Numer katalogowy:
Indywidualny numer indentyfikacyjny nadany przez producenta.
004250018
Symbol artykułu:
Typ produktu określony przez producenta.
VVC3 24kV/125A
Nazwa klasy:
Bezpieczniki średniego napięcia wielkiej mocy przeznaczone są do zabezpieczania urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych SN (przewodów, kabli, transformatorów, silników, baterii kondensatorów) przed termicznymi i dynamicznymi działaniami prądu zwarciowego oraz przed niekontrolowanym wzrostem temperatury w przypadku wkładek z wyzwalaczem termicznym.
Wkładka topikowa SN
Wyzwalacz termiczny:
Wkładki topikowe typu VVT-D3 wyposażone są w wyzwalacz termiczny. Zadziałanie wyzwalacza termicznego powoduje uruchomienie wybijaka 80N i następuje wtedy, gdy korpus wkładki topikowej osiągnie temperaturę ok. 120°C niezależnie od miejsca źródła ciepła.
nie
Prąd znamionowy [A]:
Ustalona przez producenta wartość prądu, który aparat może przewodzić podczas pracy ciągłej, przy określonej temperaturze odniesienia otaczającego powietrza.
125
Napięcie znamionowe AC [kV]:
Napięcie znamionowe prądu przemiennego AC to wartość napięcia elektrycznego określona dla danego urządzenia, która jest zalecana lub maksymalnie dopuszczalna do prawidłowego i bezpiecznego działania. Jest to wartość, która jest podawana przez producenta urządzenia i jest uwzględniana w procesie jego projektowania i użytkowania.
10/24
Częstotliwość znamionowa [Hz]:
Częstotliwość napięcia zasilającego, przy której przewidziano pracę aparatu elektrycznego i do której się odnoszą inne wielkości charakteryzujące aparat.
50/60
Siła wybijaka [N]:
Wybijak wkładki topikowej VV po zadziałaniu ma długość ok. 30mm i wysuwa się z siłą początkową ok. 50N we wkładkach VVC3 i z siłą ok. 80N we wkładkach VVT-D3. Zadaniem wybijaka jest sygnalizowanie zadziałania wkładki oraz uruchomienie mechanizmu wyzwalania rozłączników bezpiecznikowych mocy.
50
Znamionowa zwarciowa zdolność wyłączania [kA]:
Prąd przetężeniowy występujący w przypadku zwarcia powstałego na skutek uszkodzenia lub niewłaściwego połączenia w obwodzie elektrycznym.
63
Najmniejszy prąd wyłączalny I3 [A]:
Znamionowy najmniejszy prąd wyłączalny I3 wkładek VV jest to najmniejsza wartość prądu, od której wkładki są w stanie przerwać spodziewany prąd przetężeniowy. W przypadku pracy wkładki przy przeciążeniu poniżej jej „najmniejszego prądu wyłączalnego I3”, wkładki o niepełnym zakresie działania nie potrafią tego prądu wyłączyć. Ich zakres wyłączania istnieje od wartości prądu I3 do znamionowej zwarciowej wartości prądu wyłączenia [kA]
473
Rezystancja na zimno Rc [mΩ]:
Jest to rezystancja nieobciążonej wkładki topikowej, zmierzona pomiędzy jej zaciskami w stanie nienagrzanym w temperaturze otoczenia ok. 20°C
11,9
Straty mocy Pn [W]:
Moc wydzielona we wkładce topikowej VV obciążonej prądem znamionowym In po osiągnięciu przez wkładkę temperatury ustalonej.
317
Całka przedłukowa I2t min [A2s]:
Jest miarą ilości ciepła Q przepływającego przez wkładkę topikową w czasie przedłukowym tj. do początku topienia się topika. Liczbowo jest energią cieplną jaką prąd w rozpatrywanym obwodzie wydzieliłby na rezystancji 1 ohma.
49000
Całka wyłączania I2t max [A2s]:
Jest sumą ilości ciepła Q przepływającego przez wkładkę topikową w czasie przedłukowym i w czasie łukowym tj. do całkowitego przetopienia się topika i przerwania prądu zwarciowego. Liczbowo jest energią cieplną jaką prąd w rozpatrywanym obwodzie wydzieliłby na rezystancji 1 ohma w czasie przedłukowym i łukowym.
220000
Średnica "d" [mm]:
Średnica zewnętrzna "d" obudowy podana w milimetrach. Średncica została oznaczona na rysunku wymiarowym poniżej.
83,5
Długość "e" [mm]:
Długość korupusu bez nasadki zestykowej "e" obudowy podana w milimetrach. Długość została oznaczona na rysunku wymiarowym poniżej.
442
Waga [kg]:
Masa całkowita produktu podana w kilogramach.
5,8