VENTS WENTYLATOR KANAŁOWY DWUBIEGOWY TT Ø100 187m³/h CICHY 36dB
Twoja cena:
szt.


Opis produktu


ZASTOSOWANIE
Wentylatory kanałowe o przepływie mieszanym serii TT wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnych systemach wentylacji, które wymagają stosunkowo niewysokiego sprężu, silnego strumienia powierza oraz niskiego poziomu hałasu. Dzięki obudowie z plastiku ABS, wentylatory nie ulegają korozji. Są znakomitym rozwiązaniem do instalacji wentylacyjnych budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. W jednym systemie możliwe jest równoległe lub szeregowe zainstalowanie paru wentylatorów. Ma to na celu zwiększenie wydajności lub podwyższenie ciśnienia. Wentylatory przystosowane są do transportu powietrza o temp. do + 60ºC. Dedykowane są do kanałów wentylacyjnych o średnicach: 100, 125, 150, 160 mm (w zależności od modelu).
KONSTRUKCJA
Wentylatory TT posiadają kompaktowe wymiary i możliwość demontażu wirnika wraz z silnikiem bez konieczności ingerencji w system wentylacyjny. Obudowa wentylatora i wirnika wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego ABS, które posiada bardzo wysoką trwałość i walory mechaniczne.Blok silnika z wirnikiem oraz skrzynką zaciskową przymocowany jest do obudowy za pomocą specjalnych klamer z zatrzaskami, aby demontaż można było przeprowadzić bez posiadania specjalnych umiejętności i narzędzi. Taka konstrukcja maksymalnie upraszcza obsługę wentylatora.
SILNIK
Jednofazowy silnik na łożyskach kulkowych posiada dwie prędkości obrotowe. Dla ochrony przed przeciążeniem, wentylatory wyposażone są w termo zabezpieczenie (bezpiecznik termiczny). Klasa ochrony silnika: IP X4.
REGULACJA PRĘDKOŚCI
Dzięki odpowiedniej budowie (dwa biegi silnika), wentylator może funkcjonować na 2 prędkościach. Jeżeli natomiast, niezbędne jest płynne albo skokowe regulowanie prędkości można zastosować regulator stopniowy wydajności albo płynny regulator tyrystorowy i podłączyć go do zacisku maksymalnej, (wysokiej) wydajności silnika.
MONTAŻ
Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Obudowa wentylatora wykonana jest na płaskiej płycie montażowej, dzięki której wentylator może być przymocowany bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu. Wentylatory mogą być ustawiane na początku, w środku lub na końcu systemu wentylacyjnego. W jednym systemie możliwe jest zainstalowanie pary wentylatorów równolegle (w celu zwiększenia wydajności) lub szeregowo, (w celu zwiększenia ciśnienia pracy). Do tego celu służą zestawy TTP – połączenie równoległe lub TTS – połączenie szeregowe. Żeby uprościć montaż i podpięcie, skrzynka montażowa może znajdować się w dowolnym położeniu.
PARAMETRY PRODUKTU:
EAN: 4823016238160
Oznaczenie handlowe: TT 100
Kolor produktu: biały
Rodzaj: wentylacja przemysłowa
Rodzaj wentylatora: kanałowy o przepływie mieszanym
Tryb pracy: ciągły
Rodzaj materiału: tworzywo sztuczne ABS
Średnica otworu do montażu: 96 mm (ØD),
Ø100 mm (kanał)
Kierunek montażu: poziomy, pionowy
Prąd znamionowy In: 0,11 / 0,19 A
Napięcie znamionowe Un: 230 V~
Częstotliwość znamionowa: 50 Hz
Pobór energii: 21 / 40 W
Montaż: wkręty do podłoża
Stopień ochrony: IP04
Obroty silnika: 2180 / 2385 obr./min.
Maks. wydatek powietrza (m³/h): 145 / 187
Poziom hałasu: 27 / 36 dB (w odległości 3m)
Temperatura pracy: maks. 60 °C
Wymiary (szer. × wys. × gł.): 246 (L) × 190 (H) × 167 (B)
Waga netto (kg): 1,4
Dodatkowe informacje: brak kabla podłączeniowego w zestawie

Dane produktowe


Dane techniczne

Jednostka
szt.
Kod producenta
TT 100
Producent
VENTS
EAN
4823016238160

Dane logistyczne

Ean
4823016238160
Typ przesyłki - dla 1 jednostki sprzedażowej
Paczka


Opinie