Dzwonki przewodowe do drzwi (133)

Dzwonki przewodowe to tradycyjne urządzenia podłączane do ogólnodostępnej sieci. Są niezawodne, dostępne w wielu wersjach różniących się wzornictwem, głośnością i tonem sygnału. Na TIM.pl znajdziesz dzwonki przewodowe do drzwi, przeznaczone do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków, a także klasyczne dzwonki szkolne.
ZAMELSUN10000037
Cena:
ZAMELSUN10000483
Cena:
ZAMELSUN10000042
Cena:
ZAMELSUN10000069
Cena:
ZAMELSUN10000039
Cena:
ZAMELSUN10000045
Cena:
ZAMELSUN10000072
Cena:
ZAMELSUN10000044
Cena:
ZAMELSUN10000050
Cena:
Cena:
ORNO GROUP SP. Z O.O.OR-DP-MR-148/PW
Cena:
ZAMELSUN10000088
Cena:
ZAMELSUN10000065
Cena:
ZAMELSUN10000054
Cena:
ZAMELSUN10000418
Cena:
ORNO GROUP SP. Z O.O.OR-DP-MR-148/B
Cena:
ZAMELSUN10000056
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
ZAMELSUN10000047
Cena:
ORNO GROUP SP. Z O.O.OR-DP-MR-161/PW
Cena:
ZAMELSUN10000087
Cena:
KONTAKT-SIMONDDS1.01/11
Cena:
ZAMELSUN10000061
Cena:
KONTAKT-SIMONDDS1.01/49
Cena:

Jakie są rodzaje dzwonków przewodowych?

Wśród dzwonków przewodowych do drzwi można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje: dzwonki czaszowe i tonowe. W przypadku pierwszego rodzaju dźwięk wytwarzany jest w sposób mechaniczny poprzez uderzanie metalowego młoteczka o czaszę. Dzwonki czaszowe mają prostą konstrukcję, dzięki czemu mogą działać bezawaryjnie przez wiele lat. Polecamy je także osobom, które poszukują niedrogich dzwonków do drzwi.

Dzwonki tonowe to bardziej zaawansowane urządzenia. Wytwarzanie dźwięku odbywa się elektronicznie. Dzięki temu można uzyskać różne rodzaje tonów. Standardowe dzwonki to tzw. gongi, emitujące tony na dwóch wysokościach, ale niektóre z modeli mają również możliwość wyboru melodii.

Oprócz przewodowych dzwonków do drzwi oferujemy także klasyczne dzwonki szkolne i alarmowe. To typowe dzwonki czaszowe, emitujące donośny, charakterystyczny dźwięk na poziomie głośności nawet powyżej 90 dB.

W przypadku wybranych modeli dzwonków szkolnych możesz dobrać odpowiedni sterownik. Taki „cyfrowy woźny” umożliwia automatyczne ustawienie godzin włączania dzwonka. Dzwonki szkolne i alarmowe są przystosowane do pracy przy napięciu 24 V.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz dzwonek przewodowy?

W naszym sklepie oferujemy klientom ponad 100 modeli dzwonków przewodowych szkolnych, alarmowych i do drzwi. Zastanawiasz się, który z nich będzie odpowiedni do Twojego domu, biura czy zakładu produkcyjnego?

Przede wszystkim weź pod uwagę miejsce, w którym zamierzasz zamontować dzwonek. Jeśli drzwi znajdują się w pomieszczeniu zamkniętym, możesz wybrać dowolne urządzenie.

Jeżeli jednak zamierzasz zamontować dzwonek na zewnątrz, np. przy furtce, zwróć uwagę na poziom ochrony IP. Dzwonki o podstawowym poziomie ochrony, czyli IP20, nie nadają się do użytku na zewnątrz. Tylko wyższy poziom zapewni im ochronę przed deszczem, wilgocią i kurzem.

Miejsce montażu decyduje także o napięciu. W przypadku dzwonka montowanego wewnątrz budynku może być to standardowe napięcie 230 V. Jeśli chcesz używać dzwonka na zewnątrz, wybierz model przystosowany do napięcia 6, 8 lub 12 V. Dzięki temu unikniesz ryzyka porażenia prądem np. podczas deszczu.

To, w jakim miejscu mieszkasz, powinno mieć wpływ na wybór poziomu głośności dzwonka. W niewielkim mieszkaniu w bloku głośny dzwonek czaszowy może być uciążliwy dla domowników. Sprawdzi się natomiast w domu, którego mieszkańcy często przebywają na wyższych piętrach i mogliby nie usłyszeć dzwoniącego ciszej dzwonka tonowego.

Dobór głośności dzwonka i wysokości tonów to także kwestia indywidualna – jeśli jesteś osobą wrażliwą na dźwięki, pamiętaj o tym, że urządzenie nie powinno dzwonić zbyt głośno.

W dostępnych w naszym sklepie produktach znajdziesz informację na temat poziomu głośności wyrażanego w decybelach (dB). To duże ułatwienie podczas zakupów przez internet – dzięki temu nie musisz słyszeć dźwięku na żywo, by wiedzieć, czy będzie dla Ciebie odpowiedni.

Dzwonek przewodowy do drzwi to nie tylko biały włącznik w kształcie kwadratu. Szeroki wybór produktów w naszym sklepie pozwoli Ci dobrać wygląd dzwonka do stylu Twoich drzwi i całej fasady budynku.

Poszczególne modele różnią się od siebie kolorami i detalami wykończenia. Do nowoczesnych budynków doskonale będą pasowały dzwonki przewodowe w modnym odcieniu antracytu. W przypadku fasady w stylu klasycznym lub rustykalnym sprawdzą się dzwonki retro, z efektownymi czaszami i młoteczkami oraz elementami imitującymi drewno.

Szukasz dzwonka do swojego domu lub dla klienta? Pora poznać bliżej produkty z naszego sklepu!

Jednopixelowy obrazek