Znaleziono 116 produktów w kategorii

Pistolety do klejenia na gorąco

Cena:
LIBOXLB0045
Cena:
Cena:
MODECO EXPERTMN-97-980-1
Cena:
LIBOXLB0055
Cena:
MODECO EXPERTMN-97-993-5
Cena:
LIBOXLB0069
Cena:
Cena:
GOOBAY59176
Cena:
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
STEINEL075965
Cena:
STEINEL333393
Cena:
TOPEX42E113
Cena:
MODECO EXPERTMN-99-003
Cena:
ERGOME05KP-01020100111
Cena:
MODECO EXPERTMN-97-993-1
Cena:
MODECO EXPERTMN-99-006
Cena:
Cena:
TOPEX42E521
Cena:
RAPIDRAPID-5000442
Cena:
RAPIDRAPID-40302777
Cena:
STEINEL076061
Cena:

Pistolet do kleju na gorąco to urządzenie, w którym specjalny klej rozgrzewa się pod wpływem działania prądu. Naciskając spust pistoletu, możesz precyzyjnie odmierzyć ilość materiału klejącego i umieścić go w wybranym miejscu. Za pomocą pistoletu do kleju na gorąco połączysz ze sobą różne materiały – drewno, tworzywa sztuczne, metal czy papier.

Pistolet do klejenia na gorąco – urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu

Zajmujesz się tworzeniem lub naprawą mebli, lubisz majsterkowanie, wykonujesz prace plastyczne? Niewielki pistolet do kleju na gorąco ułatwi Ci pracę w każdym z tych przypadków! To zasilane prądem narzędzie ręczne sprawdzi się w zakładzie produkcyjnym, niewielkim warsztacie, a także w domu.

To, jakie materiały możesz kleić za pomocą pistoletu, zależy przede wszystkim od rodzaju kleju. W większości przypadków używa się kleju uniwersalnego w sztyfcie, przeznaczonego do łączenia ze sobą elementów z drewna, plastiku, papieru, metalu, tkanin i innych tworzyw. Niektóre dostępne na TIM.pl pistolety są sprzedawane w zestawie z klejem.

Znajdź odpowiedni pistolet do kleju na gorąco i zapewnij sobie wygodne warunki pracy

Pistolety do kleju na gorąco z oferty TIM-u dość znacząco różnią się od siebie ceną. Wynika to przede wszystkim z różnych parametrów tych urządzeń. Na TIM.pl znajdziesz zarówno proste pistolety do klejenia na gorąco, które sprawdzą się w domowych warunkach, jak i sprzęt o dużej mocy odpowiedni do warsztatu.

Oto najważniejsze cechy i parametry pistoletów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie:

  • moc – zależy od niej szybkość rozgrzewania kleju, a także temperatura, jaką osiąga (do prac plastycznych czy majsterkowania wystarczy pistolet o mocy 30–50 W, w warunkach przemysłowych korzysta się z narzędzi o mocy nawet 1000 W);
  • czas rozgrzewania kleju – w produktach o większej mocy jest to zaledwie kilkadziesiąt sekund, w tańszych pistoletach trzeba poczekać ok. 5–7 minut;
  • wydajność – ilość kleju (w gramach), jaką pistolet wypuszcza z dyszy w ciągu minuty;
  • średnica kanału na klej – kanały o dużej średnicy pozwalają umieścić jednorazowo większą ilość kleju na materiale i przyspieszyć wykonywanie pracy, mniejsze kanały sprawdzą się do precyzyjnego dozowania ilość kleju;
  • wymiary i waga urządzenia – mniejsze pistolety są wygodniejsze w użyciu podczas długotrwałego klejenia.

Masz już wybrany pistolet do kleju na gorąco? Uzupełnij zakupy o dodatkowe akcesoria

Jeśli zamierzasz regularnie korzystać z pistoletu do klejenia na gorąco, zaopatrz się w zapas kleju. Dostępne na TIM.pl kleje mają uniwersalne zastosowanie i pasują do większości modeli pistoletów dostępnych na rynku. Ważne jest jedynie, by zwrócić uwagę na wymiary wkładu – powinny one być dostosowane do średnicy kanału na klej w Twoim pistolecie.

Oprócz uniwersalnych klejów polecamy również produkty przeznaczone do zadań specjalnych, np. do klejenia szkła. Jeśli potrzebujesz bardziej specjalistycznego sprzętu, pozostałe elektronarzędzia mogą zawierać to, czego szukasz.

W niektórych przypadkach możesz potrzebować innej końcówki niż ta, która oryginalnie znajduje się w Twoim pistolecie do kleju na gorąco. Dzięki dostępnym na TIM.pl końcówkom możesz swobodnie zmieniać ilość wypuszczanego z pistoletu kleju – taka możliwość przyda Ci się np. podczas łączenia ze sobą drobnych elementów.

Nie masz jeszcze pistoletu do kleju na gorąco w swoim warsztacie? Wybierz dla siebie produkt z oferty TIM-u i przekonaj się, jak to proste urządzenie ułatwi Ci pracę!

Jednopixelowy obrazek