Znaleziono 96 produktów w kategorii

Odkurzacze przemysłowe i warsztatowe

STARMIX018577
Twoja cena:
MAKITAVC2512L
Twoja cena:
MAKITADVC750LZX1
Twoja cena:
GRAPHITE59G607-145
Twoja cena:
MODECO EXPERTMN-94-151
Twoja cena:
GRAPHITE59G606-146
Twoja cena:
GRAPHITE58G097
Twoja cena:
STARMIX018621
Twoja cena:
Twoja cena:
GRAPHITE59G607
Twoja cena:
Twoja cena:
GRAPHITE59G607
Twoja cena:
MAKITADCL182ZB
Twoja cena:
NILFISK18451552
Twoja cena:
NILFISK107415316
Twoja cena:
MAKITADRC200Z
Twoja cena:
STARMIX013862
Twoja cena:
STARMIX016337
Twoja cena:
STARMIX016344
Twoja cena:
STARMIX016375
Twoja cena:
STARMIX016528
Twoja cena:
STARMIX004020
Twoja cena:
Twoja cena:
MAKITADCL280FZ
Twoja cena:

Odkurzacze i odciągi

Pracom budowlanym i remontowym towarzyszy najczęściej duża ilość zanieczyszczeń: kurzu, pyłu, drobinek materiałów budowlanych. Używanie do sprzątania zwykłego domowego odkurzacza nie tylko jest nieskuteczne, lecz także może prowadzić do trwałego uszkodzenia takiego sprzętu.

Profesjonalne ekipy remontowe stawiają wyłącznie na odkurzacze przemysłowe, o wyższej mocy, odporne na działanie resztek materiałów budowlanych. Chcesz zawsze pozostawiać po sobie porządek? Sprawdź, jakie odkurzacze przemysłowe mamy w naszej ofercie!

Czym odkurzacz przemysłowy różni się od zwykłego odkurzacza?

Dobry odkurzacz przemysłowy jest w stanie poradzić sobie z zanieczyszczeniami, wobec których zwykłe domowe odkurzacze okazują się bezradne. To możliwe dzięki dużej mocy ssania, a także specjalnym filtrom.

W warunkach remontu czy budowy domu doskonale sprawdzają się odkurzacze klasy L i M, ale warto wiedzieć, że niektóre modele takich urządzeń nadają się nawet do sprzątania materiałów niebezpiecznych (np. rakotwórczych) czy neutralizowania drobnoustrojów.

Odkurzacz przemysłowy pracuje znacznie wydajniej niż zwykły odkurzacz. Nie musisz też pamiętać o częstej wymianie worków na nowe – takie urządzenia są wyposażone w duże zbiorniki o pojemności nawet kilkudziesięciu litrów.

Gdzie sprawdzą się nasze odkurzacze przemysłowe?

Odkurzacze przemysłowe znajdują się na wyposażeniu większości ekip remontowych. Współczesne standardy wymagają pozostawienia porządku po zakończeniu prac – nie jest wskazane, by to zleceniodawcy sprzątali swój dom po wykonawcach. Usuwanie pyłu poremontowego praz innych resztek pozostałych po malowaniu, skuwaniu posadzek czy wierceniu to jedno z podstawowych zastosowań odkurzacza przemysłowego.

Takie urządzenie przyda Ci się również w warsztacie. Odkurzacze przemysłowe doskonale radzą sobie z wiórami i innymi resztkami powstającymi w wyniku obróbki drewna. W przypadku specjalnych modeli – odkurzaczy warsztatowych – możesz zadbać o porządek niemal bez wysiłku.

Warto wiedzieć, że odkurzacze przemysłowe często nadają się do sprzątania zarówno na sucho, jak i na mokro. Możesz usunąć za ich pomocą różne płyny. Do warsztatu polecamy również pochłaniacze zanieczyszczeń.

Podczas prac wykonywanych na miejscu możesz wykorzystać dodatkowe akcesoria, np. dostępną w naszym sklepie ssawkę tapicerską. O porządek w warsztacie zadbasz także za pomocą ssawki szczelinowej.

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy, który spełni Twoje oczekiwania?

To, czy odkurzacz sprawdzi się w Twoim przypadku, zależy od kilku kwestii. Jeśli chcesz sprzątać szybko i skutecznie, zainwestuj w urządzenie o dużej mocy ssania.

Istotnym parametrem jest także wysokość wytwarzanego przez odkurzacz podciśnienia. Dzięki wysokiej mocy będziesz mógł usunąć zanieczyszczenia również z trudno dostępnych miejsc, np. ze szczelin przy listwach podłogowych czy oknach.

Warto pamiętać, że o wygodzie korzystania z odkurzacza przemysłowego decyduje długość węża oraz kabla. Zbyt krótkie elementy mogą spowodować, że będziesz musiał często przesuwać odkurzacz lub podłączać go do nowego gniazdka. Bywa to niezwykle uciążliwe.

Nie zawsze musi być to przeszkodą – jeśli pracujesz na niewielkiej przestrzeni, poradzisz sobie z krótkim kablem i wężem. Jeśli jednak chcesz, by Twój odkurzacz przemysłowy miał uniwersalne zastosowanie, zwróć na to uwagę podczas zakupu.

Szeroki wybór akcesoriów do odkurzaczy przemysłowych

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko kompletne odkurzacze przemysłowe, lecz także przeznaczone do nich akcesoria i części zamienne. Zaopatrzysz się u nas w zapas specjalnych worków lub wymienisz niedziałający element – np. wąż czy ssawkę – na nowy.

Oferujemy także zestawy końcówek, dzięki którym rozszerzysz możliwości swojego odkurzacza przemysłowego i wykorzystasz go do usuwania innych rodzajów zanieczyszczeń.

Dobrze wybrany odkurzacz przemysłowy to mniej pracy dla Ciebie i Twoich pracowników – przekonaj się o tym, wybierając jeden z dostępnych w tej kategorii modeli. Masz pytania? Z chęcią na nie odpowiemy!

Jednopixelowy obrazek