Znaleziono 848 produktów w kategorii

Rozłączniki izolacyjne

LOVATOGA160A
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
SIEMENS3LD2504-0TK53
Cena:
LEGRAND406538
Cena:
LEGRAND406539
Cena:
ETI-POLAM004671283
Cena:
LOVATOGA063A
Cena:
ETI-POLAM004671281
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
SIEMENS3LD2103-0TK53
Cena:
LOVATOGA125A
Cena:
SIEMENS3LD2003-0TK53
Cena:
HAGER POLOSBN464QC
Cena:
SIEMENS3LD2203-0TK53
Cena:
SCHNEIDERVCDN20
Cena:
LOVATOGA100A
Cena:
SIEMENS3LD2704-0TK53
Cena:
LOVATOGA040A
Cena:
Cena:
SIEMENS3LD2054-0TK53
Cena:
Cena:

Rozłącznik izolacyjny to jedna z podstawowych form zabezpieczenia instalacji elektrycznej przed zwarciem lub przeciążeniem. Wykorzystuje się go przede wszystkim jako wyłącznik awaryjny w sytuacjach, gdy instalacja uległa uszkodzeniu. Dzięki temu można zapobiec nawet pożarom. Dodatkowo rozłącznik ten izoluje obwód elektryczny, dzięki czemu maszyny i urządzenia mogą działać bez zakłóceń.

Nasza oferta rozłączników izolacyjnych jest skierowana przede wszystkim do profesjonalistów – elektryków, którzy projektują i wykonują instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, handlowych i innych. Sprawdź, jakie rodzaje rozłączników znajdziesz w naszym sklepie i na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia.

W jaki sposób rozłącznik izolacyjny zapewnia bezpieczne działanie instalacji elektrycznej?

Jeśli zajmujesz się elektryką profesjonalnie, na pewno wiesz, jakie znaczenie ma odpowiednie zabezpieczenie instalacji elektrycznej przed przeciążeniami i przepięciami. Właśnie taką funkcję pełnią rozłączniki izolacyjne. W normalnych warunkach, gdy przez obwód przepływa prąd znamionowy, wspomagają one jego przewodzenie. Gdy jednak instalacja zaczyna działać nieprawidłowo, mają one zadanie odizolować elementy obwodu, dzięki czemu osoby obsługujące instalację są chronione przed porażeniem prądem.

Rozłączniki izolacyjne możesz zastosować w większości instalacji elektrycznych, także tych starszego typu. Jeśli odpowiednio dobierzesz rodzaj rozłącznika, zapewnisz w ten sposób bezpieczeństwo zarówno instalacji jednofazowych, jak i trójfazowych.

Jakiego rozłącznika modułowego potrzebujesz?

Poszczególne rozłączniki izolacyjne (zwane także modułowymi) różnią się od siebie kilkoma podstawowymi parametrami. Są to przede wszystkim:

  • znamionowy prąd ciągły – to wartość określająca, jaki prąd może przepływać przez urządzenie;
  • znamionowy warunkowy prąd zwarciowy – maksymalna wartość prądu, który może przepływać przez urządzenie w warunkach przeciążenia;
  • liczba biegunów – w zależności od fazy stosuje się rozłączniki o określonej liczbie biegunów – 2 dla instalacji jednofazowych i 4 lub 6 dla instalacji trójfazowych;
  • stopień ochrony IP – wskaźnik określający odporność rozłącznika na wilgoć i wpływ drobnych zanieczyszczeń – poszczególne modele nadają się do użytku wewnątrz budynków lub także na zewnątrz.

W naszej ofercie znajdziesz również rozłączniki z pokrętłem, za pomocą którego możesz regulować pracę urządzenia.

Rozłączniki modułowe są stosunkowo łatwe w montażu. Mocuje się je najczęściej za pomocą połączenia śrubowego. Jeśli chcesz mieć pewność, że element zmieści się w szafie rozdzielczej lub w innym miejscu montażu, pamiętaj o sprawdzeniu jego głębokości.

Rozłączniki modułowe, którym ufają profesjonaliści

Rola rozłącznika modułowego w instalacji elektrycznej jest kluczowa – to od jego działania zależy, czy będzie ona właściwie chroniona przed uszkodzeniem. Profesjonalni elektrycy doskonale o tym wiedzą i wybierają wyłącznie sprzęt wyprodukowany przez cenionych w branży producentów. Rozłączniki izolacyjne, które znajdziesz na TIM.pl, to produkty właśnie takich firm: Hager Polo, Legrand, Siemens, Schneider Electric, a także wielu cenionych polskich producentów. Możesz mieć pewność, że nasze rozłączniki spełnią swoje zadanie w każdych warunkach i zapewnią bezpieczne działanie obwodu elektrycznego!

Szukasz sposobu na wytrzymałą na przeciążenia, sprawnie działającą instalację? Sprawdź rozłączniki izolacyjne na TIM.pl!

Najczęściej zadawane pytania

Jednopixelowy obrazek