Panele fotowoltaiczne, słoneczne PV (290)

Panele fotowoltaiczne są podstawa każdej instalacji wykorzystującej energię słoneczną do wytwarzania prądu. Ogniwa fotowoltaiczne, z których są zbudowane przetwarzają energię ze słońca na energię elektryczną, która kolejno może zasilać urządzenia w Twoim domu. Instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pokryć dużą część zapotrzebowania na prąd w Twoim gospodarstwie domowym. Panele fotowoltaiczne różnią się parametrami, dlatego przed zakupem sprawdź kartę produktu.
PHONO SOLARPS415M4-22/WH
Twoja cena:
LONGI SOLARLR5-72HBD-540W
Twoja cena:
JINKOJKM565N-72HL4-BDV
Twoja cena:
JA SOLARJAM72S30 545W SF
Twoja cena:
LONGI SOLARLR5-66HIH-500M SF
Twoja cena:
JINKOM-J-550M
Twoja cena:
LONGI SOLARLR4-60HPH-370M Longi
Twoja cena:
JINKOJKM470M-60HL4-V BF
Twoja cena:
JA SOLARJAM54S30-410W BF
Twoja cena:
LONGI SOLARLR4-72HPH-455M
Twoja cena:
LONGI SOLARM-L-375HPH
Twoja cena:
LONGI SOLARLR4-72HBD-450M
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
PHONO SOLARPS380M4-20/UH(30mm)BW
Twoja cena:
VIESSMANNVitovolt M400AK
Twoja cena:
Twoja cena:
JA SOLARJAM60S20-385W BF
Twoja cena:
PHONO SOLARPS455M4H-24/TH(30mm)
Twoja cena:
LONGI SOLARLR5-54HIH-410W
Twoja cena:
JA SOLARJAM60S20-380W BF
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
JINKOJKM400M-6RL3-V
Twoja cena:

Panele fotowoltaiczne, słoneczne PV

Moduły fotowoltaiczne, popularnie zwane panelami, to podstawa każdej instalacji wykorzystującej energię słoneczną do wytwarzania prądu. To właśnie tam, w znajdujących się wewnątrz ogniwach, energia pochodząca z promieni słonecznych jest przetwarzana na energię elektryczną, przekazywaną bezpośrednio do sieci. Jeśli wybierzesz odpowiednią moc, wielkość i inne parametry paneli fotowoltaicznych, możesz pokryć dużą część zapotrzebowania swojego gospodarstwa domowego na prąd. Sprawdź, jakie rodzaje paneli oferujemy w naszym sklepie.

Jak wybrać panele do instalacji fotowoltaicznej?

Poszczególne panele fotowoltaiczne różnią się od siebie przede wszystkim mocą. To kluczowy parametr, na który należy zwrócić uwagę, gdy chcesz w pełni wykorzystać możliwości fotowoltaiki. Moc modułów fotowoltaicznych dobiera się na podstawie realnego zapotrzebowania gospodarstwa domowego na prąd. Ważna jest także wielkość dachu – im większe panele, tym większą mają moc. Ograniczeniem może być tu jednak niewielka powierzchnia dostępna na dachu lub na terenie posesji.

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

W naszym sklepie znajdziesz zarówno panele monokrystaliczne, jak i polikrystaliczne. Jaka jest między nimi różnica oraz który rodzaj wybrać do instalacji fotowoltaicznej?

Zależy to od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i jakie są warunki w miejscu montażu. Atutem paneli polikrystalicznych – produktów starszej generacji – jest atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Są tańsze, dzięki czemu użytkownik może liczyć na szybszy zwrot z inwestycji.

Charakteryzuje je jednak mniejsza wydajność. Oznacza to, że aby uzyskać taką samą ilość energii elektrycznej jak z paneli monokrystalicznych, potrzebne są moduły o większej powierzchni. Nie w każdym przypadku na dachu będzie zatem wystarczająca ilość miejsca, by zamontować takie panele. Zaletą paneli polikrystalicznych okazuje się natomiast efektywne działanie w warunkach rozproszonego światła słonecznego. Krótko mówiąc, dobrze sprawdzają się one w dniach, gdy słońce jest zasłonięte przez cienkie chmury.

Panele monokrystaliczne charakteryzują się wysoką mocą i wydajnością przy niewielkiej powierzchni. To doskonałe rozwiązanie dla niewielkich domów o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Warto mieć na uwadze, że panele monokrystaliczne są najbardziej efektywne w pełnym słońcu. W dni pochmurne też działają, ale z niewielką wydajnością. Zaletą tego rodzaju paneli fotowoltaicznych jest także wygląd – czarny kolor solarów doskonale współgra z nowoczesnymi elewacjami i pokryciami dachowymi. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór obu rodzajów paneli – monokrystalicznych i polikrystalicznych. Warto zwrócić uwagę, że różnią się one również wagą oraz detalami wykończenia. Dzięki temu możesz łatwo znaleźć takie produkty, które będą pasowały do warunków w miejscu inwestycji, także do wymogów Twoich klientów.

Nasza oferta fotowoltaiki dla profesjonalistów

Zajmujesz się montażem fotowoltaiki u swoich klientów? U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do pracy. Oprócz wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych oferujemy także inwertery, kable, elementy konstrukcyjne i ochronne. Dzięki szerokiej ofercie oraz stałej dostępności produktów Twoi klienci nie będą musieli czekać na montaż, a Ty zyskasz opinię solidnego wykonawcy na konkurencyjnym rynku fotowoltaiki. Wybierz wysokiej jakości panele fotowoltaiczne dostępne od ręki. Zamówienia wysyłamy już w 24 godziny!

Jednopixelowy obrazek