Panele fotowoltaiczne, słoneczne PV (267)

Panele fotowoltaiczne są podstawą każdej instalacji, która wykorzystuje energię słoneczną do wytwarzania prądu. Ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają energię ze słońca na energię elektryczną, która może zasilać urządzenia w domu. Instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pokryć dużą część zapotrzebowania na prąd w Twoim gospodarstwie domowym.
z

12

JA SOLARJAM66S30-500/MR_BF
Cena:
JA SOLARJAM60S20-380W BF
Cena:
Cena:
VIESSMANNVitovolt M400AK
Cena:
Cena:
JA SOLARM-JS-415
Cena:
LONGI SOLARM-L-570HTH
Cena:
JA SOLARJAM60S20-385W BF
Cena:
Cena:
Cena:
JINKOJKM440N-54HL4R-V
Cena:
JINKOJKM570N-72HL4-V
Cena:
LONGI SOLARLR5-54HIH-410W
Cena:
JINKOJKM445N-54HL4R-V
Cena:
JA SOLARJAM54S30-415/GR_BF
Cena:
LONGI SOLARLR5-66HTH-520M
Cena:
Cena:
LEDVANCE4099854137310
Cena:
LONGI SOLARLR5-66HTH-530M BFR
Cena:
RISENRSM40-8-415M
Cena:
LEDVANCE4099854173363
Cena:
RISENRSM40-8-410M BF
Cena:
RISENRSM40-8-400MB FB
Cena:
LONGI SOLARLR5-54HTB-440M FB
Cena:

Moduły fotowoltaiczne, popularnie zwane panelami, to podstawa każdej instalacji wykorzystującej energię słoneczną do wytwarzania prądu. To właśnie tam, w znajdujących się wewnątrz ogniwach, energia pochodząca z promieni słonecznych jest przetwarzana na energię elektryczną, przekazywaną bezpośrednio do sieci. Jeśli wybierzesz odpowiednią moc, wielkość i inne parametry paneli fotowoltaicznych, możesz pokryć dużą część zapotrzebowania swojego gospodarstwa domowego na prąd. Sprawdź, jakie rodzaje paneli oferujemy w naszym sklepie.

Jak wybrać panele do instalacji fotowoltaicznej?

Poszczególne panele fotowoltaiczne różnią się od siebie przede wszystkim mocą. To kluczowy parametr, na który należy zwrócić uwagę, gdy chcesz w pełni wykorzystać możliwości fotowoltaiki. Moc modułów fotowoltaicznych dobiera się na podstawie realnego zapotrzebowania gospodarstwa domowego na prąd. Ważna jest także wielkość dachu – im większe panele, tym większą mają moc. Ograniczeniem może być tu jednak niewielka powierzchnia dostępna na dachu lub na terenie posesji.

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

W naszym sklepie znajdziesz zarówno panele monokrystaliczne, jak i polikrystaliczne. Jaka jest między nimi różnica oraz który rodzaj wybrać do instalacji fotowoltaicznej?

Zależy to od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i jakie są warunki w miejscu montażu. Atutem paneli polikrystalicznych – produktów starszej generacji – jest atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Są tańsze, dzięki czemu użytkownik może liczyć na szybszy zwrot z inwestycji.

Charakteryzuje je jednak mniejsza wydajność. Oznacza to, że aby uzyskać taką samą ilość energii elektrycznej jak z paneli monokrystalicznych, potrzebne są moduły o większej powierzchni. Nie w każdym przypadku na dachu będzie zatem wystarczająca ilość miejsca, by zamontować takie panele. Zaletą paneli polikrystalicznych okazuje się natomiast efektywne działanie w warunkach rozproszonego światła słonecznego. Krótko mówiąc, dobrze sprawdzają się one w dniach, gdy słońce jest zasłonięte przez cienkie chmury.

Panele monokrystaliczne charakteryzują się wysoką mocą i wydajnością przy niewielkiej powierzchni. To doskonałe rozwiązanie dla niewielkich domów o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Warto mieć na uwadze, że panele monokrystaliczne są najbardziej efektywne w pełnym słońcu. W dni pochmurne też działają, ale z niewielką wydajnością. Zaletą tego rodzaju paneli fotowoltaicznych jest także wygląd – czarny kolor solarów doskonale współgra z nowoczesnymi elewacjami i pokryciami dachowymi. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór obu rodzajów paneli – monokrystalicznych i polikrystalicznych. Warto zwrócić uwagę, że różnią się one również wagą oraz detalami wykończenia. Dzięki temu możesz łatwo znaleźć takie produkty, które będą pasowały do warunków w miejscu inwestycji, także do wymogów Twoich klientów.

Nasza oferta fotowoltaiki dla profesjonalistów

Zajmujesz się montażem fotowoltaiki u swoich klientów? U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do pracy. Oprócz wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych oferujemy także inwertery, kable, elementy konstrukcyjne i ochronne. Dzięki szerokiej ofercie oraz stałej dostępności produktów Twoi klienci nie będą musieli czekać na montaż, a Ty zyskasz opinię solidnego wykonawcy na konkurencyjnym rynku fotowoltaiki. Wybierz wysokiej jakości panele fotowoltaiczne dostępne od ręki. Zamówienia wysyłamy już w 24 godziny!