Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 28.02.2020

Uchwyt biurkowy Maclean to skuteczny sposób na ułatwienie sobie pracy oraz zwiększenie efektywności

Podpis zdjęcia

Zobaczmy zatem, jakie są największe zalety korzystania z uchwytów oraz jak wybrać dla siebie najlepszy, dostosowany do potrzeb model.
linia
Uchwyt biurkowe do monitora — dlaczego warto?

Pomimo tego, że rozpowszechnienie komputerów miało miejsce tylko (albo i aż) kilkanaście lat temu, tempo rozwoju technologii sprawiło, że najnowsze urządzenia są znacznie lepiej skonstruowane i sprawiają, że praca jest jeszcze wygodniejsza i efektywniejsza. Wiele osób może jeszcze pamiętać stare komputery i monitory, które zajmowały niemal całe biurko. Obecnie możemy korzystać z laptopów, które w niczym nie ustępują komputerom stacjonarnym lub z cienkich monitorów, które pozostawiają na biurku dużo wolnej przestrzeni. Co jednak, jeżeli pracujemy na małym biurku lub korzystamy z kilku ekranów? W takiej sytuacji nawet dzisiaj pojawić się problem braku miejsca. Warto więc rozważyć zakup bardzo ciekawego przedmiotu – uchwytu do monitora (np. MC-674 oraz MC-766). Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy dużo miejsca oraz ułatwimy sobie pracę. Czasem głównym powodem, dla którego decydujemy się na zakup uchwytu, jest brak możliwości regulacji wysokości lub kąta nachylenia ekranu. Uchwyty wykluczają także możliwość wyniknięcia trudności z organizowaniem elementów na blacie lub ułożeniem materiałów do pracy. Dzięki zastosowaniu uchwytów możemy przymocować jeden lub nawet kilka ekranów w najbardziej pasujący sposób.

Podpis zdjęcia

Zalety uchwytów biurkowych

Zalety uchwytów biurkowych odnoszą się głównie do zwiększenia wygody oraz efektywności pracy. Zaliczamy do nich przede wszystkim: możliwość powiększenia dostępnej przestrzeni na biurku oraz zwiększenie komfortu rozmieszczenia dokumentów, sprzętu oraz narzędzi potrzebnych do pracy. Poprzez umieszczenie ekranu na uchwycie mamy możliwość ustawienia laptopa lub innego urządzenia bezpośrednio pod nim, co dla wielu osób jest najlepszym sposobem na stworzenie sobie środowiska sprzyjającemu skupieniu. Możemy także skuteczniej dostosować pozycję myszy i klawiatury. Dużą zaletą jest także uporządkowanie kabli. Dzięki systemom, które są połączone z wieloma rodzajami uchwytami, możemy ustawić kable od sprzętu w taki sposób, aby nie przeszkadzały w pracy. Monitor umieszczony na uchwycie może zostać ustawiony w prawie każdej pozycji. Mamy możliwość regulowana go nawet w trakcie pracy, bez konieczności „rozmontowywania” całej konstrukcji. Możemy zmieniać kąt nachylenia i wysokość ekranu. Możemy w ten sposób uniknąć bólu pleców i oczu. Problemem nie jest także ustawienie ekranów w pionie, czyli w trybie portretowym.

Podpis zdjęcia

Jak wybrać dobry uchwyt do monitora?

W sklepach internetowych możemy znaleźć wiele różnych modeli uchwytów biurkowych. Mamy do wyboru np. bardzo popularne MC-669B oraz MC-775. Uchwyty biurkowe różnią się od siebie głównie sposobem montowania, wielkością, sposobami regulacji, stabilnością mocowania, długością ramion oraz konfiguracją. Zanim zdecydujemy się więc na zakup, konieczne jest zastanowienie się, jakiego urządzenia tak naprawdę potrzebujemy. Uchwyty biurowe, które oferuje nasza firma, charakteryzują się trwałością, stabilnością oraz najwyższą jakością wykonania. Osoby, które potrzebują bardzo stabilnego uchwytu, powinny się zainteresować MC-673 oraz MC-669W. Model MC-765 zapewnia stabilne mocowanie, a także bardzo szeroki zakres regulacji, dzięki któremu możemy w dowolny sposób dostosowywać rotację, wysokość, a także pochylenie w poziomie i w pionie. Systemy prowadzenia kabli do źródła zasilania są zaprojektowane w taki sposób, aby uniknąć niechcianych kabli na swoim biurku. Model MC-681 to idealne rozwiązanie dla nieco mniejszych monitorów, które mają przekątną 13'' - 27''. Jeżeli chcemy zakupić uchwyt zarówno na monitor, jak i na klawiaturę, to najlepszym rozwiązaniem będzie model MC-728.

Podpis zdjęcia

Czy uchwyty biurkowe poprawiają jakość pracy? Zdecydowanie! Zapraszamy zatem do zapoznania się z całą ofertą i zakupów.

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: