Znaleziono 47 produktów w kategorii

Grzejniki olejowe

EMERIOHO-124421
Cena:
VOLTENOVO0274
Cena:
VOLTENOVO0157
Cena:
VOLTENOVO0156
Cena:
EMERIOHO-105589
Cena:
VOLTENOVO0728
Cena:
VOLTENOVO0276
Cena:
Powiadom o dostępności
VOLTENOVO0827
Cena:
MASTERB 230
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
MASTERB 150 CEG
Cena:
MASTERBV 77 E
Cena:
MASTERB 100 CED
Cena:
MASTERB 150 CED
Cena:
MASTERB 70 CED
Cena:
MASTERXL 91
Cena:
MASTERHALL 1500
Cena:
MASTERB 180
Cena:
Cena:
Cena:
MASTERB 65 CEL
Cena:
MASTERBV 170
Cena:

Grzejniki olejowe to proste i łatwe w obsłudze urządzenia grzewcze, które możesz zamontować w dowolnym miejscu z dostępem do prądu. Skutecznie ogrzewają wnętrze budynku za pomocą znajdującego się w nich oleju o wysokiej temperaturze.

W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje urządzeń: grzejniki olejowe żeberkowe i panelowe, przypominające grzejniki centralnego ogrzewania, a także nagrzewnice olejowe, doskonałe do ogrzewania dużych pomieszczeń. Dowiedz się o nich więcej!

Grzejniki olejowe – rodzaj ogrzewania elektrycznego

Rozważasz zakup grzejnika olejowego i zastanawiasz się, w jaki sposób działają te urządzenia grzewcze? Takie grzejniki wykorzystują do działania prąd – jest to więc rodzaj ogrzewania elektrycznego. Po podłączeniu grzejnika do gniazdka grzałki rozgrzewają znajdujący się wewnątrz olej. Rozgrzany płyn przekazuje swoje ciepło metalowej obudowie, która następnie ogrzewa powietrze wokół.

Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą grzejnika olejowego trwa dość długo. Urządzenie potrzebuje sporo czasu, by się rozgrzać, przez długi czas utrzymuje za to ciepło. Pomimo tego grzejniki olejowe warto wybrać ze względu na wygodę. Możesz je ustawić w dowolnym miejscu, a dzięki kółkom obecnym w wyposażeniu niektórych modeli – także szybko przesuwać.

W jakich rodzajach pomieszczeń możesz zastosować grzejniki olejowe?

Jedną z ważnych zalet grzejników olejowych jest ich uniwersalne zastosowanie. W przeciwieństwie do systemów centralnego ogrzewania czy kotłów gazowych nie potrzebujesz żadnych dodatkowych przyłączy ani urządzeń. Wystarczy, że podłączysz grzejnik olejowy do prądu i już możesz wykorzystywać go do ogrzewania pomieszczenia.

Grzejniki olejowe, które znajdziesz w ofercie TIM.pl, są niedrogie i łatwe w użyciu – a dzięki temu doskonale nadają się jako ogrzewanie uzupełniające. Wiele osób kupuje takie grzejniki jako element wyposażenia pokoju czy łazienki. W ten sposób mogą uzyskać optymalną temperaturę we wnętrzu bez uruchamiania głównego systemu ogrzewania, np. po powrocie do domu w chłodniejszych miesiącach roku.

Dzięki temu, że w naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt modeli grzejników olejowych o różnych rozmiarach i parametrach, możesz łatwo znaleźć urządzenie, które będzie pasowało do danego pomieszczenia. Tego rodzaju grzejniki nadają się do ogrzewania pomieszczeń w domach, biurach, a nawet większych halach przemysłowych czy obiektach użyteczności publicznej. Grzejniki olejowe są często stosowane także w domkach letniskowych.

Kiedy wybrać grzejnik olejowy, a kiedy nagrzewnicę?

W tej kategorii, oprócz grzejników olejowych panelowych lub żeberkowych, znajdziesz także nagrzewnice olejowe. Technologia ich działania jest podobna – w przypadku nagrzewnic za wytwarzanie ciepła również odpowiadają grzałki podnoszące temperaturę oleju.

Inne jest natomiast zastosowanie tych urządzeń. Nagrzewnice są przeznaczone przede wszystkim do dużych pomieszczeń, wymagających ogrzewania za pomocą urządzeń o dużej mocy i efektywności. Najczęściej stosuje się je w halach przemysłowych, magazynach i innych obiektach wielkokubaturowych.

Wybierz z oferty TIM-u grzejnik olejowy dla siebie

Wiemy, czym powinien wyróżniać się dobry grzejnik olejowy. Dzięki temu możemy zaproponować Ci starannie wyselekcjonowane produkty, które zapewnią Ci efektywne i energooszczędne ogrzewanie. W naszej ofercie znajdziesz grzejniki olejowe:

  • O różnej mocy – im większa moc urządzenia, tym większa efektywność, jeśli chodzi o ogrzewanie. Szeroki wybór grzejników na TIM.pl pozwoli Ci odpowiednio dobrać ten parametr do wielkości pomieszczenia.
  • Różniące się rozmiarem i liczbą żeberek – wielkość grzejnika, podobnie jak jego moc, powinna być dopasowana do powierzchni, jaką będzie ogrzewać.
  • Z termostatem i wyłącznikiem czasowym – dzięki możliwości regulacji mocy możesz dostosować tryb pracy grzejnika do własnych potrzeb, oszczędzając jednocześnie energię.

Szukasz prostego sposobu na ciepło w domu? Właśnie go znalazłeś! Wybierz jeden z grzejników olejowych z oferty TIM.pl!

Jednopixelowy obrazek