Unifony (88)

Unifon to element zestawu domofonowego, który umieszcza się wewnątrz budynku. Za jego pomocą możesz otwierać drzwi gościom, a w niektórych przypadkach także porozmawiać z osobą stojącą przy bramie lub przed drzwiami wejściowymi. Unifony wykorzystuje się zarówno w pojedynczych systemach w domach jednorodzinnych, jak i w większych blokach mieszkalnych.
  • Indeks producenta:LM-8/W-7_WHITE
  • Indeks TIM:0001-00012-67284
  • Ocena:Dodaj opinię
LASKOMEXLM-8/W-7_WHITE
Cena:
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
  • Indeks producenta:1132/1
  • Indeks TIM:0002-00000-90435
  • Ocena:Dodaj opinię
URMET1132/1
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
URMET1131/620
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
COMMAXDP-2HPR
Cena:
Cena:
ORNO GROUP SP. Z O.O.OR-DOM-JA-928UD/B
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:

Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje unifonów?

Podstawowa funkcja wszystkich unifonów jest taka sama. Możesz dzięki nim szybko otworzyć drzwi lub furtkę gościom bez konieczności wychodzenia z domu. Mają odpowiednie przyciski i są połączone z bramofonem za pomocą przewodów.

Gdy jednak przyjrzysz się funkcjom poszczególnych modeli, zauważysz pewne różnice. Podstawowym elementem, który decyduje o funkcjonalności unifonu, jest liczba przewodów. Unifony przeznaczone do instalacji 2-żyłowych pozwalają jedynie na otwarcie drzwi za pomocą przycisku. W przypadku unifonów 4- i 6-żyłowych możliwa staje się rozmowa dwóch osób za pomocą głośników.

Niektóre modele unifonów dostępnych na TIM.pl zawierają dodatkowe elementy, np. magnes ułatwiający odkładanie słuchawki w odpowiednie miejsce czy regulację głośności dzwonka. Zwiększają one wygodę obsługi.

Jak wybrać unifon, który zapewni Ci wygodną obsługę na co dzień?

W domach, w których często przyjmuje się gości, a także w biurach czy obiektach użyteczności publicznej z unifonów korzysta się wiele razy w ciągu dnia. W takich przypadkach szczególnie ważna jest wygodna czy intuicyjna obsługa urządzenia.

Najprostsze modele dostępne w naszym sklepie to tradycyjne unifony ze słuchawką. Ich zalety to przede wszystkim niski koszt, a także prosta obsługa – bez problemu poradzą sobie z nią nawet osoby nieznające nowych technologii.

Wiele osób decyduje się jednak na inny rodzaj unifonów – wyposażony w zestaw głośnomówiący. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele zalet. Aby otworzyć drzwi lub porozmawiać z osobą stojącą na zewnątrz, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. To bardzo wygodne w sytuacji, gdy masz zajęte ręce lub gdy jesteś w trakcie sprzątania czy gotowania i nie chcesz zabrudzić całego urządzenia.

O wyborze odpowiedniego unifonu z naszej oferty powinien również decydować jego wygląd. Warto poświęcić tej kwestii nieco więcej uwagi. Unifon będzie znajdywał się w dobrze widocznym miejscu – w korytarzu Twojego domu lub nawet w pokoju.

Dzięki bogatemu asortymentowi urządzeń w tej kategorii naszego sklepu łatwo dobierzesz wzornictwo do stylu pomieszczenia. Możesz wybrać nie tylko klasyczny unifon ze słuchawką, lecz także nowoczesny model z panelem lub interkomem. Oferujemy też szeroki wybór kolorów – od tych najbardziej popularnych, czyli czerni, szarości i bieli, po nietypowe – pomarańczowe bądź niebieskie.

Unifon to podstawowy element każdej instalacji służącej do otwierania drzwi gościom. Jeśli zadbasz o to, aby był funkcjonalny, solidnie wykonany i trwały, będzie Ci służył niezawodnie przez wiele lat. Przekonaj się o tym, wybierając jeden z modeli dostępnych na TIM.pl!

Jednopixelowy obrazek