Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 11.04.2017

Zaczarowany ogród. W najlepszym stylu.

Odpowiednio dobrane oświetlenie jest istotnym elementem dekoracyjnym każdego domu. Podobnie jest z ogrodem. Światło nie tylko pozwala korzystać z uroków świeżego powietrza po zmroku i poprawia bezpieczeństwo, ale także buduje odpowiedni nastrój i eksponuje stylowe elementy małej architektury albo wyjątkowe rośliny.

W ofercie Sklepu TIM.PL znajduje się szeroka oferta opraw ogrodowych licząca ponad 200 produktów najlepszych producentów, m.in.: Kanlux, Sun Electro, Ledvance czy Philips.

Dobierz oświetlenie do przestrzeni

W zależności od własnego gustu, klimatu ogrodu i miejsca instalacji można wybierać z wielu dostępnych typów oświetlenia. Propozycje są rozmaite, znajdziemy wśród nich reflektory, oprawy wiszące, kinkiety, plafoniery, lampy stojące, stylizowane latarnie, słupki czy oprawy dedykowane do oświetlania schodów bądź roślin.

Oprawy instaluje się w wielu miejscach. Najpopularniejsze jest oświetlenie kinkietem z czujnikiem ruchu bramy i drzwi wejściowych do domu, a także wytyczenie stojącymi lampami, latarniami lub słupkami alejek i drogi dojazdowej. Do oświetlenia roślinności i oczek wodnych najczęściej stosuje się niewielkie lampiony, kule, niskie słupki bądź lampy punktowe montowane w posadzce.

Światłem zbuduj odpowiedni styl

Proste, geometryczne wzory najbardziej będą pasować do nowoczesnej i minimalistycznej aranżacji ogrodu. Lampy stylizowane, stworzone ze szkła i giętej stali dobrze sprawdzą się w romantycznych ogrodach angielskich.

Jeśli boimy się, że włączone oświetlenie przyciągnie po zmroku owady, można zdecydować się na oświetlenie LEDowe, ponieważ nie emituje ono promieni ultrafioletowych, na które tak naprawdę (a nie na światło jako takie) reagują insekty. Coraz większą popularnością cieszy się także oświetlenie solarne, najczęściej w postaci słupków wbijanych w ziemię, które do działania nie potrzebuje instalacji elektrycznej, a energię czerpie ze słońca.

Postaw na wytrzymałe materiały

Oświetlenie może być wykonane z różnych materiałów. Klosze to najczęściej szkło lub tworzywo sztuczne, a obudowa – tworzywo sztuczne, aluminium lub stal. Z punktu widzenia bezpieczeństwa należy wybierać takie oprawy, które mogą być stosowane na zewnątrz, także w trudnych warunkach atmosferycznych – świadczy o tym wysoki stopień ochrony, np. IP43, IP54, IP65.

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: