Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 08.09.2017

Zyskaj kontrolę nad swoimi wydatkami za energię

Wystarczy kilka kroków, aby ograniczyć zużycie prądu i mieć większą kontrolę nad swoimi wydatkami. Jak? To proste. Marka Grasslin oferuje produkty, które pewnością pomogą Wam zręcznie zarządzać wydatkami na energię elektryczną.

Nie jest tajemnicą, że wraz z rozwojem cywilizacyjnym zapotrzebowanie na prąd staje się coraz większe. Telewizory, laptopy, telefony, ale też pralki i lodówki potrzebują do swojego działania zasilania. Nawet jeśli część z nich ma wbudowany akumulator, to przecież w końcu się rozładuje i będzie trzeba go naładować. W całym codziennym zamieszaniu zapominamy też o odłączaniu ładowarek oraz wielu innych urządzeń, które zużywają prąd, a nie są przez nas w danej chwili wykorzystywane. W ten sposób rachunki rosną, a my zwyczajnie tracimy pieniądze.

Skuteczne technologie dla przemysłu i gospodarstw domowych

Firma Grasslin specjalizuje się w produkcji urządzeń wpływających na oszczędność energii elektrycznej, która ze względu na swoje coraz szersze zastosowanie, staje się coraz droższa. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje ok. 2000 typów wysokiej jakości wyrobów, posiadających certyfikat ISO 9001 oraz mających zastosowanie w przemyśle, rzemiośle i gospodarstwie domowym. Produkty można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwszą stanowią zegary mechaniczne, wśród których można wyróżnić urządzenia synchroniczne, bez rezerwy działania oraz urządzenia kwarcowe z rezerwą działania. Druga grupa to zegary cyfrowe (elektroniczne).

Liczniki, zegary i regulatory dla zwiększenia oszczędności

Do najciekawszych produktów zaliczyć z pewnością można licznik godzin pracy z napędem synchronicznym. Pojemność liczydła - 99999.99 godz. umożliwi prezentację najważniejszych informacji, a łatwy montaż zapewnią zaciski śrubowe. Chcąc mieć większe możliwości sterowania i zarządzania zużyciem prądu, warto zaopatrzyć się w mechaniczny zegar przełączający. Wyposażony w program dzienny, rozdzielczość programowania 15 min oraz wersje do wbudowania, nabudowania i euroszynę, pozwalające na dowolną konfigurację. Dla wymagających klientów doskonałym rozwiązaniem będzie cyfrowy zegar przełączający. Urządzenie posiada także program tygodniowy, a jednak w jego pamięci znajduje się aż 20 miejsc. Do tego 3-letnia rezerwa działania i szybka rozdzielczość programowania. Za pomocą zegara można sterować urządzeniami elektrycznymi w gospodarstwach domowych, przenośnymi grzejnikami, oświetleniem oraz tworzyć symulację obecności lokatorów. Przydatnym urządzeniem nie tylko w domu, ale także w wielu firmach jest elektroniczny regulator temperatury. Urządzenie posiada szeroki zakres temperatur od +5°C do +32°C dostępny na dwóch poziomach. Do tego mechaniczny zegar przełączający i duża 5-godzinna rezerwa działania. Praktycznym dodatkiem do całego zestawu jest wyłącznik zmierzchowy zintegrowany z zegarem sterującym do montażu na szynie. Aż 50 miejsc w pamięci, program tygodniowy, rozdzielczość programowania 1 min oraz czujnik światła w wyposażeniu. Istnieje możliwość programowania niektórych zegarów elektronicznych za pomocą komputera i specjalnego, stworzonego do tego celu oprogramowania, co znacznie przyspiesza i ułatwia obsługę tych urządzeń.

Sposobów na mniejsze rachunki za prąd jest przynajmniej kilkanaście. Wszystkie z nich znajdziecie w Sklepie TIM.PL. Zapraszamy do zakupów!

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jak byś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: