Znaleziono 19 produktów w kategorii

Kratki wentylacyjne

AIRROXY02-147
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:

Kratki wentylacyjne

Najważniejszą funkcją kratek wentylacyjnych jest zapewnienie odpowiednich warunków wymiany powietrza w pomieszczeniu. Dzięki kratkom do wewnątrz dostaje się świeże powietrze pozbawione zanieczyszczeń, a zapachy z kuchni, łazienki czy toalety mogą być skutecznie usuwane. Kratka wentylacyjna pełni także funkcję estetyczną – przykrywa wylot kanału wentylacyjnego.

Dlaczego kratka wentylacyjna jest niezbędna, by zapewnić świeże powietrze w budynku?

Zgodnie z przepisami dotyczącymi wentylacji i klimatyzacji w budynkach powinno się zapewnić możliwość odprowadzania zużytego powietrza i doprowadzania świeżego. Robi się to za pomocą wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej. Niezależnie od tego, jaki system wybierzesz, kratka wentylacyjna zawsze powinna być jednym z jego elementów.

Dzięki kratce wentylacyjnej powietrze usuwane z pomieszczenia może swobodnie wydostawać się do kanału wentylacyjnego. Jednocześnie do środka przedostaje się odpowiednia ilość nawiewanego powietrza, bez ryzyka wychłodzenia pomieszczenia.

Kratki wentylacyjne powinno się montować w miejscach, gdzie jest konieczna sprawna wymiana powietrza. Dotyczy to przede wszystkim kuchni (tu odprowadzanie nieświeżego powietrza jest niezbędne zwłaszcza podczas gotowania i smażenia), a także łazienki i toalety, w których panuje duża wilgotność. Dodatkowo warto wyposażyć się w filtry do wentylatorów, które zatrzymają zanieczyszczenia.

Warto pamiętać także o montażu kratek w pomieszczeniach pozbawionych okien. Jeśli odpowiednio zaplanuje się rozmieszczenie kanałów wentylacyjnych już na etapie projektowania budynku, a następnie wyposaży kanały wentylacyjne w kratki, można skutecznie zapobiec powstawaniu grzybów i pleśni, a także utrzymywaniu się nieprzyjemnych zapachów przez dłuższy czas.

Czym różnią się żaluzje do wentylatorów od kratek wentylacyjnych?

Żaluzje do wentylatorów to szczególny rodzaj kratek wentylacyjnych. Są one wyposażone w ruchome listewki, które zmieniają swoje położenie w zależności od kierunku ruchu powietrza. Dzięki temu są w stanie lepiej chronić system wentylacji przed zanieczyszczeniami i wilgocią.

Wytrzymałe, solidnie wykonane żaluzje do wentylatorów wykonane z aluminium, które znajdziesz na TIM.pl, możesz wykorzystać jako wylot kanału wentylacyjnego umieszczony na zewnątrz budynku. Są odporne na wilgoć i korozję, dlatego zapewnią skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dopasuj kratkę wentylacyjną do wystroju wnętrza

Zamocowanie kratki u wylotu kanału wentylacyjnego jest konieczne ze względów praktycznych. Warto jednak pomyśleć o takich akcesoriach jak o elemencie wystroju wnętrza. Jeśli zależy Ci na niskich kosztach, możesz wybrać z naszej oferty klasyczne, okrągłe lub kwadratowe kratki wentylacyjne wykonane z tworzywa sztucznego. Do wyboru masz także kratki aluminiowe, dostępne w białym, srebrnym lub brązowym kolorze. Takie produkty doskonale wkomponują się w nowocześnie zaprojektowane pomieszczenia.

Chcesz zadbać o estetyczne i funkcjonalne wykończenie systemu wentylacji? Kratki wentylacyjne z oferty TIM-u zapewnią Ci efekt, jakiego oczekujesz! Wybierz produkt dla siebie!

Jednopixelowy obrazek