Znaleziono 34 produktów w kategorii

Klimatyzatory przenośne

Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
WARMTECSOTRA KP26W
Twoja cena:
HYUNDAIHPP-09CO
Twoja cena:
Twoja cena:
RAVANSONKR-7010
Twoja cena:
Twoja cena:
INIM ELECTRONICSVesser 12VF
Twoja cena:
MPMMKL-02
Twoja cena:
HYUNDAIHRP-M09CO
Twoja cena:
RAVANSONKR-2011
Twoja cena:
KAISAIKPPH-09HRN29
Twoja cena:
NEO90-135
Twoja cena:
VOLTENOVO1988
Twoja cena:
BLAUPUNKTBAC-PO-0709-D37W
Twoja cena:
TEESATSA8041
Twoja cena:
CLIMATIVE SP. Z O.O.AC26-S Yin Black Mat
Twoja cena:
FRALFSC09.1
Twoja cena:
MALATECK6042
Twoja cena:
CLIMATIVE SP. Z O.O.AC26-S Yang White Mat
Twoja cena:
Twoja cena:
GOOBAY59513
Twoja cena:
NEO90-136
Twoja cena:

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzator przenośny to urządzenie składające się z pojedynczej jednostki. W jej wnętrzu są umieszczone wszystkie elementy niezbędne do chłodzenia pomieszczeń. Zaletą klimatyzatora przenośnego jest wygodne podłączanie, bez konieczności wykonywania żadnych prac montażowych.

Jak działa klimatyzator przenośny?

W odróżnieniu od klimatyzacji split, która jest podzielona na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną, klimatyzator przenośny to tylko jedno urządzenie. Znajdują się w nim wszystkie elementy niezbędne do chłodzenia powietrza.

Tego typu klimatyzatory są wyposażone w dwa wymienniki ciepła – parownik, pobierający ciepłe powietrze z otoczenia, i skraplacz, oddający ciepło na zewnątrz. Ich działanie jest możliwe dzięki krążącemu w klimatyzatorze czynnikowi chłodzącemu.

Z uwagi na to, że klimatyzacja przenośna nie ma jednostki zewnętrznej, ciepło jest odprowadzane poza budynek za pomocą rury, którą umieszcza się w otwartym oknie. Zapewnia to pełną mobilność – urządzenie możesz ustawić w dowolnym miejscu z dostępem do prądu. Szczególnym typem klimatyzatora przenośnego jest klimator, który jest cichszy w działaniu oraz wykorzystuje do schładzania pomieszczenia wodę zamiast freonu.

Jakie rodzaje klimatyzatorów przenośnych oferujemy?

Większość klimatyzatorów przenośnych nie różni się od siebie, jeśli chodzi o sposób działania czy konstrukcję. To, czy urządzenie rzeczywiście będzie spełniało swoje zadanie, zależy jednak przede wszystkim od jego jakości. Zakup klimatyzatora to inwestycja najczęściej na kilkanaście lat – tyle posłuży Ci sprzęt, pod warunkiem że wybierzesz cenionych na rynku producentów.

Solidnie wykonane klimatyzatory przenośne, które znajdziesz w naszej ofercie, wyróżniają się nie tylko niezawodną pracą i długą żywotnością. Poszczególne modele są także wyposażone w dodatkowe funkcje, które ułatwią Ci korzystanie z domowej klimatyzacji, np.:

  • zdalne sterowanie za pomocą pilota;
  • pracę w trybie wentylacji lub osuszania;
  • funkcję jonizacji powietrza;
  • oczyszczanie powietrza za pomocą filtra HEPA;
  • timer – wyłącznik czasowy.

Sprawdź, co jest ważne przy zakupie klimatyzatora przenośnego

Chcesz wybrać odpowiedni model klimatyzatora przenośnego z oferty TIM-u? Pomożemy Ci w zakupie! Najważniejszą kwestią jest wydajność urządzenia. Powinna ona być dopasowana do powierzchni pomieszczenia, które zamierzasz schładzać.

Wydajność możesz ocenić na podstawie następujących parametrów:

  • mocy urządzenia – w warunkach domowych sprawdzą się urządzenia o mocy około 2,5 kW;
  • przepływu powietrza (w m3 na godzinę);
  • deklarowana przez producenta powierzchnia, którą można efektywnie chłodzić.

Jeśli zamierzasz korzystać z klimatyzatora przenośnego w niewielkim pokoju, nie musisz wybierać urządzenia o najwyższej wydajności. Wystarczy Ci wówczas mniejszy, tańszy klimatyzator.

Inną ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, jest długość rury odprowadzającej ciepłe powietrze. Warto od razu zastanowić się, gdzie będzie stał Twój klimatyzator przenośny. Jeśli nie masz wolnej przestrzeni bezpośrednio przy oknie, rozważ zakup urządzenia z dłuższym wężem.

Nie da się ukryć, że klimatyzatory przenośne, z racji tego, że w całości znajdują się wewnątrz pomieszczenia, pracują głośniej niż klimatyzacja typu split. Jeśli chcesz, by urządzenie nie zakłócało Twojej pracy lub wypoczynku, zwróć uwagę na poziom emitowanego hałasu. Dla własnego komfortu zadbaj o to, by nie był on wyższy niż 65 dB.

Chcesz szybko zmienić temperaturę w pomieszczeniu i uniknąć zmęczenia upałami? Wybierz jeden z klimatyzatorów przenośnych na TIM.pl – znajdziesz u nas sprzęt renomowanych producentów: Blaupunkt, Whirlpool, Electrolux i innych.

Najczęściej zadawane pytania

Jednopixelowy obrazek