Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia:

Kategorie

Filtry

Cena

Producent

Seria produktu

Dostępność

Czy produkt jest w wyprzedaży

Wyczyść wszystkie filtry

Przeszukujemy teraz bazę naszych produktów,
aby znaleźć te, które spełniają Twoje wymagania.

z 903

Oprawy oświetleniowe

Każde światło wymaga odpowiedniej oprawy. A dobrze dobrane oprawy tworzą… odpowiednią oprawę danego wnętrza. W tym przypadku mówimy oczywiście o oprawach dekoracyjnych, takich jak kinkiety, plafoniery i inne. Jednak znacznie częściej oprawę wybiera się ze względu na okoliczności jej zastosowania i ważniejsze od wyglądu zewnętrznego są jej trwałość, odporność, szczelność, wymagane natężenie oświetlenia itp.

Do stref zagrożonych wybuchem (kopalnie, stacje benzynowe, lakiernie) stosuje się specjalne, dedykowane oprawy przeciwwybuchowe. W sytuacjach zagrożenia sprawdza się oświetlenie awaryjne.

Przy zewnętrznym oświetleniu budynków czy reklam znakomicie sprawdzają się projektory.  Do dekoracyjnego oświetlania ścian służy też oświetlenie chodnikowe, montowane bezpośrednio w podłożu.

Wewnątrz obiektów użyteczności publicznej, np. banków, biur, hoteli, sklepów, szkół, gdzie wymagany jest wysoki poziom natężenia oświetlenia, znakomicie sprawdzają się oprawy rastrowe wstropowe i nasufitowe. Oprawy specjalistyczne to np. oprawy bakteriobójcze stosowane w szpitalach czy oprawy do promienników podczerwieni (używane np. przy hodowli drobiu).

Z kolei oprawy hermetyczne stosuje się do oświetlania korytarzy, wejść do budynków, klatek schodowych, przystanków, przejść i parkingów podziemnych, piwnic, warsztatów i pomieszczeń technicznych, magazynów, hal itp. W tych ostatnich zastosowanie znajdują oczywiście także oprawy przemysłowe czy kanałowe.

Wśród opraw oferowanych w TIM SA można odnaleźć także oprawy oświetleniowe, parkowe, ogrodowe, belki i linie świetlne oraz oczywiście osprzęt do wszystkich wymienionych wcześniej opraw.