewody głośnikowe wykorzystuje się zarówno w prostych urządzeniach do odtwarzania muzyki, np. miniwieżach czy soundbarach, jak i w skomplikowanych systemach audio.

Odpowiednio dobrane kable głośnikowe możesz użyć do podłączenia:

  • kolumn;
  • subwoofera;
  • amplitunera;
  • sprzętu car-audio;
  • sprzętu estradowego;
  • systemu radiowęzłowego.

Zapewnij sobie wysoką jakość dźwięku dzięki kablom głośnikowym z TIM-u

Z przewodzeniem sygnału poradzi sobie każdy, nawet najtańszy kabel głośnikowy. Jeśli masz do dyspozycji budżetowy sprzęt, nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć je z głośnikami za pomocą prostych, niedrogich akcesoriów.

Jednak w przypadku zainwestowania w wysokiej klasy zestaw audio pamiętaj, że standardowe przewody głośnikowe sprawią, że nie wykorzystasz w pełni jego potencjału. Tylko dzięki odpowiednio dobranym kablom będziesz w stanie doskonale słyszeć wydobywające się z kolumn głośnikowych wysokie tony i potężne basy.

Jeśli zależy Ci na czystym, wyraźnym dźwięku i uniknięciu strat podczas przesyłania sygnału audio, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Materiał, z jakiego został wykonany kabel. Najtańsze przewody głośnikowe wykonuje się ze zwykłej miedzi pokrytej izolacją z PVC. W wyższej jakości kablach wykorzystuje się stal beztlenową, bardziej odporną na utlenianie – dzięki temu są one trwalsze. Możesz postawić także na kable wykonane ze srebra: ten materiał zapewnia dobre przewodzenie i czysty dźwięk.
  • Rodzaj izolacji – jest to najczęściej PVC, polietylen lub polwinit. W przypadku niektórych kabli możesz się również spotkać z izolacją z materiałów bezhalogenowych, o podwyższonej odporności na wysokie temperatury. Dobra izolacja kabla zapewnia bezproblemowe przewodzenie sygnału, chroni także przed uszkodzeniami – ma to szczególne znaczenie, gdy kable są prowadzone na zewnątrz.
  • Grubość kabla – im grubsze kable głośnikowe, tym mniejsza jest ich rezystencja. Nie oznacza to jednak, że zawsze będziesz potrzebował przewodów o jak największej grubości. Zależy to również od odległości pomiędzy głośnikami a źródłem dźwięku oraz od mocy głośników. W przypadku kolumn o mocy do 70 W grubość powinna wynosić do 1,5 mm2, o mocy do 120 W – 2,5 mm2, a powyżej 120 W – 4 mm2.

W ofercie TIM-u znajdziesz szeroki wybór kabli głośnikowych o różnych parametrach i właściwościach. Dzięki temu trafiamy w potrzeby zarówno miłośników muzyki, którzy chcą korzystać ze sprzętu audio w domu, jak i profesjonalistów, którzy wykorzystują kable głośnikowe do podłączania zaawansowanych systemów w klubach czy na koncertach.

Wybierz odpowiednie kable głośnikowe z naszej oferty

Jaki kabel głośnikowy dostępny w TIM-ie będzie dla Ciebie odpowiedni? Oprócz podstawowych kwestii: przekroju żyły i rodzaju materiału, przemyśl, jakiej długości potrzebujesz. Przewód powinien pozwalać na swobodne podłączenie sprzętu – nie może być on nadmiernie napięty.

W miarę możliwości lepiej unikać prowadzenia kabli głośnikowych bezpośrednio przy urządzeniach zasilających z uwagi na ewentualne zakłócenia. Pamiętaj, że gdy podłączasz dwa głośniki, długość kabli powinna być taka sama.

Zastanów się także, w jaki sposób będzie wykonane połączenie. Jeśli sprzęt ma być podłączony w domu czy klubie na stałe, warto poprowadzić przewody w ścianie i ukryć je pod warstwą tynku. Dzięki temu zadbasz o estetyczny wygląd pomieszczenia. Zwróć wówczas uwagę przy zakupie, czy wybrane przez Ciebie przewody głośnikowe mają odpowiednio wytrzymałą izolację i nadają się do umieszczenia w ścianie. Niekiedy może być także potrzebny adapter czy przejściówka do kabla.

Większość kabli głośnikowych dostępnych w ofercie TIM-u jest sprzedawana na szpuli. Dzięki temu zaopatrzysz się w odpowiedni zapas kabla i bez przeszkód wykonasz połączenie. Możesz go docinać do pożądanej długości, a także lutować. Pamiętaj jednak, że aby taki kabel mógł działać, potrzebujesz wtyku – końcówki różnego typu również znajdziesz na TIM.pl.

Masz już wysokiej klasy sprzęt Hi-Fi lub inne urządzenie audio? Przekonaj się, jak dużo zależy od odpowiednio dobranego kabla – wybierz nasze produkty i zapewnij sobie czysty, niezakłócony niczym dźwięk!

Jednopixelowy obrazek