Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 19.09.2017

Zwiększ widoczność na drodze. Najlepsze oświetlenie samochodowe na TIM.PL

Jazda samochodem to wielka frajda, jednak żeby podróżowanie było przyjemne i przede wszystkim bezpieczne, konieczne jest zadbanie o najlepsze oświetlenie.

Światła niezbędne na co dzień

Obowiązujące w naszym kraju przepisy nakazują jazdę z włączonymi światłami przez cały rok. Ważne jest więc, aby żarówki charakteryzowały się dużą żywotnością, a przy tym świeciły odpowiednio jasno. Dla osób ceniących sobie solidność, idealną propozycją będą żarówki z serii Night Breaker Unlimited marki Osram. Do ich największych zalet z pewnością można zaliczyć jasność na wysokim poziomie oraz prosty montaż. Kierowcy szukający produktów o wyższych parametrach powinni skierować się ku halogenom Cool Blue Intense. Model ten wyróżnia się szerokim kątem świecenia oraz delikatnym niebieskim odcieniem. W samochodzie można też zamontować światła LED DRL LEDriving do jazdy dziennej, które mają moc od kilku do kilkunastu watów. Oprócz zalet wizualnych, tego typu oświetlenie wpływa na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w pojeździe - światła do jazdy dziennej nie współpracują z tylnymi światłami pozycyjnymi, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.

 
Lampy ksenonowe - duża intensywność świecenia dla większego bezpieczeństwa

Żarówki ksenonowe charakteryzują się większą skutecznością świetlną w porównaniu z tradycyjnymi lampami halogenowymi. Wyposażone w nie samochody wyróżnia bardzo jasne światło, tak jak jest to w przypadku żarówek z serii Xenarc. W ten sposób pojazd jest wyraźniejszy i widoczny z dalszej odległości. Należy jednak pamiętać, że lampy ksenonowe wymagają specjalnego układu zapłonowego, wytwarzającego wysokie napięcie niezbędne do ich uruchomienia. Lampy Xenarc Silverstar to z kolei najjaśniejsza żarówka ksenonowa na świecie. Daje o 30% więcej światła niż standardowa lampa ksenonowa i ma o 20% większy zasięg, a jej trwałość wynosi 2500h.

 
Oświetlenie pomocnicze - aby wszystkie manewry były widoczne

Nasze pojazdy są również wyposażone w inne typy oświetlenia. Wśród nich m.in. światła sygnałowe takie jak kierunku jazdy, awaryjne czy obrysowe. Inną grupę stanowi oświetlenie rozpoznawcze, np. tylnej tablicy rejestracyjnej. Do jej oświetlenia sprawdzą się żarówki Ultra Life marki Osram o białej barwie światła i trzy razy dłuższej żywotności niż standardowe oświetlenie. Tradycyjne żarówki można zastąpić też ledowymi źródłami światła W5W także marki Osram. Żarówki pomarańczowe wykorzystywane są najczęściej do świateł kierunkowych i awaryjnych. Ze względu na sposób świecenia - migający, mogą często ulegać przepaleniu. Dużą trwałością w tej grupie oświetlenia wykazują się żarówki z serii Neolux.

 
Latarki - pomocne przy awarii na drodze i przy pracach w warsztacie

Oprócz oświetlenia będącego obowiązkowym wyposażeniem samochodów, kierowcom i mechanikom z pewnością przydadzą się różnego rodzaju latarki. Jako dodatkowe wyposażenie pojazdu świetnie sprawdzi się niewielka latarka akumulatorowa Power Line firmy Varta, którą można doładować w gnieździe zapalniczki samochodowej. Bardziej uniwersalna, ze względu na dwa rodzaje światła jest latarka akumulatorowa LEDx48 Grupy Topex. Znajdujące się w jej uchwycie diody pozwalają na oświetlenie większej powierzchni, z kolei pojedyncza dioda na jej końcu daje silne punktowe światło. Znacznie większe możliwości posiada latarka akumulatorowa LED firmy Emos, wyróżniająca się duża jasnością świecenia - 380 lm, jest wodoszczelna, a na dodatek można ją ładować z gniazda zapalniczki oraz z gniazda sieciowego, dzięki dołączonemu do zestawu zasilaczowi.

 

Dobre żarówki to większe bezpieczeństwo, ale i wygoda kierującego. Warto postawić więc na sprawdzone rozwiązania i najwyższą jakość. Po najlepsze produkty zapraszamy do Sklepu TIM.PL.

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: